Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia angielskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia angielski

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje tłumaczenia ustne oraz pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski, jak również na inne języki obce. Tłumaczenia są wykonywane zgodnie z zachowaniem najwyższej jakości standardów językowych, dotrzymując terminowości zleceń, uprzednio uzgodnionych z Klientem. Nasi tłumacze i native speakerzy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz najwyższe kwalifikacje, co umożliwia wykonanie przekładu na najwyższym poziomie.

Tłumacz angielskiego

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje tłumaczenia z trybie zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowym. Nie jest nam obcy język techniczny czy żargon prawniczy, gdyż od lat zajmujemy się tłumaczeniem tekstów specjalistycznych co sprawiło, że jakość stawiamy na pierwszy miejscu. Tłumaczymy treści reklamowe i strony internetowe, które są wizytówką naszych stałych Klientów. Podejmujemy się najbardziej specjalistycznych przekładów z branży IT, która prężnie się rozwija w tych czasach. Obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, wiele firm produkcyjnych oraz dystrybucyjnych, od małych po duże międzynarodowe korporacje.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język angielski?

Termin realizacji tłumaczenia zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju tłumaczenia (tłumaczenie zwykłe czy przysięgłe), ilości treści, trybu realizacji (standardowy, przyspieszony, ekspres) oraz tematyki. Standardowo tłumaczymy do 8 stron obliczeniowych na dobę, lecz możliwe są również realizacje w trybie przyspieszonym, lub nawet ekspresowym, który obejmuje przetłumaczenie nawet i powyżej 15 stron obliczeniowych w ciągu doby.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

KONTAKT

Wysłanie zapytania mailowo z załączeniem dokumentu do tłumaczenia.

WYCENA
Przygotowane zindywidualizowanej wyceny tłumaczenia w oparciu o kombinację językową, ilość stron, tematykę i rodzaj dokumentu.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Uruchomienie procesu tłumaczenia zgodnie z ustalonymi na wycenie warunkami. Przekład zawsze najwyższej jakości!

Biuro tłumaczeń angielski

Specjalizujemy się w tłumaczeniach dokumentów na angielski i odwrotnie, m.in.:
  • karty charakterystyki, instrukcje obsługi,
  • dokumentacje techniczno-ruchowe (popularne DTR),
  • umowy, kontrakty i inne dokumenty handlowe i administracyjne,
  • sprawozdania finansowe, raporty finansowe,
  • dokumentacja medyczna, wypisy ze szpitala,
  • materiały reklamowe i marketingowe,
  • strony internetowe,
  • teksty z zakresu branży informatycznej (IT) oraz wiele innych.
Biuto rłumaczeń angielski

Oferta tłumaczeń na i z języka angielskiego

Tłumaczenia medyczne
Tłumaczenia w oparciu o wiedzę naszych tłumaczy, którzy są specjalistami w dziedzinie medycyny, wykonujemy tłumaczenia przeróżnej dokumentacji medycznej na najwyższym poziomie w skład której wchodzą epikryzy, ulotki leków czy medyczne prace naukowe.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Tłumaczenie instrukcji obsługi, dokumentacji DTR, kart charakterystyki i wielu innych specjalistycznych dokumentów technicznych, w których przekładzie się specjalizujemy!
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia finansowe i administracyjne
W dobie tak szybko rozwijającego się świata korporacyjnego, zagraniczni kontrahenci są obecni niemalże w każdej firmie. Stąd też bardzo często sporządzamy tłumaczenia umów i kontraktów, KRS-ów, sprawozdań finansowych i audytów, dokumentacji bankowej, czy też jesteśmy obecni na tłumaczeniach ustnych podczas spotkań i negocjacji handlowych.
Tłumaczenia biznesowe
Zapewniamy płynną, niezachwianą komunikację w środowiskach biznesowych, która jest podstawą działalności większości firm i korporacji. Sporządzamy tłumaczenia pisemne jak i ustne z wszystkich dziedzin wiedzy.
Tłumaczenia social media
Obecnie niemalże każda firma promuje swoją działalność w Internecie, bowiem reklama jest dźwignią handlu. Tłumaczenie ulotek, stron internetowych, banerów czy haseł reklamowych stało się naszą codziennością, w której jesteśmy najlepsi!
Tłumaczenia książek
Język angielski to język, na który najczęściej tłumaczone są filmy i książki. Niezbędna jest tu wiedza kulturowa tłumacza.
Tłumaczenia angielski

tłumacz przysięgły języka angielskiego

Ponadto, Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ma w swojej ofercie również tłumaczenie przysięgłe z angielskiego wszelkich dokumentów urzędowych, osobistych, procesowych czy samochodowych, przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych języka angielskiego widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości. Nasi tłumacze ustni często podejmują się tłumaczeń u notariusza, w sądzie czy w przypadku podpisania umowy, gdzie niezbędny jest tłumacz przysięgły języka angielskiego.

Tłumacz może zostać tłumaczem przysięgłym z j. angielskiego po zdaniu państwowego egzaminu i zaprzysiężeniu przez Ministra Spraw Zagranicznych. Każde tłumaczenie przysięgłe jest dokumentem formalnym, zawiera okrągłą pieczęć oraz podpis tłumacza przysięgłego co nadaje temu państwową wagę i formę. Poza tłumaczeniami pisemnymi przysięgłymi, realizujemy również tłumaczenia przysięgłe ustne, które wymagane są między innymi w sądzie (podczas rozpraw), policji (podczas przesłuchań) czy wizyt u notariusza.

Tłumaczenia zwykłe z i na język angielski

Tłumaczenie zwykłe na język angielski wykorzystywane jest na porządku dziennym, zarówno w celach prywatnych jak i firmowych. Dokumenty podlegające tłumaczeniu należy przesłać do naszego biura w formie zdalnej, za pośrednictwem poczty elektronicznej i w taki sam sposób nasi klienci otrzymują ukończone realizacje tłumaczeń. W biurze tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” 1 strona obliczeniowa tłumaczenia zwykłego opiewa na 1800zzs (znaków ze spacjami), co nas znacznie wyróżnia na tle innych biur tłumaczeń, które rozliczają 1 stronę obliczeniową równej 1500zzs.

Tłumaczenia ustne angielski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczy ustnie różnego rodzaju konferencje, szkolenia w firmach, spotkania biznesowe. Mamy możliwość tłumaczyć symultanicznie, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, jednocześnie na kilka języków. Konferencje obsługiwane przez nas często opiewają na kilkaset osób z różnych krajów. W dobie pandemii tłumaczymy ustnie również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na tłumaczenie symultanicznie dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach.
Tłumaczenia przysięgłe angielski
Tłumaczenia przysięgłe angielski

Tłumaczenia medyczne angielski

Tłumacz medyczny to osoba, która tłumaczy dokumenty medyczne z jednego języka na drugi. Może to obejmować tłumaczenie dokumentacji medycznej, wyników badań, recept i innych dokumentów. Od jakości tłumaczenia medycznego często zależy zdrowie i nawet życie pacjenta, gdyż każdy błąd może doprowadzić do niepoprawnego leczenia. W naszym biurze oferujemy usługę tłumaczenia medycznego z angielskiego lub na angielski w różnych kombinacjach językowych!

Tłumaczenia techniczne angielski

Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń, które dotyczą tekstów zawierających terminologię techniczną lub żargon. Może to obejmować dziedziny takie jak nauka, inżynieria, medycyna lub każda inna dziedzina, która używa specjalistycznych terminów. Tłumaczenia techniczne z języka angielskiego mogą być trudne, ponieważ wymagają wysokiego poziomu zrozumienia tematyki. Ponadto, terminy techniczne często mają wiele znaczeń, więc tłumacz techniczny języka angielskiego musi być ostrożny, aby wybrać właściwą definicję.

Profesjonalne tłumaczenie na angielski

Skontaktuj się z nami!

Język angielski

Tłumacze angielski i native speakerzy

Współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami języka angielskiego i native speakerami, którzy są członkami Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całej Polski, dzięki którym jakość tłumaczeń zachowujemy zawsze na najwyższym poziomie.

Język angielski na świecie

Językiem angielskim posługuje się już ogromna ilość ludzi na całym świecie. Stał się on niejako językiem międzynarodowym. Oficjalnie mówią nim Brytyjczycy, Irlandczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy, Nowozelandczycy czy mieszkańcy RPA (przeczytaj o różnicach między amerykańskim a brytyjskim angielskim). Jednak jest on urzędowym językiem także w wielu mniejszych krajach Azji czy Ameryki. W języku angielskim bez problemu można się porozumieć w każdym kraju Unii Europejskiej i dogadać niemal w każdym urzędzie w Europie. Języka angielskiego używają turyści na całym świecie co sprawiło, że turystyka się prężnie rozwinęła, a podróże do innych krajów stały się niestraszne. Poszukując pracy praktycznie w każdym CV w dzisiejszych czasach można znaleźć j. angielski co oznacza że w tym języku z powodzeniem można się dogada niemalże na całym świecie.

Fachowość, rzetelność i terminowość wyróżnia Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia na tle innych biur.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj tłumaczeń na język angielski wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Nasze biuro tłumaczeń działa wielotorowo. Staramy się sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom ze strony naszych klientów, stąd też tłumaczymy ustnie i pisemnie z niemal wszystkich dziedzin nauki począwszy od tłumaczeń technicznych, przez branżę IT, ekonomię, bankowość aż po branżę kulinarną.

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe na lub z języka angielskiego?

Wszędzie tam, gdzie dany dokument wymagany jest przez instytucję państwową lub dany dokument owiany jest mocą prawną czyli najczęściej w instytucjach państwowych takich jak urzędy czy sądy. Wszelkie akty własności, urodzenia, zgonu, małżeństwa, dokumenty ubezpieczeniowe, świadectwa i certyfikaty, dokumenty samochodowe z pewnością należy przetłumaczyć w trybie przysięgłym.

Jak zapłacić za tłumaczenie?

Główną formą płatności w biurze tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” jest przelew bankowy, niemniej istnieje również możliwość zapłaty gotówką po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty osobistej w jednym z naszych biur.

Czy można zlecić tłumaczenie na język angielski i zapłacić za nie w walucie obcej?

Jak najbardziej! Naszymi kontrahentami są również firmy zagraniczne, stąd też akceptujemy płatności w walutach obcych.

Tłumaczenie angielski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia