Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia bułgarskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia bułgarski

Język bułgarski jest językiem rzadziej spotykanym, jednak w biurze tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się tłumaczeniami zarówno na ten język jak i z niego (np. tłumaczenie z bułgarskiego na polski), w różnych kombinacjach, również na inny język obcy. Nasi tłumacze to wykwalifikowani bułgarscy native speakerzy oraz tłumacze techniczni mieszkający w Polsce. Niezależnie od tego czy podejmują się tłumaczenia ekspresowego czy w trybie zwykłym, zawsze udaje się im sprostać zadaniu.

Biuro tłumaczeń bułgarski

Oferta biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta przedstawia tłumaczenia pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe), jak również ustne podczas wszelkich konferencji naukowych, negocjacji, rozmów biznesowych czy szkoleń w firmach produkcyjnych. Nasze tłumaczenia wykonywane są z najwyższą starannością, gdyż przez lata udoskonaliliśmy się i dbamy o rozwój, co poprawia naszą jakość każdego dnia. Tłumacze wykonują tłumaczenia z przeróżnych branż, między innymi technicznej, prawniczej, gastronomicznej, HR, IT i wielu innych, co dowodzi tego, iż nasi tłumacze podejmują się każdego z możliwych wyzwań.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język bułgarski?

Termin realizacji jest uzależniony od wiele czynników. Kluczowa jest objętość tekstu, im jest go więcej, tym termin realizacji będzie się wydłużał. Kolejny czynnik to rodzaj tłumaczenia: zwykły lub przysięgły. Natomiast niezależnie od ilości tekstu i rodzaju tłumaczenia, termin realizacji możemy podzielić na:
 • standardowy, w którym tłumaczymy ok. 8 stron na dzień,
 • przyśpieszony, gdzie tłumaczymy nawet 10-15 stron na dzień,
 • ekspresowym, w którym tłumaczymy nawet 15 stron na dobę.
Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z Klientem i jego potrzeb.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Należy zacząć od WYSŁANIA ZAPYTANIA oraz załączyć treść do tłumaczenia.
WYCENA
Następnie, otrzymają Państwo INDYWIDUALNĄ WYCENĘ.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Po zatwierdzeniu warunków, rozpoczynamy TŁUMACZENIE. W ustalonym terminie ODSYŁAMY TŁUMACZENIE wraz z fakturą końcową.

Tłumacz języka bułgarskiego

Jako biuro tłumaczeń oferujemy przekład zwykły pisemny, ustny i przysięgły z lub na język bułgarski. Specjalizujemy się w w tłumaczeniu m.in.:
 • instrukcji obsługi,
 • kart charakterystyki,
 • DTR (dokumentacji techniczno-ruchowych),
 • umów i innych dokumentów handlowych i administracyjnych,
 • raportów i sprawozdań finansowych,
 • treści marketingowych i reklamowych,
 • dokumentacji medycznych,
 • stron internetowych,
 • treści z branży IT oraz wiele innych.
Tłumaczenie ustne bułgarski

Oferta tłumaczeń na i z bułgarskiego

Tłumaczenia medyczne
Są to tłumaczenia obarczone nadzwyczaj wysoką odpowiedzialnością, ponieważ nierzadko dotyczą czyjegoś zdrowia i życia. Podejmujemy się przekładu treści medycznych np. epikryz, ulotek leków czy medycznych prac naukowych. Współpracujemy z wysoko wykształconymi specjalistami w tej dziedzinie.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Są to tłumaczenia dotyczące kwestii ściśle technicznych, opiewają na przekład dokumentów technicznych np. instrukcji obsługi, dokumentacji DTR, kart charakterystyki i wielu innych, które są wymagane. Tłumaczenia techniczne są wykonywane również ustnie np. na szkoleniach w halach produkcyjnych.
Tłumaczenia prawnicze
Realizujemy tłumaczenia różnego rodzaju umów i kontraktów, rozporządzeń, pełnomocnictw, KRS, czy dokumentacji dot. Założycielstwa spółek. Najczęściej są to tłumaczenia przysięgłe.
Tłumaczenia finansowe
Tłumaczenia finansowe i administracyjne
Specjalizujemy się przekładzie wszelkiego rodzaju umów i kontraktów, KRS-ów, sprawozdań finansowych i audytów czy nawet dokumentacji bankowej. Co więcej, podejmujemy się tłumaczeń ustnych podczas spotkań oraz negocjacji handlowych.
Tłumaczenia social media
Są to tłumaczenia wymagające wyjątkowej elastyczności językowej z uwagi na swój reklamowy charakter, specjalizujemy się w przekładzie stron internetowych, banerów, ulotek czy haseł reklamowych, gdzie nierzadko jest wymagana korekta native-speakerów, aby efekt końcowy był naturalny.
Tłumaczenia biznesowe
Jest to specyficzny rodzaj tłumaczeń wykonywany zarówno pisemnie jak i ustnie, wspomagamy w zakresie płynnej komunikacji firmy wszelkiego rodzaju. Wspieramy w zakresie przekładu na szkoleniach, spotkaniach biznesowych oraz podczas konferencji online.
Tłumaczenie przysięgłe bułgarski

Tłumacz przysięgły bułgarski

Tłumaczenie przysięgłe inaczej uwierzytelnione jest to rodzaj przekładu opieczętowany i zatwierdzony podpisem przez tłumacza przysięgłego. Zazwyczaj tego typu wykonuje się na potrzeby instytucji takich jak urzędy, sądy czy policja. Wskazującym na to, że dokument musi być przetłumaczony przysięgle będą jego pieczęci, podpisy lub wydanie przez Instytucję Państwową.
Tłumaczenia przysięgłe może występować również w formie ustnej i będzie potrzebne w sądzie, u notariusza, w Urzędzie Stanu Cywilnego.

W ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia można znaleźć tłumaczenia przysięgłe również na j. bułgarski oraz z j. bułgarskiego. Bez względu na potrzeby, tłumaczymy dokumenty urzędowe, osobiste, procesowe, sądowe czy notarialne. Nasi tłumacze przysięgli bułgarskiego są na liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości zatem są urzędnikami państwowymi, co świadczy o ich skrupulatności, z tego względu mogą pochwalić się wysoką jakością swoich przekładów. Tłumacze przysięgli z biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, zajmują się również przekładem ustnym w takich miejscach jak notariusz, urząd, sąd, gdzie wymagane jest poświadczenie tłumaczenia przez osobę uprawnioną.

Tłumaczenia zwykłe pisemne

Zarówno firmy jak i osoby prywatne mogą skorzystać z usług tłumaczeń przysięgłych i nieprzysięgłych. Wspomagamy w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych. Aby otrzymać wycenę należy przesłać wiadomość z zapytaniem o wycenę na biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl. Wycenę otrzymają Państwa w ciągu kilkunastu minut, a na tle innych biur wyróżnia nas sposób rozliczania. Rozliczamy się na podstawie 1800 znaków ze spacjami, gdzie w innych biura 1 strona to 1500 znaków ze spacjami, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności i mniejszą ilość stron tekstu docelowego.

Tłumaczenia ustne bułgarski

Tłumacze ustni w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmują się również przekładem nieprzysięgłym ustnym na różnego rodzaju szkoleniach, konferencjach międzynarodowych czy spotkaniach biznesowych. Tłumacze tłumaczą symultanicznie, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, co umożliwia tłumaczenie jednocześnie nawet na kilka języków. Zajmujemy się obsługą konferencji międzynarodowych, z dużą ilością obcokrajowców, a każdy z nich otrzymuje przekład w swoim języku. Tłumacze wykonują tłumaczenia konsekutywne podczas rozmów i negocjacji handlowych. Pandemia spowodowała, że świat częściowo przestawił się na pracę zdalną, zatem z pomocą przyszły takie narzędzia jak Zoom czy Skype, dzięki którym możemy nadal tłumaczyć konsekutywnie czy symultanicznie łącząc się nawet z kilkoma tysiącami użytkowników w różnych krajach władającymi różnymi językami.
Tłumaczenie ustne bułgarski

Tłumacz bułgarskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze bułgarskiego i native speakerzy

Nasi najbliżsi tłumacze to ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych osób. Część z nich to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) zrzeszającej polskich tłumaczy technicznych, co dowodzi, że jakość naszych tłumaczeń technicznych jest bardzo wysoka, a tłumacze stale się rozwijają w tej dziedzinie. Nasi tłumacze to też prawnicy, tłumacze przysięgli z wieloletnim doświadczeniem, osoby z wykształceniem nie tylko językowym, ale również specjalistycznym.

Ciekawostki o języku bułgarskim

Językiem bułgarskim posługuje się 9 mln ludzi, nie jest dla nikogo zaskoczeniem że to urzędowy język Bułgarii, natomiast również w Grecji, Kanadzie, Macedonii Północnej, USA, Rumunii, Serbii, Mołdawii Turcji czy na Ukrainie można spotkać osoby mówiące w tym języku. Niektórzy językoznawcy są zdania, iż j. macedoński jest dialektem j. bułgarskiego. Język grecki i turecki miały duży wpływ na j. bułgarski stąd bardzo wiele zapożyczeń można znaleźć w j. bułgarskim z tych języków. Natomiast w XIX w. większość wyrazów tureckich w j. bułgarskim została zamieniona na rosyjskie, wśród których można również znaleźć wyrazy polskiego pochodzenia.

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia jest ciekawe świata, historii i rozwoju, stąd wysoka jakość tłumaczeń i przekładów wykonanych przez naszych tłumaczy.

Tłumaczenie ustne bułgarski

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język bułgarski wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Będąc na rynku już 11-ty rok podejmujemy się wyzwań tłumaczenia ustnie oraz pisemnie praktycznie z każdej branży. Tłumaczymy treści przysięgłe oraz oferujemy bardzo krótkie terminy realizacji. Najczęściej tłumaczymy instrukcje obsługi, umowy, DTR, ulotki, strony internetowe oraz wiele innych.

Kiedy wykonujemy tłumaczenie przysięgłe na język bułgarski?

Tłumaczenie przysięgłe to tłumaczenie przede wszystkim oficjalnie wydanych dokumentów instytucjonalnych. Zazwyczaj o potrzebie przetłumaczenia dokumentu przysięgle informuje instytucja, która ten dokument wymaga.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język bułgarski?

Z uwagi na to, że współpracujemy z bardzo dużą ilością tłumaczy, możemy zaoferować krótki termin realizacji nawet na j. bułgarski. Standardowo jesteśmy w stanie tłumaczyć ok. 8 stron na dobę, natomiast w trybie ekspresowym zdarzyło się już po 15-20 stron. Wszystko uzależnione jest od rodzaju tekstu i jego jakości.

Jaki jest koszt tłumaczenia na język bułgarski?

Koszt tłumaczenia zawsze będzie uzależniony od ilości stron, specyfiki tekstu i jakości dokumentu przesłanego. Nie da się jednoznacznie określić ceny za każde tłumaczenie gdyż każde jest inne. Niemniej, dokładamy wszelkich starań aby zadowolić naszych Klientów i przy większej ilości tekstu oferujemy rabaty 5% lub 10%.

Tłumaczenie bułgarski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczenia biura G&Z Tłumaczenia