Język bułgarski

Język bułgarski jest językiem rzadziej spotykanym, jednak w Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się tłumaczeniami zarówno na ten język jak i z niego, w różnych kombinacjach, również na inny język obcy. Nasi tłumacze to wykwalifikowani bułgarscy native speakerzy oraz tłumacze techniczni mieszkający w Polsce. Niezależnie od tego czy podejmują się tłumaczenia ekspresowego czy w trybie zwykłym, zawsze udaje się im sprostać zadaniu.

Oferta biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta przedstawia tłumaczenia pisemne, jak również ustne podczas wszelkich konferencji naukowych, negocjacji, rozmów biznesowych czy szkoleń w firmach produkcyjnych. Nasze tłumaczenia wykonywane są z najwyższą starannością, gdyż przez lata udoskonaliliśmy się i dbamy o rozwój, co poprawia naszą jakość każdego dnia. Tłumacze wykonują tłumaczenia z przeróżnych branż, między innymi technicznej, prawniczej, gastronomicznej, HR, IT i wielu innych, co dowodzi tego, iż nasi tłumacze podejmują się każdego z możliwych wyzwań.

Specjalizujemy się w tłumaczeniu:

•   instrukcji obsługi,
•   kart charakterystyki,
•   DTR (dokumentacji techniczno-ruchowych)
•   umów i innych dokumentów handlowych i administracyjnych,
•   raportów i sprawozdań finansowych,
•   treści marketingowych i reklamowych,
•   dokumentacji medycznych,
•   stron internetowych,
•   treści z branży IT oraz wiele innych

Tłumaczenia przysięgłe

W ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia można znaleźć tłumaczenia przysięgłe również na j. bułgarski oraz z j. bułgarskiego. Bez względu na potrzeby, tłumaczymy dokumenty urzędowe, osobiste, procesowe, sądowe czy notarialne. Nasi tłumacze przysięgli są na liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości zatem są urzędnikami państwowymi, co świadczy o ich skrupulatności, z tego względu mogą pochwalić się wysoką jakością swoich przekładów. Tłumacze przysięgli z biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, zajmują się również przekładem ustnym w takich miejscach jak notariusz, urząd, sąd, gdzie wymagane jest poświadczenie tłumaczenia przez osobę uprawnioną.

Tłumaczenia ustne

Tłumacze ustni w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmują się również przekładem nieprzysięgłym ustnym na różnego rodzaju szkoleniach, konferencjach międzynarodowych czy spotkaniach biznesowych. Tłumacze tłumaczą symultanicznie, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, co umożliwia tłumaczenie jednocześnie nawet na kilka języków. Zajmujemy się obsługą konferencji międzynarodowych, z dużą ilością obcokrajowców, a każdy z nich otrzymuje przekład w swoim języku. Tłumacze wykonują tłumaczenia konsekutywne podczas rozmów i negocjacji handlowych. Pandemia spowodowała, że świat częściowo przestawił się na pracę zdalną, zatem z pomocą przyszły takie narzędzia jak Zoom czy Skype, dzięki którym możemy nadal tłumaczyć konsekutywnie czy symultanicznie łącząc się nawet z kilkoma tysiącami użytkowników w różnych krajach władającymi różnymi językami.

Native speakerzy i tłumacze

Nasi najbliżsi tłumacze to ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych osób. Część z nich to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) zrzeszającej polskich tłumaczy technicznych, co dowodzi, że jakość naszych tłumaczeń technicznych jest bardzo wysoka, a tłumacze stale się rozwijają w tej dziedzinie. Nasi tłumacze to też prawnicy, tłumacze przysięgli z wieloletnim doświadczeniem, osoby z wykształceniem nie tylko językowym, ale również specjalistycznym.

Ciekawostki o j. bułgarskim

Językiem bułgarskim posługuje się 9 mln ludzi, nie jest dla nikogo zaskoczeniem że to urzędowy język Bułgarii, natomiast również w Grecji, Kanadzie, Macedonii Północnej, USA, Rumunii, Serbii, Mołdawii Turcji czy na Ukrainie można spotkać osoby mówiące w tym języku. Niektórzy językoznawcy są zdania, iż j. macedoński jest dialektem j. bułgarskiego. Język grecki i turecki miały duży wpływ na j. bułgarski stąd bardzo wiele zapożyczeń można znaleźć w j. bułgarskim z tych języków. Natomiast w XIX w. większość wyrazów tureckich w j. bułgarskim została zamieniona na rosyjskie, wśród których można również znaleźć wyrazy polskiego pochodzenia.

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia jest ciekawe świata, historii i rozwoju, stąd wysoka jakość tłumaczeń i przekładów wykonanych przez naszych tłumaczy.