Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia norweskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia norweski

W biurze tłumaczeń (Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wykonacie Państwo szybkie, profesjonalne i rzetelne tłumaczenia z norweskiego na polski i odwrotnie oraz na inny wybrany język obcy (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe). Pomimo, iż język ten należy raczej do tych mniej znanych i używanych, nasi tłumacze norweskiego i native speakerzy sprostają Państwa oczekiwaniom i w krótkim czasie przygotują najwyższej jakości tłumaczenia zarówno zwykłe jak i przysięgłe. Ponadto oferujemy również przekład ustny: konsekutywny i symultaniczny podczas różnego rodzaju przedsięwzięć, spotkań, negocjacji, szkoleń czy konferencji.

Tłumacz języka norweskiego

Przygotowujemy tłumaczenia w trzech trybach realizacji: zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowym, co daje Państwu poczucie komfortu i bezpieczeństwa nawet w pilnych i niespodziewanych sytuacjach, kiedy tłumaczenie potrzebne jest „na wczoraj”. Zadowolenie i satysfakcja ze strony klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego też długofalowa współpraca z naszymi partnerami biznesowymi jest dla nas kluczowa. Jakość, profesjonalizm i zachowywanie niezmienności cen z pewnością wyróżnia nas na tle innych biur tłumaczeń w całej Polsce.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia w przypadku norweskiego?

Termin realizacji tłumaczenia norweskiego zależy od rodzaju tłumaczenia (zwykłe czy przysięgłe), długości tekstu, specjalizacji czy nawet formatu pliku i wyglądu tłumaczonego dokumentu (pismo ręczne, drukowane). Jeśli Klientowi zależy na ekspresowym tłumaczeniu, to także jest to możliwe w naszym biurze tłumaczeń. W trybie przyśpieszonym liczba tłumaczonych stron zwiększa się z 6-8 stron / dzień do 12-15 stron / dzień.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem Facebooka!
WYCENA
Na podstawie przesłanego przez Ciebie dokumentu przygotujemy za darmo wycenę tłumaczenia oraz termin realizacji.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Przygotujemy dla Ciebie zindiwydualizowany przekład na najwyższym poziomie!

Biuro tłumaczeń norweski

Jako biuro tłumaczeń oferujemy tłumaczenia zwykłe, przysięgłe i ustne z lub na norweski. W przypadku tłumaczeń pisemnych, naszą specjalnością są tłumaczenia dokumentów takich jak:
  • Dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR);
  • Umów;
  • Kart charakterystyki;
  • Instrukcji obsługi;
  • Dokumentacji handlowej;
  • Sprawozdań finansowych;
  • Stron internetowych;
  • Dokumentów budowlanych;
  • Materiałów reklamowych i marketingowych;
  • Dokumentacji medycznej I wiele innych…
Biuto rłumaczeń norweski

Oferta tłumaczeń na i z języka norweskiego

Tłumaczenia medyczne
Tłumaczenia medyczne to wysoce specjalistyczny przekład dokumentów medycznych: dokumentacji medycznej, ulotek leków, dokumentów patentowych.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Tłumaczenia specjalistyczne i techniczne to najbardziej absorbujący typ tłumaczeń. Najczęściej dotyczy urządzeń wypuszczanych na zagraniczne rynki.
Tłumaczenia prawnicze

Tłumaczenie prawnicze dotyczy najczęściej umów handlowych, pełnomocnictw, rozporządzeń czy orzeczeń. Najczęściej wymagane jest tłumaczenie przysięgłe.

Tłumaczenia biznesowe
Firmy chcące rozwijać się na inne rynki muszą posiadać całą dokumentacje w języku obcym. Chcąc zawierać umowy z partnerami najczęściej zwracają się do biura z prośbą o tłumaczenie ustne.
Tłumaczenia social media
Tłumaczenie marketingowe najczęściej dotyczy firm działających na rynkach zagranicznych. Na targach czy spotkaniach międzynarodowych wypada mieć materiały promocyjne w obcym języku.
Tłumaczenia książek
Autorzy książek oraz twórcy filmów chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców na całym świecie! Do tego niezbędne jest profesjonalne tłumaczenie, które uwzględni kulturę kraju!

Tłumacz przysięgły języka norweski

Poza tłumaczeniami zwykłymi nasze biuro zajmuje się również przekładem dla różnego rodzaju instytucji państwowych, które wymagają tłumaczeń poświadczonych, tzw. przysięgłych lub uwierzytelnionych. Tłumaczeniom uwierzytelnionym, które są przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych języka norweskiego widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości, podlegają między innymi: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego. Specjalizujemy się także w tłumaczeniach medycznych z i na norweski.

Wykonujemy tłumaczenie przysięgłe z norweskiego lub na norweski nawet ze skanu lub kopii, jednak trzeba pamiętać, że w tym przypadku zostanie ta informacja zawarta na tłumaczeniu. Ważne: nie każda instytucja dopuszcza tłumaczenie z kopii. Jeśli Klientowi zależy na podpisie o zgodności z oryginałem, musi on dostarczyć go ze zleceniem.

Ukończone tłumaczenie przysięgłe norweskiego posiada pieczęć tłumacza i jego własnoręczny podpis.

Nasi tłumacze także wykonują ustne tłumaczenie przysięgłe norweskiego przy zawieraniu aktów notarialnych, gdy jedna osoba nie mówi po polsku.

Jeśli chcesz poznać koszt tłumaczenia przysięgłego z norweskiego lub na norweski, skontaktuj się z nami! Wycena tłumaczenia jest darmowa. Koszt zależy od wielu czynników, w tym stanu tłumaczonego dokumentu, więc tłumaczenia wyceniane są indywidualnie!

tłumaczenie norweski
Tłumaczenie ustne norweski

Tłumaczenia zwykłe - język norweski

Tłumaczenie zwykłe jest najbardziej popularnym typem tłumaczeń. W tym przypadku nie wymagany jest przekład i pieczątka tłumacza przysięgłego. Najczęściej dotyczy tłumaczeń marketingowych, ekonomicznych, stron internetowych, filmów czy książek. Jako biuro tłumaczeń oferujemy profesjonalny przekład z języka polskiego na język norweski i na odwrót. 

Profesjonalne tłumaczenia ustne norweski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również tłumaczenia ustne. W zależności od potrzeb klientów i charakteru spotkania podejmuje się tłumaczeń symultanicznych lub konsekutywnych. Tłumaczymy ustnie podczas wszelkiego rodzaju wystąpień publicznych: konferencji, wykładów, obrad, szkoleń, negocjacji czy spotkań biznesowych. Tłumaczenia symultaniczne, są tłumaczeniami na żywo, a tłumacze będąc w wygłuszonych kabinach tłumaczą jednocześnie z prelegentem wypowiadaną treść. Z kolei tłumaczenia konsekutywne odbywają się zazwyczaj dla mniejszego grona uczestników, podczas których tłumacze po usłyszeniu fragmentu wypowiedzianej treści rozpoczynają tłumaczenie. W obecnych czasach, poza klasycznymi formami tłumaczeń ustnych, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy również usługi tłumaczeń ustnych zdalnych, korzystając z platform Zoom bądź Skype. Tłumaczenia online stały się niezwykle powszechnym oraz wygodnym sposobem na zapewnienie płynnej międzynarodowej komunikacji.

Tłumaczenie medyczne z norweskiego i na język norweski

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia dokumentacji medycznej, ulotek leków, dokumentów patentowych, wyników badań, artykułów lekarskich oraz innych dokumentów. Doskonale wiemy o tym, jak ważne są profesjonalne tłumaczenia medyczne. O jakości tłumaczeń medycznych pisaliśmy na blogu: https://gztlumaczenia.pl/jakosc-w-tlumaczeniach-medycznych-sprawa-zycia-lub-smierci/

Bezpłatna wycena tłumaczenia na norweski lub z norweskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze norweskiego i native speakerzy

Celem i misją naszego biura tłumaczeń jest zapewnienie płynnej komunikacji na całym świecie dlatego też współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi native speakerami i tłumaczami norweskiego, którzy wykonują tłumaczenia w sposób niezawodny. Poza językowym wykształceniem, nasi tłumacze często mają ukończone dodatkowo studia specjalistyczne, aby tłumaczone treści niczym nie odbiegały od oryginału, a przekład był dopracowany nawet w najmniejszym szczególe.

Nasi stali klienci to przede wszystkim firmy produkcyjne oraz dystrybucyjne, aczkolwiek obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych po duże międzynarodowe korporacje, a nawet klientów indywidualnych.

Kto mówi w języku norweskim?

Jak powszechnie wiadomo, język norweski pochodzi z grupy skandynawskich języków germańskich, a na co dzień obcuje z tym językiem około 5 mln ludności. Co ciekawe, dialekty norweskie tworzą z dialektami szwedzkimi i duńskimi kontinuum, czyli zjawisko wzajemnej zrozumiałości, dzięki której skandynawskim sąsiadom mieszkającym w Norwegii, Danii i w Szwecji łatwiej jest się ze sobą zrozumieć i komunikować. Niemniej, status oficjalny język norweski ma tylko w Norwegii. Język norweski jest również jednych z trzech języków roboczych Rady Nordyckiej, dzięki Konwencji języków nordyckich, która weszła w życie 1 marca 1987.

Tłumaczenie norweskiego

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jakie tłumaczenia norweskiego wykonuje biuro GZ Tłumaczenia?

W zależności od potrzeb Klienta, wykonujemy tłumaczenia zwykłe, przysięgłe i ustne (w tym przysięgłe). Jeśli poszukujesz tłumaczenia specjalistycznego z lub na norweski, to także możemy go wykonać: tłumaczenia techniczne, medyczne, prawnicze, finansowe, biznesowe i inne. Jeśli potrzebujesz tłumaczenia norweskiego książek, filmów, stron internetowych czy reklam, także śmiało napisz wiadomość!

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia z lub na norweski?

Termin realizacji tłumaczenia norweskiego zależy od długości tekstu, specjalizacji, czy nawet formatu pliku i wyglądu tłumaczonego dokumentu (pismo ręczne, drukowane). Jeśli Klientowi zależy na ekspresowym tłumaczeniu, to także jest to możliwe w naszym biurze tłumaczeń. Wtedy liczba tłumaczonych stron zwiększa się z 6-8 stron / dzień do 12-15 stron / dzień.

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe z norweskiego?

Najczęściej tłumaczymy przysięgle z lub na norweski następujące dokumenty: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego.

Ile kosztuje tłumaczenie na lub z norweskiego?

Nie ma uniwersalnej stawki za tłumaczenie, która określi jego koszt. Wszystko zależy od rodzaju dokumentu i jego specyfiki, a także rodzaju tłumaczenia (przysięgłe lub zwykłe) czy terminu – ekspresowe tłumaczenia kosztują drożej niż zwykłe.

Tłumaczenie norweski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia