Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia szwedzkiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia szwedzki

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również tłumaczenie ze szwedzkiego na polski (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) lub inny wybrany przez klienta język obcy. Dzięki kadrze naszych wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy i native speakerów z zakresu języka szwedzkiego, nasze tłumaczenia wykonywane są w sposób niezwykle profesjonalny, staranny i co najważniejsze, z terminologią zawsze dostosowaną do typu i dziedziny tłumaczonego dokumentu.

Tłumaczenie ze szwedzkiego na polski

Poza tłumaczeniami nieprzysięgłymi i specjalistycznymi, zachęcamy również do skorzystania w naszym biurze z usługi tłumaczeń ustnych symultanicznych i konsekutywnych. Wykonujemy tłumaczenia z wielu różnorodnych branż, takich jak: techniki, marketingu, informatyki, medycyny, finansów, budownictwa, gastronomii, prawa, ekonomii i wielu innych. Każdy tłumaczony dokument zarówno dla klienta biznesowego jak i osoby prywatnej jest zawsze dostosowany do jego potrzeb z zachowaniem wcześniej ustalonego terminu realizacji i formatu dokumentu.

Biuro tłumaczeń szwedzki

Najczęściej wykonujemy tłumaczenie dokumentów szwedzkich:
  • Teksty prawnicze;
  • Umowy;
  • Dokumentacje techniczno-ruchowe, instrukcje obsługi,
  • Teksty marketingowe;
  • Dokumenty budowlane i ciepłownicze;
  • Strony internetowe;
  • Sprawozdania finansowe;
  • Dokumentacje medyczne;
  • Dokumenty osobiste;
  • Treści z zakresu IT.

Tłumacz przysięgły szwedzki

Tłumaczenia przysięgłe są tłumaczeniami inaczej zwanymi uwierzytelnionymi, które muszą być zawsze poświadczone i wykonane przez tłumacza przysięgłego. Tłumacz przysięgły szwedzkiego uzyskuje miano tłumacza przysięgłego po zdaniu państwowego egzaminu i nadaniu tytułu przez ministra sprawiedliwości. Do dokumentów, które muszą zostać przetłumaczone w trybie przysięgłym należą: akty: np. zgonu, ślubu, dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, dokumentacje ubezpieczeniowe, wyciągi bankowe i inne dokumentacje wymagane przez instytucje państwowe.

Tłumaczenia ustne szwedzki

Tłumaczenia ustne w obecnych czasach stały się coraz to popularniejszą formą komunikacji międzynarodowej, w ramach realizowania różnego rodzaju projektów, przedsięwzięć, konferencji czy szkoleń. Do typów tłumaczeń ustnych należą głównie tłumaczenia konsekutywne oraz symultaniczne. Tłumaczenia konsekutywne polegają na tłumaczeniu usłyszanych treści po upłynięciu paru minut, ten typ realizowany jest zazwyczaj podczas szkoleń, czy negocjacji handlowych, przy mniejszej liczbie uczestników. Natomiast tłumaczenia symultaniczne odbywają się w wygłuszonych kabinach, w których zasiada para tłumaczy i korzystając ze słuchawek naprzemiennie tłumaczy słowa prelegenta, niemalże jednocześnie z wypowiadanymi słowami. Ten typ tłumaczeń jest wykorzystywany zazwyczaj podczas międzynarodowych konferencji, wykładów i innych widowisk, w których uczestniczy obszerniejsza ilość uczestników.

Tłumaczenie z szwedzkiego na polski

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze języka szwedzkiego i native speakerzy

Pragniemy z ogromną przyjemnością ogłosić, iż współpracujemy z kadrą ponad 200 wykwalifikowanych tłumaczy szwedzkiego i native speakerów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dzięki profesjonalnemu i indywidualnemu podejściu do każdego projektu tłumaczeniowego, nasi klienci otrzymują tłumaczenia wykonane starannie, rzetelnie i zawsze w określonym uprzednio terminie realizacji. Jakość przekładu stawiamy zawsze na piedestale.

Obsługujemy nie tylko duże międzynarodowe korporacje i firmy, lecz zajmujemy się także tłumaczeniami dla mniejszych firm, jak również i klientów indywidualnych.

Ciekawostki o języku szwedzkim

Co ciekawe, język szwedzki jest językiem ojczystym dla ponad 10 milionów ludności, którą przeważającą część stanowi Szwecja, a w mniejszej części Finlandia. Język ten należy do grupy skandynawskich języków germańskich i jest językiem urzędowym nie tylko w Szwecji, lecz również i w Finlandii. Nieoficjalnie, język szwedzki jest dobrze rozumiany również w Norwegii i gdzieniegdzie w Danii. Dodatkowo, jest to język urzędowy Unii Europejskiej. Do cech charakterystycznych tego skandynawskiego języka z pewnością można zaliczyć obfitość samogłosek i wiele zróżnicowanych form dialektów używanych formalnie i nieformalnie. Język szwedzki obfituje również w gamę wszelakich zapożyczeń, które pochodzą z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, łaciny i greki.