Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia ukraińskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia ukraiński

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zachęca do skorzystania z usług tłumaczeń pisemnych (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) i ustnych w kombinacji zarówno tłumaczenie polsko <> ukraiński, jak i na inny wybrany język obcy. Kadra naszych wyspecjalizowanych tłumaczy oraz native speakerów sprosta Państwa oczekiwaniom, nawet w tłumaczeniach niezwykle trudnych i skomplikowanych. Profesjonalnie i sumiennie podchodzimy do każdego klienta, a w zamian otrzymują Państwo tłumaczenia na najwyższym poziomie i o najwyższej jakości dostarczone w indywidualnie uzgodnionym wcześniej terminie.

Tłumaczenia ukraińsko-polskie

Poza tłumaczeniami nieprzysięgłymi, oferujemy również usługi tłumaczeń przysięgłych oraz ustnych: symultanicznych i konsekutywnych. Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również Państwu długofalową, płynną współpracę, niezawodną obsługę klienta, a co najważniejsze – rzetelność, terminowość i profesjonalizm w bardzo przystępnych cenach. W swojej ofercie skupiamy się głównie na tłumaczeniach marketingowych, technicznych, z branży budowniczej, IT, finansów i rachunkowości, umów oraz wiele innych.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język ukraiński?

Termin realizacji tłumaczenia jest uzależniony od wielu składowych. Przede wszystkim znaczenie ma ilość tekstu, następnie rodzaj tekstu, gdyż różni tłumacze zajmują się tłumaczeniem tekstów z różnych dziedzin oraz rodzaj tłumaczenia. Tłumaczenie może być też uwierzytelnione czyli przysięgłe lub nieprzysięgłe. Standardowo tłumaczymy ok. 8 stron na dzień, w trybie przyśpieszonym może być to nawet 10-15 stron na dzień, a w trybie ekspresowym zdarza się powyżej 15 stron na dobę. Tryb jest uzależniony przede wszystkim od potrzeb Klienta. Termin ustalany jest każdorazowo indywidualnie.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Należy rozpocząć od WYSŁANIA ZAPYTANIA z załącznikiem do tłumaczenia.
WYCENA
Na podstawie załącznika zostanie sporządzona INDYWIDUALNA WYCENA.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
W ustalonym wcześniej terminie ODSYŁAMY TŁUMACZENIE wraz z fakturą końcową.

Biuro tłumaczeń ukraiński

Jako biuro tłumaczeń oferujemy tłumaczenia zwykłe, przysięgłe i ustne z lub na ukraiński. W przypadku tłumaczeń pisemnych, naszą specjalnością są tłumaczenia dokumentów:
  • Umowy i dokumenty finansowe;
  • Raporty i sprawozdania;
  • Dokumentacje techniczno-ruchowe (DTR);
  • Instrukcje obsługi;
  • Dokumenty osobiste i samochodowe;
  • Strony internetowe;
  • Treści marketingowe i reklamowe;
  • Dokumentacje z zakresu budownictwa;
  • Dokumentacje medyczne i wiele innych.
Biuto rłumaczeń ukraiński

Oferta tłumaczeń na i z języka ukraińskiego

Tłumaczenia medyczne
Zajmujemy się tłumaczeniem treści medycznych np. epikryz, ulotek leków czy medycznych prace naukowe. Bardzo często lekarze czy specjaliści po studiach medycznych korygują tłumaczenia tego rodzaju.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Naszym konikiem są wysokospecjalistyczne treści zawierające specyficzny język techniczny, do takich tłumaczeń należą: instrukcje obsługi, DTR, karty charakterystyki i wiele innych. Technicznie można tłumaczyć również ustnie np. podczas szkoleń w fabrykach czy firmach produkcyjnych.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
Wykonujemy też wszelkiego rodzaju przekłady umów i kontraktów oraz KRS-ów. Zajmujemy się realizacją tłumaczeń ustne podczas wszelakich spotkań i negocjacji handlowych.
Tłumaczenia finansowe
Specjalizujemy się tłumaczeniach sprawozdań finansowych, raportów finansowych i audytów. Przekład dokumentacji bankowej jest dla nas codziennością. Na spotkaniach tłumaczymy konsekutywnie treści ekonomiczne.
Tłumaczenia biznesowe
Podstawą działalności większości firm jest komunikacja międzynarodowa na poziomie biznesowym, zatem zajmujemy się przekładem treści biznesowych oraz wspomagamy firmy i korporacje na spotkaniach.
Tłumaczenia social media
Podejmujemy się wyzwań w postaci tłumaczeń ulotek, stron internetowych, banerów czy haseł reklamowych, co często wiąże się z korektą native-speakerów. Dlatego, że treść reklamowa musi brzmieć dla przede wszystkim zachęcająco, tak jakby była napisana w danym języku.
tłumaczenie ukraiński Katowice

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Tłumaczenie przysięgłe może być zarówno pisemne jak i ustne. Tłumaczenia pisemne w postaci dokumentów opieczętowanych i podpisanych najczęściej są wymagane w urzędach czy sądach. Tam też często niezbędne jest tłumaczenie ustne, podczas rozprawy czy zaślubin. Ważne, nim się zleci tłumaczenie ustne, jest to, aby się zorientować jakiego tłumaczenia wymaga dana instytucja.

Tłumaczenia uwierzytelnione, inaczej zwane przysięgłymi to tłumaczenia różnorodnych dokumentów potrzebnych do wszelkich instytucji państwowych. Tłumaczenia przysięgłe wykonuje tłumacz przysięgły ukraińskiego wpisany na państwową listę tłumaczy przysięgłych ustanowioną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Co ważne,  pełni on funkcję urzędnika państwowego stąd też każde takie tłumaczenie musi zostać opatrzone jego pieczęcią oraz podpisem. Do najczęściej tłumaczonych dokumentów w trybie przysięgłym należą: akty notarialne, akty małżeństwa, zgonu i inne dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wnioski sądowe, wyroki sądowe, świadectwa, certyfikaty czy dokumenty ubezpieczeniowe. Nasi tłumacze przysięgli języka ukraińskiego od lat specjalizują się w tłumaczeniach tego typu dokumentów, tak więc sprostają Państwa oczekiwaniom nawet w trybie ekspresowym.

Tłumaczenia zwykłe

Niezależnie od potrzeb, świadczymy usługo tłumaczeń przysięgłych oraz nieprzysięgłych, ustnych oraz pisemnych. Aby otrzymać spersonalizowaną ofertę należy przesłać zapytanie, wraz z plikiem do tłumaczenia na adres mailowy biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl. Co nas wyróżnia na tle innych biur to rozliczanie się za 1800 znaków ze spacjami, gdzie często biura rozliczają się za 1500 znaków ze spacjami. Będzie się to przekładało na znaczne oszczędności zwłaszcza w przypadku większej ilości stron, z uwagi na to, że tych stron będzie wychodziło mniej przy rozliczaniu się za 1800 zzs.

Tłumaczenia ustne ukraiński

Tłumaczenia ustne dzielimy głównie na konsekutywne oraz symultaniczne. Tłumaczenia konsekutywne przysięgłe bądź zwykłe są formą tłumaczeń ustnych, podczas których tłumacz po usłyszeniu kilkuminutowej wypowiedzi mówcy tłumaczy jej treść. Tłumaczenia konsekutywne najczęściej realizowane są na spotkaniach biznesowych, podczas negocjacji, przesłuchań na policji czy spraw sądowych. Z kolei tłumaczenia symultaniczne odbywają się w wyciszonych kabinach tłumaczeniowych, gdzie specjaliści korzystając ze słuchawek muszą dokonywać tłumaczeń niemalże jednocześnie z mówcą. Pozwala to na tłumaczenie równocześnie na kilka języków i jest najczęściej wykorzystywane podczas różnego rodzaju konferencji międzynarodowych, wykładów, szkoleń czy obrad, gdzie gromadzi się większa grupa ludzi. Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zapewni Państwu bezproblemową i płynną komunikację podczas każdego spotkania czy widowiska. Co więcej, w dobie pandemii, wykonujemy również tłumaczenia w formie zdalnej za pomocą platform Zoom bądź Skype, aby w bezpieczny sposób zapewnić Państwu stały kontakt z kontrahentami i współpracownikami.
Tłumaczenie ustne ukraiński

Tłumacz ukraińskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze ukraińskiego i Native Speakerzy

Od lat współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi tłumaczami i native speakerami niemalże z całego świata. Dzięki swojemu doświadczeniu w wielu branżach i ukończonym studiom językowym nasi tłumacze ukraińskiego wykonują przekład w sposób niezwykle szybki, staranny i odpowiednio dopasowany terminologicznie do tłumaczonej treści.

Naszą misją jest zapewnienie bezproblemowej i płynnej komunikacji, stąd też obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych przedsiębiorstw, po duże międzynarodowe korporacje, jak również i klientów indywidualnych.

Język ukraiński - ciekawostki

Językiem ukraińskim posługuje się obecnie około 45 mln ludzi, głównie na Ukrainie oraz w Mołdawii, gdzie pełni on status języka urzędowego. Językiem ukraińskim nieoficjalnie posługują się również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady, Polski oraz Białorusi. Podobnie jak język rosyjski, język ten należy do grupy języków wschodniosłowiańskich, a współczesny alfabet ukraiński jest odmianą cyrylicy. Nie odgrywa on obecnie większej roli w stosunkach biznesowych, aczkolwiek wiele agencji z racji migracji, poszukuje kadry do pracy np. w Polsce, stąd też tłumaczenia na lub z języka ukraińskiego dokumentów zwłaszcza osobistych są bardzo często wymagane przez pracodawców.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język ukraiński wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” ?

Będąc na rynku już od 11 lat posiadamy bazę kilkuset tłumaczy, zatem przekład na j. ukraiński możemy zapewnić niemalże w każdej branży. Tłumaczymy treści techniczne, prawnicze, finansowe oraz wiele innych.

Kiedy wykonujemy tłumaczenie przysięgłe na język ukraiński?

Zależnie od potrzeb Klienta. Jeśli treść zawiera pieczęci i podpisy, a ma zostać złożona do instytucji państwowej, wówczas należy się dowiedzieć, czy tłumaczenie ma być przysięgłe, bo zapewne takie będzie wymagane.

Jaki jest czas wykonania tłumaczenia na język ukraiński?

Termin realizacji zawsze jest uzależniony od ilości stron. Natomiast posiadając bazę wielu tłumaczy, możemy zapewnić termin realizacji jak w przypadku standardowych języków czyli ok. 8 stron na dobę. W przypadku trybu ekspresowego może to być nawet powyżej 15 stron na dobę.

Jaka jest cena tłumaczenia na język ukraiński?

Nie ma jednej ceny za tłumaczenie na ukraiński, z uwagi na to, że każdy tekst jest inny i jest też innej długości. Zawsze na cenę składa się specyfika tekstu tzn. z jakiej jest branży oraz jaka terminologia będzie używana oraz ilość stron. Przy zleceniu większej ilości stron możemy zaoferować rabaty 5% lub 10%.

Tłumaczenie ukraiński - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia