Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia niemieckiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia niemiecki

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje usługi tłumaczeń ustnych oraz pisemnych (tłumaczeń nieprzysięgłych i przysięgłych) na język niemiecki oraz z języka niemieckiego na język polski (lub inny język obcy) z wielu różnorodnych branż. Nasze biuro tłumaczeń wykonuje głównie tłumaczenia specjalistyczne, dlatego też zagadnienia z zakresu techniki, budownictwa, prawa, ekonomii, IT czy finansów są nam bliskie.

Tłumaczenia niemiecki Śląsk

Nasi tłumacze języka niemieckiego i native speakerzy posiadają najwyższe kwalifikacje, co umożliwia wykonanie dla Państwa tłumaczenia na najwyższym poziomie, z zachowaniem specjalistycznej terminologii, profesjonalizmu oraz należytej staranności. Terminowość zleceń jest naszym priorytetem tak więc gwarantujemy zachowanie terminowości, najwyższej jakości tłumaczenia w bardzo konkurencyjnych oraz atrakcyjnych cenach. Biuro Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje tłumaczenia w trzech trybach realizacji: zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowych, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów, czy zawiłych projektów.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język niemiecki?

Nasze biuro tłumaczeń wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta, stąd też terminy realizacji omawiamy personalnie, dostosowując się zawsze do potrzeb naszych klientów i ich wymagań. Średnio, realizujemy tłumaczenia 6-8 stron obliczeniowych na dobę w trybie standardowym, natomiast możliwe są u nas również tryby przyspieszone bądź ekspresowe, które opiewają na tłumaczenia nawet i powyżej 15 stron obliczeniowych w ciągu jednego dnia. Potrafimy dopasować się do potrzeb Klienta.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Wysłanie zapytania via mail/ kontakt telefoniczny.
WYCENA
Sporządzenie przez nas zindywidualizowanej wyceny tłumaczenia bazujac na przysłanym dokumencie do tłumaczenia, uzgadaniając tryb realizacji oraz kombinację językową.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Rozpoczęcie i zakończenie procesu tłumaczenia według uzgodnionych z klientem wytycznych!

Biuro tłumaczeń niemiecki

W biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta zajmujemy się tłumaczeniem zwykły, przysięgłym i ustnym z lub na język niemiecki. Najczęściej tłumaczymy:
 • instrukcje obsługi, karty charakterystyki,
 • dokumentacje techniczno-ruchowe (DTR),
 • dokumenty handlowe i administracyjne,
 • sprawozdania finansowe,
 • raporty finansowe,
 • umowy i akty notarialne dokumentacja medyczna,
 • materiały marketingowe ,i reklamowe,
 • witryny internetowe,
 • teksty z zakresu branży informatycznej (IT) oraz wiele innych.

Tłumaczenia techniczne niemiecki

Zajmujemy się także tłumaczeniem technicznym z niemieckiego.

Tłumaczenie stron internetowych na język niemiecki

Oferujemy także profesjonalne tłumaczenia stron internetowych na język niemiecki. Posiadamy ogromne doświadczenie, które pozwala nam dostosowywać składnie, zdania i terminologię niezależnie od branży.
Biuto tłumaczeń niemiecki

Oferta tłumaczeń na i z niemieckiego

Tłumaczenia medyczne
Dzięki wyspecjalizowanemu gronu naszych tłumaczy, którzy poza wykształceniem filologicznym posiadają również wykształcenie, wiedzę i doświadczenie z zagadnień medycyny, wykonujemy przekłady wszelakiej dokumentacji medycznej na najwyższym poziomie.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Tłumaczenia dokumentacji ze ścisłych dziedzin wiedzy i zagadnień technicznych, do których z pewnością należą instrukcje obsługi, karty charakterystyki, dokumentacje DTR etc. Jest to najbardziej popularny i najczęściej wykonywany rodzaj tłumaczeń pisemnych przez naszych specjalistów! Zajmujemy się również tłumaczeniami ustnymi podczas szkoleń i spotkań w fabrykach lub firmach produkcyjnych.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
W obliczu międzynarodowych porozumień i komunikacji, pomagamy firmom i korporacjom tłumacząc różnego rodzaju umowy i kontrakty, rozporządzenia, pełnomocnictwa, KRS, czy dokumentacje dot. Założycielstwa spółek. Co więcej, zajmujemy się również tłumaczeniami ustnymi podczas spotkań biznesowych, wizytacji czy negocjacji handlowych.
Tłumaczenia biznesowe
Firmy chcące rozwijać się na inne rynki muszą posiadać całą dokumentacje w języku obcym. Chcąc zawierać umowy z partnerami najczęściej zwracają się do biura z prośbą o tłumaczenie ustne.
Tłumaczenia social media
Żargon reklamowy i marketingowy jest na tyle specyficzny, że nie każdy tłumacz lub biuro tłumaczeń jest w stanie się tego typu wyzwań podjąć! Jednak nie u Nas! Nasze biuro tłumaczeń niemal każdego dnia obsługuje klientów z każdego sektora biznesowego, a w tym bardzo często spotykamy się z przekładem stron internetowych, ulotek reklamowych, banerów i wielu innych treści, które trafiają bezpośrednio do klienta dzięki świetnie oddanemu przekazowi.
Tłumaczenia książek
Tłumaczenie dzieł z zakresu literatury pięknej nie jest nam obce i z przyjemnością podejmujemy się tego typu wyzwań, a bazując na świetnej znajomości języka oryginalnego i docelowego, dodając „lekkości pióra” w postaci licznych środków stylistycznych otrzymujemy profesjonalny przekład najwyższej jakości.
tłumaczenie niemiecki

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego

Tłumaczenia przysięgłe na język niemiecki są bardzo popularne i często realizowane przez grono polskich kontrahentów, zwłaszcza w przypadku tłumaczeń dokumentów samochodowych z języka niemieckiego, bowiem zakup i sprowadzanie samochodów z zagranicy czy to przez osoby prywatne czy też prze firmy jest od lat praktykowany. Co więcej tłumaczenia przysięgłe, poza ich pisemną, tą najpopularniejszą formą, stanowią również tłumaczenia przysięgłe ustne – wymagane najczęściej w sądach, na policji czy Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ponadto, Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ma w swojej ofercie również tłumaczenia przysięgłe z niemieckiego (Chorzów) wszelkich dokumentów urzędowych, osobistych, procesowych czy samochodowych, przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych niemieckich widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości. Nasi tłumacze ustni często podejmują się tłumaczeń u notariusza, w sądzie czy w przypadku podpisania umowy, gdzie niezbędny jest tłumacz przysięgły języka niemieckiego.

Tłumaczenie zwykłe

Podobnie do tłumaczeń na język angielski, tłumaczenia z i na język niemiecki są bardzo powszechne i należą do codzienności. Mając na myśli tłumaczenia zwykłe – mówimy o tłumaczeniach nieprzysięgłych, które nie mają mocy prawnej i wysyłane są do klienta zwykle drogą elektroniczną. Tłumaczenia zwykłe na język niemiecki dotyczą wielu dziedzin wiedzy i wykorzystywane są w ekonomii, marketingu, budownictwie, IT, HR, finansach czy nawet gastronomii. Co ważne, biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” rozlicza tłumaczenia zwykłe na podstawie stron obliczeniowych, których 1 wynosi 1800 zzs (znaków ze spacjami), co znacznie obniża koszt całkowity tłumaczenia mając na uwadze fakt, że wiele innych biur tłumaczeń przyjmuje 1 stronę obliczeniową jako 1500zzs.

Tłumaczenie symultaniczne niemiecki

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta oferuje także tłumaczenia symultaniczne podczas różnego rodzaju konferencji międzynarodowych, spotkań biznesowych oraz wielu innych wystąpień publicznych. Tłumaczenia symultaniczne języka niemieckiego wymagają użycia kabin tłumaczeniowych, w których zasiadają tłumacze i tłumaczą jednocześnie na kilka języków, korzystając ze słuchawek i mikrofonów. Dodatkowo, nasze biuro oferuje również tłumaczenia ustne konsekutywne podczas spotkań, szkoleń, obrad i innych wystąpień. Ponadto, w dobie pandemii tłumaczymy również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na tłumaczenie symultaniczne niemieckiego online dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach.
tłumaczenie symultaniczne niemiecki

Tłumaczenia medyczne niemiecki

Język niemiecki jest skomplikowany, a terminologia medyczna może być szczególnie trudna do przetłumaczenia. Dlatego tak ważna jest współpraca z profesjonalnym biurem tłumaczeń, które ma doświadczenie w tłumaczeniach medycznych z języka niemieckiego.

Rozumiemy, jak ważna jest dokładność w tłumaczeniach medycznych, dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby każde tłumaczenie było dokładne i zgodne z oryginalnym znaczeniem. Nasz zespół doświadczonych tłumaczy medycznych języka niemieckiego, którzy nie boją się podjąć wyzwania przetłumaczenia niemieckich dokumentów medycznych.

Tłumaczenie dokumentów niemiecki

Potrzebujesz tłumaczenia specjalistycznego z języka niemieckiego? Masz do przetłumaczenia dokumentację w języku niemieckim? Jeśli chcesz mieć pewność, że tłumaczenia dokumentów niemieckich jest dokładne, zatrudnij profesjonalne biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia. Gwarantujemy poprawność tłumaczeń dokumentacji technicznej i specjalistycznej z języka niemieckiego na inne (i odwrotnie)!
tłumaczenie niemiecki

Biuro tłumaczeń niemiecki

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze niemieckiego i native speakerzy

Współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami języka niemieckiego oraz native speakerami, którzy poza wiedzą językową, posiadają również wiedzę z zakresu wielu specjalistycznych branż, takich jak: IT, budownictwo, technika czy medycyna, co pozwala na utrzymywanie zawsze najwyższej jakości tłumaczonych treści.

Kto mówi w języku niemieckim

Język niemiecki, jako język europejski zachodniogermański jest językiem urzędowym w aż sześciu europejskich krajach. Krajami niemieckojęzycznymi są: Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein oraz Luksemburg. Obecnie język ten jest używany również w wielu innych państwach, a znany jest na całym świecie. Według statystyk, obecnie językiem niemieckim posługuje się około 130 mln ludzi. Co ciekawe, krajem, w którym uczy się języka niemieckiego w szkołach jest niezmiennie Polska. Tuż po niej, drugie miejsce zajmuje Wielka Brytania, a na trzecim miejscu jest Rosja.

Język niemiecki odegrał kluczową rolę w ukształtowaniu się innych języków, takich jak: jidysz oraz odmiana pensylwańska. Tuż po języku angielskim, język ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych języków na świecie.

Profesjonalizm, rzetelność i terminowość wyróżnia Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia na tle innych biur.

tłumaczenie niemiecki

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

W jakich dziedzinach specjalizuje się biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” w tłumaczeniach na język niemiecki?

Mając na uwadze nasze wieloletnie doświadczenie tłumaczeniowe i dysponując bogatą bazą naszych wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy, jesteśmy bardzo elastyczni i działamy niemal w każdym zakresie sporządzając tłumaczenia z wielu dziedzin. Do tych podstawowych zagadnień z pewnością zaliczany technikę, medycynę, ekonomię, finanse, bankowość, prawo, IT, budownictwo czy ciepłownictwo.

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe na lub z języka niemieckiego?

Tłumaczenia przysięgłe, które inaczej nazywamy uwierzytelnionymi to tłumaczenia instytucjonalne które wymagane są w placówkach państwowych. Dokumentami, które z pewnością należy przetłumaczyć w trybie przysięgłym są dokumenty samochodowe, akty notarialne, zaświadczenia, certyfikaty i dyplomy, czy polisy ubezpieczeniowe.

Jak zapłacić za tłumaczenie?

W biurze tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” istnieją dwie możliwe formy płatności za usługi tłumaczeniowe. Tą podstawową jest z pewnością przelew bankowy, na podstawie wystawianych dokumentów rozliczeniowych, jakimi są faktury pro-forma. Dodatkową opcją płatności może być gotówka w trakcie wizyty osobistej w jednym z naszych biur, bo wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu się na wizytę.

Ile kosztuje tłumaczenie na język niemiecki?

Ceny tłumaczeń ustnych i pisemnych zależą od wielu czynników, między innymi od: terminu realizacji, kombinacji językowej, długości tekstu czy tematyki. Stąd też, serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu sporządzenia zindywidualizowanej wyceny, która jest niezobowiązująca! Nierzadko udzielamy również rabatów -5%, -10%, czy nawet -15%!

Tłumaczenie niemiecki - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia