Tłumaczenie stron internetowych

Biuro tłumaczeń Katowice tłumacz przysięgły

Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ma swoją siedzibę w Chorzowie, zaraz przy Katowicach, natomiast swoją działalność opiera na współpracy online. Wszelkiego rodzaju dokumenty przekazywane są drogą mailową, ponieważ jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób przekazania materiałów do tłumaczenia. Nawet tłumaczenia przysięgłe można przekazywać za pomocą poczty elektronicznej, jeśli jednak ważne dla klienta jest, by na tłumaczeniu było napisane, iż tłumaczenie jest z oryginału, należy też oryginał okazać.

Współpraca w native speakerami

Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia współpracuje z kilkuset tłumaczami, w tym z native speakerami. Każdy tłumacz i native speaker zajmuje się tłumaczeniem tematyki w na której zna się najlepiej i w której się specjalizuje. Native speakerzy nie tylko zajmują się korektami tłumaczeń, ale również tłumaczą od podstaw treści, które muszą brzmieć naturalnie dla odbiorcy tak jak treści reklamowe w tym: strony internetowe, materiały reklamowe i wiele innych.

Dlaczego Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Biuro tłumaczeń
JAKOŚĆ
Zachowanie najwyższej jakości przekładu
Biuro tłumaczeń
SZYBKOŚĆ
Niezwłoczne wykonanie tłumaczenia
Biuro tłumaczeń
PROFESJONALIZM
Tłumaczenie szyte na miarę pod każdego Klienta

Opinie o współpracy z naszym biurem tłumaczeń Katowice

Tłumaczenia biznesowe

Oferta tłumaczeń w Katowicach

Tłumaczenia ustne

W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się również tłumaczeniami ustnymi: symultanicznymi, konsekutywnymi, szeptanymi czy liaison praktycznie na wszystkie języki świata. Wspomagamy prowadzenie konferencji w zakresie tłumaczenia lub wspieramy klientów na spotkaniach biznesowych w przekładzie.

Tłumaczenia symultaniczne, szeptane

Tłumaczenia symultaniczne, to rodzaj tłumaczeń podczas konferencji, na których wszyscy uczestnicy wydarzenia będą w stanie jednocześnie zapoznawać się ze słowami mówcy. Jeśli natomiast tylko kilka osób na konferencji nie zna języka mówcy, wówczas polecamy tłumaczenie szeptane, gdzie tłumacz będzie wąskiemu gronu tłumaczył na bieżąco treści, które przekazuje prelegent.

Tłumaczenia online

Po pandemii i w branży tłumaczeniowej nastały zmiany. W dobie obecnych technologii można skorzystać z usług tłumaczeń online: symultanicznego lub konsekutywnego. W naszym Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia realizujemy zlecenia za pomocą platform Zoom, Skype, Teams i innych. Podejmiemy się każdego wyzwania online.

Tłumaczenia konsekutywne, Liaison

Tłumaczenia z notatkami to taki rodzaj przekładu, gdzie prelegent mówi większy fragment, a tłumacz robi notatki, następnie podczas pauzy tłumacz przekazuje treść w konkretnym języku. Taki rodzaj tłumaczeń najlepiej sprawdza się na spotkaniach autorskich, rozmowach biznesowych w niewielkim gronie, czy na przemówieniach.

Tłumaczenia przysięgłe

W naszym biurze w Chorzowie wykonujemy tłumaczenia przysięgłe niezbędne przy sporządzaniu aktów notarialnych, dyplomów naukowych, umów, statutów międzynarodowych spółek i innego rodzaju wiążących dokumentów, które są w języku obcym. Współpracujemy z zespołem tłumaczy przysięgłych z Katowic i Chorzowa oraz miast ościennych, posiadających uprawnienia do realizacji tego typu zleceń, zarówno ustnie, jak i pisemnie.

Korekty językowe

W razie wątpliwości, czy otrzymany tekst jest dobrze przetłumaczony, świadczymy usługi korekty tłumaczenia. Sprawdzimy, czy treść jest przełożona odpowiednio, czy nie zawiera błędów ortograficznych, stylistycznych i gramatycznych. Sprawdzimy również czy użyte słownictwo odpowiada danej dziedzinie wiedzy. Zajmiemy się także obróbką graficzną DTP.

Tłumacz przysięgły Katowice

Skontaktuj się z nami!

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta w Katowicach – obsługiwane branże​

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne są jedną z dziedzin, w której się specjalizujemy. Tłumaczymy dokumentacje medyczną, epikryzy, wyniki badań, a przede wszystkim publikacje naukowe czy instrukcji obsługi urządzeń. Zgodnie z zachowaniem ustawy o RODO, zachowujemy wszelkie procedury, aby dane osobowe były bezpieczne.

Tłumaczenia techniczne / tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia techniczne to nasz „konik”, to dziedzina w której tłumaczymy najwięcej, pomimo tego, że takie tłumaczenia wymagają ogromnej wiedzy technicznej, znajomości fachowej terminologii oraz umiejętności pracy z glosariuszem. Fachowcy pracujący w naszym biurze posiadają takie umiejętności. Z przyjemnością podejmiemy się dla Państwa realizacji dowolnego zlecenie ustnego bądź pisemnego.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby przetłumaczyć treść dokumentów samochodowych i to przysięgle, wystarczy podesłać wyraźne skany dokumentów na maila, a takie tłumaczenie może zostać wykonane nawet na drugi dzień. Tłumaczenia wykonywanie są na podstawie skanów, jeśli natomiast życzą sobie Państwo tłumaczeń z oryginałów, należy te oryginały przy odbiorze okazać.

Tłumaczenia prawnicze

Dokumentacja procesowa, akty urzędowe i notarialne, a nawet umowy – aby przełożyć tego typu materiały, potrzebna jest znajomość ścisłej terminologii, inaczej ich wartość merytoryczna pozostanie znikoma. W naszym biurze wykonujemy profesjonalne tłumaczenia prawnicze i administracyjne tak zwykłe, jak i przysięgłe. Do ich sporządzenia angażowane są osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.
Tłumaczenia audiowizualne
Korekta tłumaczenia

Tłumaczenia finansowe

W Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia przetłumaczą Państwo również raporty finansowe, sprawozdania i innych dokumentów firmowych związanye z szeroko rozumianą ekonomią i bankowością. Niezależnie czy przekład jest z dotyczy finansów czy bankowości chętnie dokonamy dla Państwa takiego tłumaczenia. Gwarantujemy ścisłą ochronę danych osobowych czy firmowych.

Tłumaczenia marketingowe

Wbrew pozorom tłumaczenia marketingowe to jedne z najbardziej wymagająch: ulotki, reklamy, broszury, katalogi, hasła na bannerach czy etykietach – wszystko to tłumaczymy z odpowiednią dawką kreatywności. Posiadamy wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby wykonać takie profesjonalne tłumaczenia reklamowe. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by oddać sens treści, a jednocześnie wpasować ją w kontekst kulturowy.

Tłumaczenia biznesowe

Oferujemy również przekład biznesowy w większości języków świata. Ten rodzaj tłumaczeń skierowany jest głównie do przedsiębiorstw, firm, a także firm międzynarodowych i jest nieodłączną częścią porozumiewania się w środowisku biznesowym. Obecnie tłumaczenia biznesowe stały się fundamentem funkcjonowania wielu firm.

Tłumaczenia książek

Tłumaczenie literatury to trudna i wymagająca praca, ponieważ nie wystarczy doskonała znajomości języka, tłumacz musi się wykazać odpowiednim oddaniem całego kontekstu. Tłumacz książek musi umieć bawić się słowem, wpłacać żarty, slang czy treści kulturowe.

Tłumaczenia audiowizualne

Tłumaczenie audiowizualne jest jednym z najtrudniejszych rodzajów przekładu, gdyż obejmuje zarówno tłumaczenie obrazu jak i dźwięku. Takie tłumaczenie często jest stosowane przy przekładzie gier, filmów i seriali. Tłumacz musi oddać sens i zamysł autora.

Tłumaczenia Katowice – języki

Zapytaj o darmową wycenę tłumaczenia!

Skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Czy siedziba biura tłumaczeń znajduje się w Katowicach?

Siedziba naszego biura tłumaczeń znajduje się w mieście Chorzów, 5km od centrum Katowic. Natomiast nasza działalność opiera się na współpracy online, dzięki czemu wszelakie dokumenty możesz przesłać drogą mailową.

Jak wygląda współpraca z biurem tłumaczeń?

Cały proces tłumaczenia prowadzimy online, nawet w przypadku tłumaczeń przysięgłych. Wyślij drogą mailową plik do wyceny, a po akcentacji kosztów przystąpimy do przekładu. Tłumaczenie przesyłamy drogą mailową.

Czy tłumaczenia przysięgłe też można wysłać mailowo?

Nawet tłumaczenia przysięgłe można przekazywać za pomocą poczty elektronicznej, jeśli jednak ważne dla klienta jest, by na tłumaczeniu było napisane, iż tłumaczenie jest z oryginału, należy też oryginał okazać.

Jaki jest termin wykonania tłumaczenia w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Termin wykonania zależy od języka i typu tłumaczenia, a także objętości dokumentu. Zwykły tryb tłumaczeniowy wynosi ok. 6 stron dziennie, natomiast w trybie przyspieszonym możemy tłumaczyć nawet do 20 stron dziennie. Na termin wpływa także specyfika dokumentu – teksty specjalistyczne wymagają większego wysiłku i zaangażowania ze strony tłumacza.

Biuro tłumaczeń blisko Katowic

Działalność naszego biura opiera się na współpracy online, dlatego w przypadku osobistych wizyt prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Nasze biuro tłumaczeń znajduje się 5km od Katowic (10 min. przez DK79).

ADRESY SIEDZIB

ul. Kręta 30/11
41-506 Chorzów

ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza

DANE FIRMY

Karolina Grzesiak-Skowron Katarzyna Zemsta Tłumaczenia
ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza
NIP: 6423228015

Poszukujesz tłumacza w Katowicach?

Sprawdź G&Z Tłumaczenia! Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę!