Biuro tłumaczeń Gliwice

Biuro tłumaczeń Gliwice

Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia

Profesjonalne biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia znajduje się w miejscowości Wilcza, tuż przy Gliwicach, jednak w dobie obecnych czasów – realizuje zlecenia tłumaczeniowe na terenie całej Polski, jak i poza nim za pomocą komunikacji online. Wówczas dokumentacje, które podlegać będą tłumaczeniu, należy przesłać mailowo na wskazane adresy e-mail lub skontaktować się za pośrednictwem social mediów. Co ważne, w przypadku tłumaczeń przysięgłych – również można zamówić je w formie poczty elektronicznej, a gotowe tłumaczenia zostaną nadane pocztą bądź kurierem na wskazany przez klienta adres. Oferta biura tłumaczeń zawiera tłumaczenia pisemne i ustne, oraz przysięgłe i zwykłe oraz jest kierowana do firm i osób prywatnych. Biuro G&Z świadczy także profesjonalne usługi z zakresu DTP i korekty tłumaczeń.

Współpraca w native speakerami

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia tłumaczy niemalże na wszystkie języki świata, gdyż współpracuje z kilkuset tłumaczami jak i również native speakerami. Każdy z tłumaczy specjalizuje się w danej bądź kilku dziedzinach, z których jest najlepszy i będzie w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, zachowując przy tym najwyższy poziom językowy. Nasi native speakerzy, z którymi od kilku lat współpracujemy zajmują się korektami tłumaczeń, weryfikacjami jak i również tłumaczą treści reklamowe i marketingowe, by dla odbiorców brzmiały niczym treści w języku ojczystym. Zajmują się również tłumaczeniami ustnymi, stąd też są wszechstronni!

Dlaczego Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Biuro tłumaczeń
JAKOŚĆ
Utrzymywanie najwyższej jakości tłumaczenia z każdej dziedziny wiedzy
Biuro tłumaczeń
SZYBKOŚĆ
Szybki kontakt via e-mail, telefon, whatsapp bądź komunikatory na social mediach
Biuro tłumaczeń
PROFESJONALIZM
Zindiwydualizowany przekład na najwyższym poziomie

Opinie o współpracy z naszym biurem tłumaczeń Gliwice

Biuro tłumaczeń w Gliwicach

Tłumaczenia ustne Gliwice

Tłumaczenia ustne

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy usługi nie tylko tłumaczeń pisemnych lecz również i ustnych. Tłumaczymy ustnie niemalże na wszystkie języki świata w trybach:
  • Symultanicznym;
  • Konsekutywnym;
  • Szeptanym;
  • Liaison
Zajmujemy się obsługą międzynarodowych konferencji i wykładów. Towarzyszymy podczas spotkań i negocjacji biznesowych, czy pomagamy szkoleniowcom w odpowiednim odbiorze treści szkoleniowych przez gości spoza kraju.

Tłumaczenia symultaniczne i szeptane

To rodzaj tłumaczeń ustnych – jednoczesnych, zazwyczaj podczas konferencji. Wtedy bowiem wszyscy uczestnicy konferencji odsłuchują tłumaczenie niemalże jednocześnie z wypowiadanymi słowami przez prelegenta. Dla tylko kilku osób z zagranicy – polecamy tłumaczenie szeptanie jako najwygodniejszą formę, gdyż tłumacz będąc osobiście tuż przy osobach nie znających języka, tłumaczy im wypowiadane treści na bieżąco.

Tłumaczenia konsekutywne i Liaison

Tłumaczenia konsekutywne bądź ich węższa forma – liaison to rodzaj tłumaczeń naprzemiennych z notatkami, gdzie mówiący podczas spotkania wypowiada większy fragment, a tłumacz robi notatki, spisując daty, godziny, miejsca lub inne ważne informacje, które nie mogą mu „umknąć” podczas później translacji. I wówczas w trakcie pauzy tłumacz przekazuje treść w konkretnym języku, wykorzystując notatki, które parę minut wcześniej sporządził. Taki rodzaj tłumaczeń najlepiej sprawdza się na spotkaniach autorskich, rozmowach biznesowych w niewielkim gronie, czy na przemówieniach.

Tłumaczenia online

W czasach pandemicznych ten rodzaj tłumaczeń ustnych wzniósł się na piedestał i świetnie zdał egzamin – gdyż do tej pory klienci wykorzystują narzędzia online podczas różnego rodzaju spotkań z ich zagranicznymi kontrahentami. Za pośrednictwem połączenia internetowego można skorzystać z usługi tłumaczenia symultanicznego i konsekutywnego. W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia realizujemy zlecenia za pomocą platform Zoom, Skype, Teams i innych.

Oferta profesjonalnych tłumaczeń pisemnych

Tłumaczenia zwykłe

Tłumaczenia zwykłe to najczęściej wymagany typ tłumaczeń. Realizujemy tłumaczenia zwykłe teksów z branży technicznej, budowlanej, informatycznej, marketingowej, finansowe, medycznej, ekonomicznej i innych.

Tłumaczenia przysięgłe

W naszym biurze, które znajduje się nieopodal Gliwic, realizujemy również tłumaczenia przysięgłe bądź inaczej zwane uwierzytelnione, które są konieczne podczas załatwiania jakichkolwiek spraw w urzędach i innych instytucjach państwowych. Do dokumentów, które z pewnością należy przetłumaczyć w formie przysięgłej z pewnością należą: akty urodzenia, małżeństwa, zgonu, dyplomy i certyfikaty, zaświadczenia o dochodach, polisy ubezpieczeniowe, umowy czy statuty spółek. Zespół naszych tłumaczy przysięgłych jest na tyle szeroki, że w krótkim czasie zrealizujemy tłumaczenia przysięgłe zachowując najwyższą jakość przy szybkim czasie realizacji jak i przystępnej cenie.

Korekty językowe

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia poza standardowymi tłumaczeniami, zajmuje się również korektami i tzw. „proofreadingami”. Korekty tłumaczeń wykonywane zazwyczaj są przez native speakerów i najczęściej potrzebne są w dwóch sytuacjach:
  • Poprawy wadliwego lub słabego jakościowo tłumaczenia;
  • Dostosowania języka w tłumaczeniu, które zostało poprawnie sporządzone do kultury danego kraju – w przypadkach udostępnienia tłumaczenia szerokiemu gronowi odbiorców.
Dlatego też, w razie jakichkolwiek wątpliwości biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zweryfikuje, czy treść jest przełożona odpowiednio, czy nie zawiera błędów ortograficznych, stylistycznych i gramatycznych. Co więcej, zajmiemy się także obróbką graficzną DTP.
Biuro tłumaczeń w Gliwicach

Tłumacz przysięgły Gliwice

Poszukujesz tłumacza przysięgłego w Gliwicach? Skontaktuj się z nami!

Obsługiwane przez biuro tłumaczeń branże​

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne należą do jednych z najtrudniejszych dziedzin tłumaczeń, niemniej jednak jest to branża, w której się specjalizujemy. Zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm tłumaczymy wyniki badań, epikryzy i inną dokumentację medyczną, zawsze dostosowując się do procedury ochrony danych osobowych.

Tłumaczenia techniczne / tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia techniczne to typ tłumaczeń, którym zajmujemy się najczęściej w naszym biurze tłumaczeń, stąd też nasi klienci zawsze otrzymują tłumaczenia instrukcji obsługi, dokumentów DTR i innych o najwyższej jakości. Nasi tłumacze techniczni to specjaliści w swych dziedzinach, którzy zawsze umiejętnie i adekwatnie dostosują terminologię do konkretnych treści. Zatem z przyjemnością podejmiemy się dla Państwa realizacji dowolnego zlecenia ustnego bądź pisemnego z dziedziny tłumaczeń technicznych i specjalistycznych.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia sporządzi tłumaczenia przysięgłe bez konieczności wychodzenia z domu! Do najczęściej tłumaczonych dokumentów w trybie przysięgłym należą dokumenty samochodowe, które wystarczy przesłać do nas mailowo, aby na drugi dzień otrzymać gotowe tłumaczenia w formie elektronicznej na swojej skrzynce, a na trzeci dzień – oryginały otrzymać listownie. Odbiór osobisty tłumaczeń też jest możliwy, na przykład w biurze nieopodal Gliwic, zwłaszcza jeśli życzą sobie Państwo adnotacji tłumaczenia z oryginału, niemniej samo zlecenie może odbyć się tylko online. To niezwykle szybka i wygodna forma zamówienia tłumaczeń przysięgłych.

Tłumaczenia prawnicze

Dokumentacja prawnicza to niezwykle wąska dziedzina wiedzy z zakresu prawa i umów, stąd też niezbędna jest znajomość ścisłej terminologii prawniczej w języku źródłowym, aby móc adekwatnie przetłumaczyć treści zawarte w dokumentach na języki docelowe. Dla naszych tłumaczy to nie problem – profesjonalnie, rzetelnie i szybko zajmiemy się sporządzeniem tłumaczenia każdego aktu notarialnego, umowy, statutu, czy innej dokumentacji procesowej.
Biuro tłumaczeń w Gliwicach

Tłumaczenia finansowe

W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia realizujemy również tłumaczenia z zakresu finansów i ekonomii. Nasi klienci zlecają nam do tłumaczenia raporty finansowe, sprawozdania, dokumentacje audytowe i wiele innych. Gwarantując ścisłą ochronę danych osobowych i firmowych – realizacja takiego zlecenia odbywa się niezwykle szybko i dokładnie.

Tłumaczenia marketingowe

Tłumaczenia z dziedziny marketingu i reklamy należą do bardzo wymagających tłumaczeń i najczęściej sporządzane są przez native speakerów, którzy w taki sposób wykorzystają doskonałą znajomość swojego języka pierwszego, aby finalnie przetłumaczona treść brzmiała bardzo naturalnie, a użytkownicy czytając tłumaczenie – mieli wrażenie, że czytają treści sporządzone pierwotnie w ich języku ojczystym. Do najczęściej tłumaczonych treści marketingowych należą: strony internetowe, ulotki, reklamy, broszury, banery czy etykiety.

Tłumaczenia biznesowe

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia posiada w swojej ofercie również przekład biznesowy na niemalże wszystkie języki świata. Ten specyficzny typ tłumaczeń skierowany jest głównie do międzynarodowych korporacji, spółek państwowych jak i mniejszych firm. Tłumaczenia biznesowe to w dużym skrócie ułatwienie niezachwianej komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami jak i upłynnienie konwersacji podczas negocjacji handlowych i podobnych spotkań o charakterze formalnym. Obecnie tłumaczenia biznesowe stały się fundamentem funkcjonowania wielu firm.

Tłumaczenia książek

Tłumaczenie literatury to nierzadko żmudna i wymagająca praca, stanowiąca nie lada wyzwanie dla tłumaczy. W przypadku tłumaczeń książek i powieści – nie wystarczy doskonała znajomości języka, a raczej wyczucie tłumacza, który musi się wykazać odpowiednim oddaniem całego kontekstu. Tłumacz książek musi umieć bawić się słowem, wpłacać żarty, slang czy treści kulturowe.

Tłumaczenia audiowizualne

Tłumaczenie audiowizualne to jedno z najtrudniejszych rodzajów tłumaczeń, gdyż obejmuje zarówno przekład wizualny czyli obrazu jak i audio czyli dźwięku. Takie tłumaczenie często jest stosowane przy przekładzie gier, filmów i seriali. Tłumacz musi oddać sens i zamysł autora, co często wymaga stałej konsultacji z autorem podczas całego procesu tłumaczenia. W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta nie boimy się wyzwań i zapraszamy do kontaktu!

Tłumaczenia Gliwice – języki

Zapytaj o darmową wycenę tłumaczenia!

Poszukujesz tłumacza w Gliwicach? Skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Gdzie znajduje się siedziba Biura Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia znajduje się w miejscowości Wilcza, tuż przy Gliwicach (13km), jednak w dobie obecnych czasów – realizuje zlecenia tłumaczeniowe na obszarze całego kraju, jak i poza nim za pomocą komunikacji online.

Jak wygląda współpraca z biurem tłumaczeń?

Jeśli poszukujesz biura tłumaczeń w Gliwicach, nie sugeruj się lokalizacją, tylko jakością! Cały proces tłumaczenia prowadzimy online, nawet w przypadku tłumaczeń przysięgłych. Klient wysyła drogą mailową plik do wyceny, a po akcentacji kosztów przystępujemy do przekładu. Tłumaczenie przesyłamy drogą mailową.

Czy muszę dostarczyć dokumenty do biura?

Nie. Współpraca z birem tłumaczeń opiera się na pracy zdalnej, dlatego wszystkie dokumenty do tłumaczenia mogą być przesłane drogą elektroniczną. Nawet tłumaczenia przysięgłe możemy wykonać na podstawie kopii lub skanu z zaznaczeniem tej informacji na dokumencie (jeśli chcesz mieć potwierdzoną zgodność z oryginałem, musisz dostarczyć go do biura).

Ile kosztuje tłumaczenie w biurze tłumaczeń?

Koszt tłumaczenia w naszym biurze tłumaczeń zależy od tłumaczonego języka i rodzaju tłumaczeń (zwykłe czy przysięgłe) oraz specyfiki tłumaczonego dokumentu (język specjalistyczny). Jeśli chcesz poznać dokładny koszt tłumaczenia, napisz do nas! Przygotujemy dokładną wycenę za darmo!

Biuro tłumaczeń blisko Gliwic

Działalność naszego biura opiera się na współpracy online, dlatego w przypadku osobistych wizyt prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Nasze biuro tłumaczeń znajduje się 13km od Gliwic (17 min. przez DK78).

ADRESY SIEDZIB

ul. Kręta 30/11
41-506 Chorzów

ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza

DANE FIRMY

Karolina Grzesiak-Skowron Katarzyna Zemsta Tłumaczenia
ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza
NIP: 6423228015

Poszukujesz tłumacza w Gliwicach?

Sprawdź G&Z Tłumaczenia! Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę!