Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia greckiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia Grecki

Język grecki jako bardzo ważny język basenu Morza Śródziemnego nie jest mniej ważny w Biurze Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, gdzie przekładamy treści pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) jak i ustne na język polski oraz odwrotnie. Tłumaczymy przy pomocy tłumaczy języka greckiego oraz native speakerów, w trybie zwykłym jak również w przyśpieszonym i ekspresowym. Wykonujemy tłumaczenia z języka greckiego na dowolny inny język. 

Biuro tłumaczeń języka greckiego

Zajmujemy się przekładem dla osób prywatnych np. tłumaczeniem aktów urodzenia, małżeństwa czy zgonu, jak również tłumaczeniem dla dużych przedsiębiorstw np. instrukcji obsługi, kart charakterystyki czy specyfikacji technicznych. Tłumaczymy ustnie podczas konferencji, szkoleń lub negocjacji handlowych. Podejmujemy się tłumaczenia z różnych branż takich jak  IT, ciepłowniczej, chłodniczej, budowlanej, a nawet gastronomicznej i oraz wielu innych. Treści przełożone są z największą starannością. Każdy tekst jest szyty na miarę na potrzeby Klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości szczegóły konsultujemy z technikami z Państwa firmy. Staramy się sprostać wyzwaniom językowym odzwierciedlając znaczenie danej treści.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia greckiego?

Termin realizacji tłumaczenia z lub na grecki zależy od rodzaju tłumaczenia (nieprzysięgłe czy przysięgłe), długości przesłanego tekstu, słownictwa czy nawet formatu pliku przesłanego dokumentu. Jeśli zależy Ci na ekspresowym tłumaczeniu, napisz do nas! Liczba tłumaczonych stron w trybie przyspieszonym zwiększa się z 6-8 stron / dzień do 12-15 stron / dzień.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA

Wyślij zapytanie mailowo lub za pomocą Facebooka!

WYCENA

Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę tłumaczenia.

REALIZACJA TŁUMACZENIA

W określonym terminie wyślemy gotowe tłumaczenie!

Tłumacz języka greckiego

Jako biuro tłumaczeń oferujemy zwykłe, przysięgłe i ustne tłumaczenie z polskiego na grecki i na odwrót. W przypadku pisemnego tłumaczenia najczęściej zajmujemy się tłumaczeniem dokumentów m.in.:
  • karty charakterystyki i specyfikacje techniczne;
  • instrukcje obsługi;
  • dokumentacje techniczno-ruchowe;
  • umowy i inne dokumenty handlowe i administracyjne;
  • sprawozdania finansowe i i raporty finansowe;
  • dokumentację medyczną oraz wypisy ze szpitala;
  • materiały reklamowe oraz marketingowe;
  • strony internetowe;
  • treści z zakresu IT oraz wielu innych.
Tłumaczenie grecki

Oferta tłumaczeń na i z języka greckiego

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne to wysoce specjalistyczne tłumaczenia, które wymagają szerokiej wiedzy medycznej.

Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Tłumaczenie techniczne i specjalistyczne najczęściej dotyczy wprowadzania nowego produktu na rynki zagraniczne.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze to typ tłumaczeń specjalistycznych, wymagający szczegółowej wiedzy z zakresu prawa.
Tłumaczenia biznesowe
Tłumaczenia biznesowe dotyczą wszystkich firm prowadzących działalność na rynkach międzynarodowych.
Tłumaczenia social media
Tłumaczenia marketingowe oraz stron www są niezbędne w przypadku firm, które prowadzą działalność za granicą.
Tłumaczenia książek
Chcąc dotrzeć do większej liczby odbiorców, twórcy filmów i pisarze tłumaczą swoje dzieła na różne języki świata.
Tłumaczenia przysięgłe grecki

Tłumacz przysięgły języka greckiego

Język grecki są w ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, to nie tylko tłumaczenia nieprzysięgłe, ale również przysięgłe, podejmujemy się przekładu dokumentów urzędowych, osobistych, sądowych. Nasi tłumacze przysięgli języka greckiego znajdujący się na liście tłumaczy przysięgłych przygotowanej przez Ministra Sprawiedliwości, są urzędnikami państwowymi i ich obowiązkiem jest przekład rzetelny, skrupulatny i dokładny, dlatego mogą poświadczyć wysoką jakością swoich przekładów. Tłumacze przysięgli greckiego w Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, podejmują się również tłumaczeń ustnych, tam gdzie jest wymagane poświadczenie tłumacza przysięgłego, a jest tak m.in.: w Urzędzie Stanu Cywilnego, w sądzie, czy u notariusza.
Wykonujemy profesjonalne tłumaczenie przysięgłe z greckiego na podstawie przesłanego skanu lub kopii z zamieszczeniem odpowiedniej informacji. Jeśli zależy Ci na informacji o zgodności z oryginałem, umów się na wizytę w naszym biurze w Chorzowie lub Wilczej!

Chcesz poznać koszt tłumaczenia przysięgłego w języku greckim? Zapytaj o wycenę! Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę tłumaczenia uwierzytelnionego z greckiego lub na grecki!

Tłumaczenia zwykłe greckiego

Oprócz tłumaczeń przysięgłych, oferujemy także tłumaczenia pisemne zwykłe z greckiego i na język grecki. Najczęściej dotyczy tłumaczeń marketingowych, finansowych, audiowizualnych. Zapytaj o wycenę i zamów profesjonalne tłumaczenia z języka greckiego!

Tłumaczenia ustne z lub na j. grecki

Tłumacze ustni języka greckiego w Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmują się przekładem na wszelkiego rodzaju konferencjach, szkoleniach, negocjacjach czy spotkaniach handlowych. Podejmują się tłumaczeń symultanicznych, gdzie zasiadają w kabinach z partnerami, co umożliwia tłumaczenie jednocześnie nawet na kilka języków. Tłumacze ułatwiają komunikację, tam gdzie znajduje się wielu obcokrajowców, a każdy otrzymuje przekład w swoim języku. Tłumaczymy również konsekutywnie podczas np. podpisywania umów, gdzie znajduje się mniejsza ilość osób niż podczas tłumaczenia symultanicznego. W dobie pandemii z pomocą przychodzą nowe technologie i narzędzia takie jak Zoom czy Skype, dzięki którym tłumaczenie symultaniczne czy konsekutywne może się odbyć online.

Tłumaczenia ustne i pisemne grecki

Potrzebujesz tłumaczenia na lub z greckiego?

Zapytaj o bezpłatną wycenę!

Tłumacze i native speakerzy języka greckiego

Misją naszego biura tłumaczeń jest umożliwienie komunikacji pomiędzy różnymi krajami i łamanie barier językowych dlatego też współpracujemy z ponad dwustoma wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami języka greckiego i native speakerami, którzy zajmują się tłumaczeniem od wielu lat, są wykształceni często nie tylko pod kątem filologicznym ale również technicznym, ich praca to pasja i dokładają wszelkiej staranności aby treści wyjęte spod ich pióra brzmiały jak oryginał, a nie jak przekład. Obsługujemy duże firmy i korporacje międzynarodowe jak i przedsiębiorstwa średnie i małe, dostosowujemy się do potrzeb każdego Klienta.

Ciekawostki o j. greckim

Język grecki został nazwany przez Rzymian, podczas gdy Grecy nazywali go językiem helleńskim – do dziś ta nazwa jest stosowana. Językiem greckim mówi się w Grecji oraz na jej wyspach, jednak jest to nazwa grupy języków, gdyż w Grecji spotkamy się z językiem mykeńskim, językiem greckim archaicznym, językiem greckim klasycznym, greką koine, językiem, średniogreckim,  greką oczyszczoną i językiem nowogreckim – to wszystko zależnie od tego w jakim miejscu będziemy przebywać. Grecja poza częścią kontynentalną posiada 2500 wysp, z czego 165 zamieszkałych. Najważniejszymi są Kreta, Wyspy Jońskie, Dodekanez i Cyklady. Grecja posiada długą i bogatą historię, znajdziemy tam aż 18 obiektów Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Tłumacz greckiego

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jakie tłumaczenia greckiego wykonuje biuro G&Z Tłumaczenia?

W zależności od potrzeb Klienta wykonujemy tłumaczenia zwykłe lub przysięgłe, a także ustne i ustne uwierzytelnione. Wykonujemy także tłumaczenia specjalistyczne z lub na język grecki.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia z lub na grecki?

Termin realizacji tłumaczenia z lub na grecki zależy od długości dokumentu i jego specyfikacji, a także rodzaju tłumaczenia. Zwykły czas tłumaczenia to 6/8 stron dziennie.

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe z lub na grecki?

Najczęściej tłumaczymy przysięgle z greckiego lub na grecki dokumenty wymagane przez instytucje państwowe: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego.

Ile kosztuje tłumaczenie na lub z greckiego?

Cena tłumaczenia zależy od rodzaju dokumentu i typu tłumaczenia. Na cenę także może wpływać specyfika dokumentu i język użyty w treści. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę tłumaczenia, napisz do nas! W kilka godzin dostaniesz od nas wycenę za darmo!

Tłumaczenie grecki - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia