Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia rosyjskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia rosyjski

W Biurze Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wykonujemy również tłumaczenia ustne i pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) na język rosyjski oraz z języka rosyjskiego na język polski lub inny wybrany język obcy. Współpracując z naszym biurem tłumaczeń uzyskają Państwo profesjonalne tłumaczenie dokumentacji medycznej, prawniczej, technicznej, ekonomicznej i wiele innych. Nasi tłumacze oraz native speakerzy zapewnią niezawodne i rzetelne tłumaczenie dostosowane do stylistyki i dziedziny tłumaczonego dokumentu. Oferujemy tłumaczenia w trybie zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowe w atrakcyjnych cenach.

Biuro tłumaczeń rosyjski

Nasze biuro oferuje również Państwu niezachwianą i długofalową współpracę, niezawodną obsługę klienta, która skupiona jest na tym, aby sprostać Państwa oczekiwaniom nawet najbardziej zawiłych projektów i zleceń tłumaczeniowych. Terminowość zleceń, która nas wyróżnia staramy się zawsze dostosować do potrzeb klienta, a nasi tłumacze podchodzą do każdego przekładu w sposób niezwykle profesjonalny i rzetelny. Poza standardowymi kombinacjami językowymi, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wykonuje również tłumaczenia w kombinacjach takich jak: rosyjski <-> angielski; rosyjski <-> ukraiński; rosyjski<-> niemiecki i wiele innych.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język rosyjski?

Każdy rodzaj przekładu jest inny ze względu na objętość, język, rodzaj i typ tłumaczenia i z tego właśnie względu termin realizacji jest uzależniony od powyższych czynników. Starając się jednak dopasować do potrzeb klientów wyróżniamy trzy podstawowe terminy realizacji:
 • tryb standardowy, który opiewa na tłumaczeniu 6 – 8 stron obliczeniowych na dobę,
 • tryb przyspieszony, który umożliwia przetłumaczenie nawet 10-15 stron obliczeniowych na dobę,
 • tryb ekspresowy, w którym realizujemy bardzo pilne tłumaczenia nawet powyżej 15-20 stron obliczeniowych i więcej na dobę.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Pierwszym krokiem zawsze jest wysłanie ZAPYTANIA wraz z załącznikiem do tłumaczenia.
WYCENA
Następnie sporządzamy WYCENĘ na postawie otrzymanej treśc
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Uruchomienie procesu tłumaczenia po uzgodnieniu z klientem warunków realizacji. ODESŁANIE TŁUMACZENIA we wcześniej uzgodnionym terminie.

Biuro tłumaczeń języka rosyjskiego

Jako biuro tłumaczeń oferujemy profesjonalne tłumaczenia zwykłe i przysięgłe z rosyjskiego i na język rosyjski. Naszą specjalnością są tłumaczenia:
 • dokumentacji handlowej oraz umów;
 • instrukcji obsługi;
 • dokumentacji DTR;
 • kart charakterystyki;
 • sprawozdań finansowych;
 • dokumentacji administracyjnej i urzędowej;
 • dokumentacji medycznej;
 • materiałów reklamowych i marketingowych;
 • stron internetowych oraz innych treści z zakresu IT.

Tłumaczenia techniczne rosyjski

Zajmujemy się także tłumaczeniem specjalistycznym, m.in. tłumaczeniem technicznym z rosyjskiego.

Tłumaczenia medyczne rosyjski

Nasze biuro tłumaczeń także podejmuje się tłumaczenia medycznego z języka rosyjskiego. Sprawdź naszą ofertę!
Tłumaczenie rosyjski

Oferta tłumaczeń na rosyjski i z języka rosyjskiego

Tłumaczenia medyczne
Jest to jeden z bardziej obarczonych odpowiedzialnością rodzajów tłumaczeń, jako że bezpośrednio dotyczy ludzkiego życia oraz zdrowia. Natomiast posiadając bazę wybitnych specjalistów podejmujemy się przekładu epikryz, diagnoz medycznych, ulotek leków czy medycznych prac naukowych. Wspieramy naszych klientów w przekładzie ustnym również podczas konsultacji lekarskich.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Są to wszelkiego rodzaju dokumentacje techniczne, instrukcje obsługi, certyfikaty produktów czy karty charakterystyki, które są niezbędne do wprowadzenia produktu zagranicznego na polski rynek lub odwrotnie. Tłumaczenia techniczne mogą mieć też postać ustną np. podczas szkoleń w firmach produkcyjnych czy fabrykach.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
Jest to rodzaj tłumaczeń, który w dużej mierze jest wykonywany w trybie przysięgłym, gdyż jest przeznaczony dla instytucji państwowych. Bardzo często wykonujemy tłumaczenia statutów spółek, KRSów, umów handlowych, jak również tłumaczymy ustnie u notariusza, w sądzie czy na policji, niezależnie od tego czy przekład ma być przysięgły czy też nie.
Tłumaczenia finansowe
Tłumaczenia finansowe i ekonomiczne
Zajmujemy się przekładem dokumentów finansowych takich jak: sprawozdania finansowe, audyty, raporty finansowe oraz dokumentacje bankowe, co jest konieczne zwłaszcza, gdy spółka matka jest zagranicą. Zajmujemy się obsługą tłumaczeń ustnych podczas audytów lub innych spotkań.
Tłumaczenia social media
Są to jedne z bardziej wymagających tłumaczeń z uwagi na charakter reklamowy. Niemniej, podejmujemy się tłumaczenia stron internetowych, ulotek, banerów oraz haseł reklamowych, które bardzo często są konsultowane, korygowane lub wykonywane w całości przez native speakerów, aby treść końcowa brzmiała naturalnie i zachęcająco dla odbiorców.
Tłumaczenia biznesowe
Czyli wszelkiego rodzaju tłumaczenia, które wspierają naszych kontrahentów w relacjach biznesowych i to niezależnie od tego czy pisemnie czy ustnie na spotkaniach, negocjacjach czy podczas podpisywania umów.
Biuro tłumaczeń rosyjski

Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego

Tłumaczenie uwierzytelnione czyli przysięgłe na język rosyjski lub z języka rosyjskiego to formalny rodzaj przekładu opatrzony okrągłą pieczęcią tłumacza przysięgłego, który jest urzędnikiem państwowym i poświadcza, że dokument oryginalny był wydany przez organ Państwowy lub opatrzony określonymi pieczęciami i podpisami. Takie dokumenty zwykle są wymagane przez instytucje państwowe.
Tłumaczenie przysięgłe może być również wykonane w formie ustnej np. w sądzie podczas sprawy sądowej, na policji podczas przesłuchania czy u notariusza podczas podpisywania umowy lub aktu notarialnego.

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również wykonanie tłumaczeń przysięgłych z rosyjskiego i na rosyjski (uwierzytelnionych), które są niezbędne podczas załatwiania wszelkich spraw urzędowych, procesowych, a w niektórych przypadkach nawet i medycznych. Tłumaczeniom uwierzytelnionym, które są przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych języka rosyjskiego widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości podlegają między innymi dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego.

Tłumaczenie pisemne zwykłe języka rosyjskiego

Tłumaczenia zwykłe są realizowane za pomocą korespondencji mailowej. Po przesłaniu zapytania na adres biura biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl, otrzymaniu oferty i jej zatwierdzeniu, tłumacz przygotowuje tłumaczenie i jest ono odsyłane również droga mailową. To, co wyróżnia Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia to sposób rozliczania tłumaczeń. Mianowicie, rozliczamy się za pomocą 1800 znaków ze spacjami za stronę, gdzie w innych biurach można spotkać 1500 znaków za stronę. Już gołym okiem można zauważyć, że taki sposób rozliczenia przyniesie sporo oszczędności ponieważ, wtedy zawsze wyjdzie finalnie mniej stron.

Tłumaczenie ustne symultaniczne rosyjski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ma w swojej ofercie także tłumaczenia ustne. Tłumaczymy ustnie podczas wszelkiego rodzaju wystąpień publicznych: konferencji, wykładów, obrad, szkoleń czy spotkań biznesowych. W zależności od charakteru spotkania, nasze biuro oferuje tłumaczenia symultaniczne, które są tłumaczeniami na żywo, a tłumacze będąc w wygłuszonych kabinach tłumaczą jednocześnie z prelegentem wypowiadaną treść lub też tłumaczenia konsekutywne, podczas których tłumacze po usłyszeniu fragmentu wypowiedzianej treści rozpoczynają tłumaczenie. W obecnych czasach, poza standardowymi formami tłumaczeń ustnych, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy również usługi tłumaczeń ustnych zdalnych, korzystając z platform Zoom bądź Skype. Tłumaczenia online stały się niezwykle powszechnym oraz wygodnym sposobem na zapewnienie płynnej międzynarodowej komunikacji.
Tłumaczenia zwykłe rosyjski

Zapytaj o darmową wycenę tłumaczenia

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze rosyjskiego i native speakerzy

Misją naszego biura tłumaczeń jest zapewnienie profesjonalnego przekładu dostosowanego do odpowiedniego kontekstu i dziedziny tekstu oryginalnego, dlatego też współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi native speakerami i tłumaczami (m.in. rosyjskiego), którzy wykonują tłumaczenia w sposób niezwykle staranny, rzetelny i fachowy. Nasi stali klienci to przede wszystkim firmy produkcyjne oraz dystrybucyjne, aczkolwiek obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych po duże międzynarodowe korporacje.

Kto mówi w języku rosyjskim?

Język rosyjski należy do grupy języków wschodniosłowiańskich, a powstał z języka prasłowiańskiego. Jako językiem ojczystym, językiem rosyjskim posługuje się obecnie około 160 mln ludzi. Jednakże łącznie na skalę światową język rosyjski zna aż 260 mln ludności. Jest to język urzędowy Rosji, Kazachstanu, Białorusi oraz Kirgistanu. Co ciekawe, język rosyjski to także jeden z pięciu języków oficjalnych i zarazem jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Język rosyjski jest znany niemalże na całym świecie. Do krajów, w których język rosyjski nie ma statusu oficjalnego, lecz jest równie powszechnie znany i używany należą: Stany Zjednoczone, Łotwa, Ukraina, Izrael, Brazylia, Litwa, Kanada, Estonia, Grecja, Finlandia, Australia oraz Rumunia. Również w Polsce występują mniejszości narodowe, które posługują się tylko i wyłącznie językiem rosyjskim. Język rosyjski cechuje się specyficzną pisownią, zwaną grażdanką, która jest graficzną odmianą cyrylicy.

Terminowość, profesjonalizm i doświadczenie to cechy które wyróżniają Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia ponad inne biura tłumaczeń.

Tłumaczenia rosyjski

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

W jakich dziedzinach przekładu na język rosyjski specjalizuje się biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Będąc na rynku od 11 lat widzimy ogromne zapotrzebowanie w branżach technicznych i tutaj bardzo mocno się rozwijamy, natomiast idzie to w parze z tłumaczeniami prawniczymi, marketingowymi czy finansowymi, gdyż wachlarz naszych usług jest bardzo szeroki.

Skąd mam wiedzieć czy muszę przetłumaczyć dokument przysięgle?

Pewną informację w zakresie tego, czy tłumaczenie ma być przysięgłe otrzyma się od instytucji, dla której to tłumaczenie jest niezbędne. Wskazówką może jednak okazać się czy dany dokument został wydany przez instytucję państwową np. paszport czy dowód osobisty lub czy dany dokument posiada pieczęci i podpisy, gdyż są one kluczowe do przedstawienia prawdziwości danego dokumentu i w takich przypadkach z pewnością wymagany będzie tryb przysięgły.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język rosyjski?

Podstawą określenia terminu realizacji jest objętość tekstu jak i jego specyfika i forma. Żeby zadbać o naszych Klientów i sprostać ich wymaganiom oferujemy 3 tryby, w których realizujemy tłumaczenia: standardowy, przyśpieszony i ekspresowy, który pozwala na tłumaczenia nawet 20 stron dziennie.

Jaki jest koszt tłumaczenia na język rosyjski?

Podobnie jak termin realizacji, koszt jest uzależniony od wielu czynników w tym od objętości tekstu czy kombinacji językowej. Niemniej, przy większej ilości tekstu oferujemy liczne rabaty jak 5%, 10% lub nawet 15% od stawki podstawowej.

Tłumaczenie rosyjski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczenia biura G&Z Tłumaczenia