Biuro tłumaczeń Rybnik

Biuro tłumaczeń Rybnik

Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Polski jak i poza nią, jednak jego siedziba znajduje się na Śląsku, nieopodal Rybnika. W dobie obecnych czasów oferujemy zamówienia, realizację jak i odsyłkę zleceń tłumaczeniowych zdalnie, za pomocą poczty elektronicznej, kontaktu telefonicznego czy wiadomości przesyłanych do Nas za pośrednictwem kont na social mediach. Natomiast w przypadku tłumaczeń przysięgłych, uwierzytelnionych, gdzie niezbędne jest otrzymania tłumaczenia w formie fizycznej – ukończone tłumaczenia wysyłane bezpośrednio do naszych klientów drogą poczty tradycyjnej lub kurierem.

Współpraca w native speakerami

Baza tłumaczy w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia jest niezwykle szeroka, gdyż na co dzień współpracujemy z kilkuset tłumaczami z całego kraju jak i również co ważne – z native speakerami, którzy zajmują się licznymi korektami, weryfikacjami tłumaczeń oraz sporządzaniem tłumaczeń „od podstaw”, głównie treści z zakresu reklamy i marketingu. Native speakerzy to nie tylko osoby z biegłą, i ojczystą znajomością języka docelowego tłumaczenia – to także specjaliści w swych dziedzinach i filolodzy, którzy tworzą przekład pod daną grupę docelową odbiorców, aby jak najbliżej do nich trafić i przekazać treści w sposób swobodny, zachowując jednocześnie najwyższą jakość. Nasi native speakerzy często towarzyszą również podczas spotkań na żywo, wykładów, prelekcji czy szkoleń w ramach usług tłumaczeń ustnych. 

Dlaczego Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Biuro tłumaczeń
TERMINOWOŚĆ
Dostosowywanie terminów realizacji do indywidualnych potrzeb klienta
Biuro tłumaczeń
RZETELNOŚĆ
Dbałość o szczegóły i staranność to nasze drugie imię
Biuro tłumaczeń
PROFESJONALIZM
Zindiwydualizowany przekład na najwyższym poziomie

Opinie o współpracy z naszym biurem tłumaczeń

Biuro tłumaczeń Rybnik

Tłumaczenia ustne rYBNIK

Tłumaczenia ustne

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje usługi tłumaczeń ustnych, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym procesie komunikacji międzyludzkiej w środowisku biznesowym. Realizujemy tłumaczenia ustne z wszystkich dziedzin wiedzy na niemalże wszystkie języki świata, w trybach:
  • Symultanicznym;
  • Konsekutywnym;
  • Szeptanym;
  • Liaison
Obsługujemy tłumaczenia symultaniczne podczas dużych konferencji, wykładów, wydarzeń sportowych i innych tego typu wydarzeń dla szerokiego grona odbiorców. A co więcej, towarzyszymy również w tłumaczeniu konsekutywnym podczas spotkań i negocjacji biznesowych, szkoleń, wywiadów, przesłuchań i tym podobnych. Kompleksowo zajmujemy się każdą formą tłumaczenia ustnego i sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Tłumaczenia symultaniczne i szeptane

Tłumaczenia symultaniczne to rodzaj tłumaczeń ustnych, podczas których, tłumacz – zasiadając w wygłuszonej kabinie i korzystając ze słuchawek – tłumaczy niemalże jednocześnie słowa wypowiadane przez prelegenta. Poprzez specyficzny charakter pracy, tłumaczenia te są często nazywane tłumaczeniami na żywo, bowiem odbiorcy również korzystając ze słuchawek odsłuchują tłumaczenia na bieżąco, z maksymalnym 3-4 sekundowym opóźnieniem. Ten rodzaj tłumaczeń świetnie sprawdza się podczas wielowymiarowych konferencji, widowisk, gali i innych dużych wydarzeń o szerokiej publiczności i zasięgu. W przypadku obecności na sali jedynie kilku osób z zagranicy – polecamy tłumaczenia szeptane, podczas których tłumacz będąc osobiście tuż przy grupie osób, tłumaczy im na bieżąco wypowiadane treści.

Tłumaczenia konsekutywne i Liaison

Tłumaczenia konsekutywne bądź ich bardziej zawężony typ – tłumaczenia liaison mają formę tłumaczeń ustnych naprzemiennych, które świetnie zdają egzamin podczas szkoleń, spotkań biznesowych, negocjacji handlowych, przesłuchań w sądzie czy na policji, wywiadów i wiele innych. Tłumaczenia konsekutywne dotyczą mniejszej grupy obecnej podczas danego spotkania i polegają na wsłuchiwaniu się tłumacza w dany fragment wypowiedzi mówcy (w przypadku tłumaczeń liaison – notując dodatkowo najważniejsze nazwy własne, miejsca, daty, godziny etc.), po czym następuje krótka pauza ze strony mówiącego, a tłumacz przystępuje do tłumaczenia wcześniej usłyszanego fragmentu. Tłumaczenie nie jest dosłowne lecz zawiera przekaz i kontekst ogółu wypowiedzi oraz najistotniejsze informacje. 

Tłumaczenia online

Tłumaczenia online mogą przyjąć jakąkolwiek z form, czy to tłumaczeń symultanicznych, czy konsekutywnych. Są obecnie nieodłącznym elementem podczas wielu spotkań, szkoleń czy wykładów, a rozpowszechniły się w dobie pandemii. Warto zauważyć, że jest to niezwykle szybka, wygodna i nieco tańsza forma tłumaczeń ustnych, gdzie jakość pozostaje na tym samym, najwyższym poziomie. W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia realizujemy zlecenia za pomocą platform Zoom, Skype, Teams i innych. 

Oferta tłumaczeń pisemnych Rybnik

Tłumaczenia zwykłe

Tłumaczenia zwykłe to najczęściej realizowany typ tłumaczenia. Zwykle dotyczy branży technicznej, informatycznej, marketingowej czy finansowej.

Tłumaczenia przysięgłe

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, znajdujące się tuż obok miasta Rybnik oferuje swoim klientom tłumaczenia przysięgłe ustne i pisemne. Każdy, kto chciałby szybko sprawnie i rzetelnie zlecić tłumaczenie przysięgłe dokumentacji urzędowej, może zgłosić się do naszego biura osobiście bądź za pomocą poczty elektronicznej, wiadomości na social mediach lub kontaktu telefonicznego. Do tłumaczeń, które należy przetłumaczyć w trybie przysięgłym z pewnością należą dokumenty samochodowe, akty, umowy, statuty spółek, dyplomy i certyfikaty, zaświadczenie i wiele innych, stąd też każdą taką potrzebą zajmiemy się sprawnie i dokładnie, aby nasi klienci jakąkolwiek sprawę instytucjonalną, nie cierpiącą zwłoki, mogli załatwić tak szybko jak to możliwe.  

Korekty językowe

W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się również różnego rodzaju korektami i weryfikacjami tłumaczeń, których klienci nie są pewni, a mogły zostać wadliwie i słabo jakościowo wykonane za pośrednictwem innego biura tłumaczeń jak i również korektami związanymi z dostosowaniem terminologii, kontekstu wypowiedzi  i swobodnej formy adekwatnie dla kultury danego kraju, by odbiorcy tych treści, czytając je – odnosili wrażenie czytania tekstu sporządzonego źródłowo w ich języku  ojczystym. To tzw. „proofreading”, który wykonywany jest zwykle przez native speakerów i najczęściej dotyczy treści reklamowych i marketingowych. Dlatego też, w razie jakichkolwiek wątpliwości biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia  służy pomocą i dokładnie sprawdzi każde tłumaczenie, aby finalnie, klienci otrzymali przekład o najwyższej jakości. Co więcej, oferujemy również usługi obróbki graficznej DTP każdego formatu pliku.
Biuro tłumaczeń Rybnik

Tłumacz przysięgły Rybnik

Poszukujesz tłumacza przysięgłego w Rybniku? Skontaktuj się z nami!

Obsługiwane przez biuro tłumaczeń branże​

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne na przestrzeni ostatnich lat stały coraz to bardziej powszechne i częściej realizowane. Pomimo, że tłumaczenia medyczne należą do jednych z najtrudniejszych dziedzin tłumaczeń, są branżą, w której się specjalizujemy. Zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm tłumaczymy wyniki badań, epikryzy i inną dokumentację medyczną. Dodatkowo, tłumaczymy również wiele ulotek i treści farmaceutycznych dla wielu przedsiębiorstw i aptek, dostosowując się do procedur i przepisów o ochronie i przetwarzaniu danych.

Tłumaczenia techniczne / tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia specjalistyczne i techniczne to najbardziej popularny rodzaj tłumaczeń pisemnych, gdyż dotyczy tłumaczeń głównie szeroko pojętych instrukcji obsługi, dokumentów DTR czy kart charakterystyki. Dzięki obecnemu szybkiego rozwoju nowych technologii i wypuszczaniu na rynki krajowe i zagraniczne co rusz to nowych urządzeń, maszyn i produktów – teksty specjalistyczne tłumaczymy nieustannie, gdyż są one nad wyraz niezbędne. Nasi tłumacze techniczni to specjaliści w swych dziedzinach, którzy zawsze umiejętnie i adekwatnie dopasowują słownictwo do konkretnych zagadnień. Zatem z czystą przyjemnością sporządzimy dla Państwa tłumaczenia specjalistyczne i techniczne z dowolnej dziedziny i o dogodnym terminie realizacji.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Zakup i sprowadzanie pojazdów z zagranicy jest niezwykle częstą praktyką, czy to w przypadku klientów indywidualnych czy też firm. Dlatego też, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ma w swojej ofercie tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych, które przyjmowane są online poprzez wiadomości mailowe i realizowane w większości języków na drugi dzień roboczy, a odbiór oryginałów możliwy jest nie tylko w formie osobistej, lecz przede wszystkim drogą poczty tradycyjnej lub kuriera, po wcześniejszym odesłaniu skanów tłumaczeń do klienta drogą elektroniczną. Jest to niezwykle szybki, sprawny i rzetelny sposób zamówienia i otrzymania tłumaczeń przysięgłych i załatwienia dalszych formalności w urzędach.

Tłumaczenia prawnicze

Dokumentacja prawnicza przydaje się każdemu! Dlatego specjaliści w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia to tłumacze, którzy poza wiedzą językową posiadają również wiedzę, doświadczenie zawodowe i kwalifikacje z zakresu prawa i obecnie obowiązujących przepisów, co pozwala na niezwykle skrupulatny przekład wszelkiej dokumentacji prawniczej, czy są to akty notarialne, umowy, statuty czy też inna dokumentacja procesowa.

Tłumaczenia finansowe

W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, którego siedziba mieści się nieopodal Rybnika wykonujemy  tłumaczenia pisemne z dziedziny finansów i ekonomii, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania dużych i małych przedsiębiorstw. Do najczęściej tłumaczonych dokumentów finansowych należą: raporty finansowe, sprawozdania, dokumentacje audytowe, rozliczenia roczne i wiele innych.  Gwarantując ścisłą ochronę danych wrażliwych i poufnych – nasi klienci są w 100% usatysfakcjonowani otrzymywanymi tłumaczeniami, a obsługa i realizacja zleceń odbywa się niezwykle szybko, starannie i profesjonalnie.
Biuro tłumaczeń Rybnik
Biuro tłumaczeń Rybnik

Tłumaczenia marketingowe

Tłumaczenia z dziedziny marketingu i reklamy są bardzo specyficznym typem tłumaczeń i należą do bardzo wymagających zadań dla tłumaczy, bowiem poza doskonałą wiedzą językową – niezbędne jest również oddanie odpowiedniego kontekstu tłumaczonych treści tak, by brzmiały one bardzo naturalnie dla odbiorców. Użytkownicy treści reklamowych i marketingowych powinni otrzymać jasny przekaz, a całość treści powinna być sporządzona w taki sposób, by mieli oni wrażenie czytania tych tłumaczeń jak gdyby były napisane w ich języku ojczystym.  Dlatego też, ten rodzaj przekładu najczęściej wykonywany jest przez native speakerów, którzy w doskonały sposób wykorzystają znajomość swojego języka. Do najczęściej tłumaczonych treści marketingowych należą: strony internetowe, ulotki, reklamy, broszury, banery czy etykiety. 

Tłumaczenia biznesowe

Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, które znajduje się na Śląsku, nieopodal Rybnika, oferuje także przekład biznesowy w trybach: ustnym i pisemnym na niemalże wszystkie języki świata. Tłumaczenia biznesowe to bardzo rozległy typ tłumaczeń, bowiem skierowany jest głównie dla firm: od międzynarodowych korporacji, spółek państwowych, spółek prywatnych, aż po mniejsze działalności. Definiując tłumaczenia biznesowe to przede wszystkim zapewnienie płynnej i swobodnej komunikacji pomiędzy kontrahentami z całego świata. To także współpraca wielowymiarowa, ułatwiająca dyskusje, podpisywanie umów, czy negocjowanie stawek w środowiskach biznesowych. W dobie tak dobrze prosperującego świata technologii i rozwoju przedsiębiorstw –  tłumaczenia biznesowe stały się fundamentem funkcjonowania większości firm.

Tłumaczenia książek

Tłumaczenie szeroko pojętej literatury to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych tłumaczy. Praca nad tłumaczeniem książki to bardzo pracochłonne, trudne i wymagające zadanie. W tym przypadku nie wystarczy już tylko perfekcyjna znajomość języka docelowego, bogate doświadczenie zawodowe czy wysokie kwalifikacje – potrzebne jest przede wszystkim tzw. wyczucie tłumacza oraz wczucie się przez niego w bohaterów książki jak i tego, co auto miał na myśli pisząc ją…Przekład książki to bowiem lekkość pióra i umiejętne oddanie całego kontekstu wypowiedzi, dlatego też nierzadko tłumacze podczas tłumaczenia są w stałym kontakcie z autorem powieści.

Tłumaczenia audiowizualne

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia realizuje również przekład audiowizualny, który jest na co dzień najrzadziej spotykanym typem tłumaczeń i polega na tłumaczeniu wizualnym, czyli obrazu wraz z tłumaczeniem audio czyli dźwięków. Tłumaczenia audiowizualne wykorzystywane są przede wszystkim w filmach, grach, czy serialach. Podobnie jak w przypadku tłumaczeń literatury – tłumacz podczas przekładu audiowizualnego musi perfekcyjnie przełożyć kontekst i zamysł autora, aby jego odbiorcy doskonale odgadli co autor miał na myśli. W tym procesie również niezbędna okazuje się współpraca tłumacza z autorem podczas całego procesu tłumaczenia, aby finalnie tłumaczenie audiowizualne było o najwyższej jakości. 

Tłumaczenia Rybnik – języki

Zapytaj o darmową wycenę tłumaczenia!

Poszukujesz tłumacza w Rybniku? Skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Gdzie znajduje się siedziba Biura Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta?

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia znajduje się w miejscowości Wilcza, tuż przy Rybniku (8km), jednak obecnie realizujemy zlecenia tłumaczeń online.

Czy muszę dostarczyć dokumenty do biura?

Absolutnie nie. Realizujemy tłumaczenia zdalnie, dokumenty do tłumaczenia należy przesłać mailowo. W przypadku tłumaczenia przysięgłego także możemy załatwić formalności online, lecz z zaznaczniem, że są to tłumaczenia skanu/kopii.

Ile kosztuje tłumaczenie w biurze tłumaczeń?

Cena tłumaczenia zależy od języka i typu tłumaczenia, a także od tłumaczonego dokumentu. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt tłumaczenia, napisz do nas, a prześlemy darmową wycenę!

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe?

Najczęściej tłumaczenia przysięgłe wymagane jest przez instytucje państwowe: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego.

Biuro tłumaczeń blisko Rybnika

Działalność naszego biura opiera się na współpracy online, dlatego w przypadku osobistych wizyt prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Nasze biuro tłumaczeń znajduje się 8km od Rybnika (13 min. przez DK78).

ADRESY SIEDZIB

ul. Kręta 30/11
41-506 Chorzów

ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza

DANE FIRMY

Karolina Grzesiak-Skowron Katarzyna Zemsta Tłumaczenia
ul. Karola Miarki 12E
44-189 Wilcza
NIP: 6423228015

Poszukujesz tłumacza w Rybniku?

Sprawdź G&Z Tłumaczenia! Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę!