Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia greckiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia Grecki

Język grecki jako bardzo ważny język basenu Morza Śródziemnego nie jest mniej ważny w Biurze Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, gdzie przekładamy treści pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) jak i ustne na język polski oraz odwrotnie. Tłumaczymy przy pomocy tłumaczy języka greckiego oraz native speakerów, w trybie zwykłym jak również w przyśpieszonym i ekspresowym.

Biuro tłumaczeń grecki

Zajmujemy się przekładem dla osób prywatnych np. tłumaczeniem aktów urodzenia, małżeństwa czy zgonu, jak również tłumaczeniem dla dużych przedsiębiorstw np. instrukcji obsługi, kart charakterystyki czy specyfikacji technicznych. Tłumaczymy ustnie podczas konferencji, szkoleń lub negocjacji handlowych. Podejmujemy się tłumaczenia z różnych branż takich jak  IT, ciepłowniczej, chłodniczej, budowlanej, a nawet gastronomicznej i oraz wielu innych. Treści przełożone są z największą starannością. Każdy tekst jest szyty na miarę na potrzeby Klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości szczegóły konsultujemy z technikami z Państwa firmy. Staramy się sprostać wyzwaniom językowym odzwierciedlając znaczenie danej treści.

Tłumacz języka greckiego

Najczęściej tłumaczymy z i na grecki:
  • karty charakterystyki i specyfikacje techniczne;
  • instrukcje obsługi;
  • dokumentacje techniczno-ruchowe;
  • umowy i inne dokumenty handlowe i administracyjne;
  • sprawozdania finansowe i i raporty finansowe;
  • dokumentację medyczną oraz wypisy ze szpitala;
  • materiały reklamowe oraz marketingowe;
  • strony internetowe;
  • treści z zakresu IT oraz wielu innych.

Tłumacz przysięgły

Język grecki są w ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, to nie tylko tłumaczenia nieprzysięgłe, ale również przysięgłe, podejmujemy się przekładu dokumentów urzędowych, osobistych, sądowych. Nasi tłumacze przysięgli języka greckiego znajdujący się na liście tłumaczy przysięgłych przygotowanej przez Ministra Sprawiedliwości, są urzędnikami państwowymi i ich obowiązkiem jest przekład rzetelny, skrupulatny i dokładny, dlatego mogą poświadczyć wysoką jakością swoich przekładów. Tłumacze przysięgli greckiego w Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, podejmują się również tłumaczeń ustnych, tam gdzie jest wymagane poświadczenie tłumacza przysięgłego, a jest tak m.in.: w Urzędzie Stanu Cywilnego, w sądzie, czy u notariusza.

Tłumaczenia ustne

Tłumacze ustni języka greckiego w Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmują się przekładem na wszelkiego rodzaju konferencjach, szkoleniach, negocjacjach czy spotkaniach handlowych. Podejmują się tłumaczeń symultanicznych, gdzie zasiadają w kabinach z partnerami, co umożliwia tłumaczenie jednocześnie nawet na kilka języków. Tłumacze ułatwiają komunikację, tam gdzie znajduje się wielu obcokrajowców, a każdy otrzymuje przekład w swoim języku. Tłumaczymy również konsekutywnie podczas np. podpisywania umów, gdzie znajduje się mniejsza ilość osób niż podczas tłumaczenia symultanicznego. W dobie pandemii z pomocą przychodzą nowe technologie i narzędzia takie jak Zoom czy Skype, dzięki którym tłumaczenie symultaniczne czy konsekutywne może się odbyć online.

Tłumaczenie grecki

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze i native speakerzy

Misją naszego biura tłumaczeń jest umożliwienie komunikacji pomiędzy różnymi krajami i łamanie barier językowych dlatego też współpracujemy z ponad dwustoma wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami języka greckiego i native speakerami, którzy zajmują się tłumaczeniem od wielu lat, są wykształceni często nie tylko pod kątem filologicznym ale również technicznym, ich praca to pasja i dokładają wszelkiej staranności aby treści wyjęte spod ich pióra brzmiały jak oryginał, a nie jak przekład. Obsługujemy duże firmy i korporacje międzynarodowe jak i przedsiębiorstwa średnie i małe, dostosowujemy się do potrzeb każdego Klienta.

Ciekawostki o j. greckim

Język grecki został nazwany przez Rzymian, podczas gdy Grecy nazywali go językiem helleńskim – do dziś ta nazwa jest stosowana. Językiem greckim mówi się w Grecji oraz na jej wyspach, jednak jest to nazwa grupy języków, gdyż w Grecji spotkamy się z językiem mykeńskim, językiem greckim archaicznym, językiem greckim klasycznym, greką koine, językiem, średniogreckim,  greką oczyszczoną i językiem nowogreckim – to wszystko zależnie od tego w jakim miejscu będziemy przebywać. Grecja poza częścią kontynentalną posiada 2500 wysp, z czego 165 zamieszkałych. Najważniejszymi są Kreta, Wyspy Jońskie, Dodekanez i Cyklady. Grecja posiada długą i bogatą historię, znajdziemy tam aż 18 obiektów Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.