Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia norweskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia norweski

W biurze tłumaczeń (Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wykonacie Państwo szybkie, profesjonalne i rzetelne tłumaczenia z norweskiego na polski i odwrotnie oraz na inny wybrany język obcy (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe). Pomimo, iż język ten należy raczej do tych mniej znanych i używanych, nasi tłumacze norweskiego i native speakerzy sprostają Państwa oczekiwaniom i w krótkim czasie przygotują najwyższej jakości tłumaczenia zarówno zwykłe jak i przysięgłe. Ponadto oferujemy również przekład ustny: konsekutywny i symultaniczny podczas różnego rodzaju przedsięwzięć, spotkań, negocjacji, szkoleń czy konferencji.

Tłumacz języka norweskiego

Przygotowujemy tłumaczenia w trzech trybach realizacji: zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowym, co daje Państwu poczucie komfortu i bezpieczeństwa nawet w pilnych i niespodziewanych sytuacjach, kiedy tłumaczenie potrzebne jest „na wczoraj”. Zadowolenie i satysfakcja ze strony klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego też długofalowa współpraca z naszymi partnerami biznesowymi jest dla nas kluczowa. Jakość, profesjonalizm i zachowywanie niezmienności cen z pewnością wyróżnia nas na tle innych biur tłumaczeń w całej Polsce.

Biuro tłumaczeń norweski

Naszą specjalnością są tłumaczenia dokumentów takich jak:
  • Dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR);
  • Umów;
  • Kart charakterystyki;
  • Instrukcji obsługi;
  • Dokumentacji handlowej;
  • Sprawozdań finansowych;
  • Stron internetowych;
  • Dokumentów budowlanych;
  • Materiałów reklamowych i marketingowych;
  • Dokumentacji medycznej I wiele innych…
Biuro tłumaczeń Chorzów, Śląsk

Tłumacz przysięgły norweski

Poza tłumaczeniami zwykłymi nasze biuro zajmuje się również przekładem dla różnego rodzaju instytucji państwowych, które wymagają tłumaczeń poświadczonych, tzw. przysięgłych lub uwierzytelnionych. Tłumaczeniom uwierzytelnionym, które są przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych norweskiego widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości, podlegają między innymi: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego. Specjalizujemy się także w tłumaczeniach medycznych z i na norweski.

Tłumaczenia ustne norweski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również tłumaczenia ustne. W zależności od potrzeb klientów i charakteru spotkania podejmuje się tłumaczeń symultanicznych lub konsekutywnych. Tłumaczymy ustnie podczas wszelkiego rodzaju wystąpień publicznych: konferencji, wykładów, obrad, szkoleń, negocjacji czy spotkań biznesowych. Tłumaczenia symultaniczne, są tłumaczeniami na żywo, a tłumacze będąc w wygłuszonych kabinach tłumaczą jednocześnie z prelegentem wypowiadaną treść. Z kolei tłumaczenia konsekutywne odbywają się zazwyczaj dla mniejszego grona uczestników, podczas których tłumacze po usłyszeniu fragmentu wypowiedzianej treści rozpoczynają tłumaczenie. W obecnych czasach, poza klasycznymi formami tłumaczeń ustnych, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy również usługi tłumaczeń ustnych zdalnych, korzystając z platform Zoom bądź Skype. Tłumaczenia online stały się niezwykle powszechnym oraz wygodnym sposobem na zapewnienie płynnej międzynarodowej komunikacji.

Tłumacz norweskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze norweskiego i native speakerzy

Celem i misją naszego biura tłumaczeń jest zapewnienie płynnej komunikacji na całym świecie dlatego też współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi native speakerami i tłumaczami norweskiego, którzy wykonują tłumaczenia w sposób niezawodny. Poza językowym wykształceniem, nasi tłumacze często mają ukończone dodatkowo studia specjalistyczne, aby tłumaczone treści niczym nie odbiegały od oryginału, a przekład był dopracowany nawet w najmniejszym szczególe.

Nasi stali klienci to przede wszystkim firmy produkcyjne oraz dystrybucyjne, aczkolwiek obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych po duże międzynarodowe korporacje, a nawet klientów indywidualnych.

Kto mówi w języku norweskim?

Jak powszechnie wiadomo, język norweski pochodzi z grupy skandynawskich języków germańskich, a na co dzień obcuje z tym językiem około 5 mln ludności. Co ciekawe, dialekty norweskie tworzą z dialektami szwedzkimi i duńskimi kontinuum, czyli zjawisko wzajemnej zrozumiałości, dzięki której skandynawskim sąsiadom mieszkającym w Norwegii, Danii i w Szwecji łatwiej jest się ze sobą zrozumieć i komunikować. Niemniej, status oficjalny język norweski ma tylko w Norwegii. Język norweski jest również jednych z trzech języków roboczych Rady Nordyckiej, dzięki Konwencji języków nordyckich, która weszła w życie 1 marca 1987.