Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia ukraińskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia ukraiński

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zachęca do skorzystania z usług tłumaczeń pisemnych (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) i ustnych w kombinacji zarówno tłumaczenie polsko <> ukraiński, jak i na inny wybrany język obcy. Kadra naszych wyspecjalizowanych tłumaczy oraz native speakerów sprosta Państwa oczekiwaniom, nawet w tłumaczeniach niezwykle trudnych i skomplikowanych. Profesjonalnie i sumiennie podchodzimy do każdego klienta, a w zamian otrzymują Państwo tłumaczenia na najwyższym poziomie i o najwyższej jakości dostarczone w indywidualnie uzgodnionym wcześniej terminie.

Tłumaczenia ukraińsko-polskie

Poza tłumaczeniami nieprzysięgłymi, oferujemy również usługi tłumaczeń przysięgłych oraz ustnych: symultanicznych i konsekutywnych. Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również Państwu długofalową, płynną współpracę, niezawodną obsługę klienta, a co najważniejsze – rzetelność, terminowość i profesjonalizm w bardzo przystępnych cenach. W swojej ofercie skupiamy się głównie na tłumaczeniach marketingowych, technicznych, z branży budowniczej, IT, finansów i rachunkowości, umów oraz wiele innych.

Biuro tłumaczeń ukraiński

Tłumaczenie dokumentów z ukraińskiego:

  • Umowy i dokumenty finansowe;
  • Raporty i sprawozdania;
  • Dokumentacje techniczno-ruchowe (DTR);
  • Instrukcje obsługi;
  • Dokumenty osobiste i samochodowe;
  • Strony internetowe;
  • Treści marketingowe i reklamowe;
  • Dokumentacje z zakresu budownictwa;
  • Dokumentacje medyczne i wiele innych.
Biuro tłumaczeń Chorzów, Śląsk

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Tłumaczenia uwierzytelnione, inaczej zwane przysięgłymi to tłumaczenia różnorodnych dokumentów potrzebnych do wszelkich instytucji państwowych. Tłumaczenia przysięgłe wykonuje tłumacz przysięgły ukraińskiego wpisany na państwową listę tłumaczy przysięgłych ustanowioną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Co ważne,  pełni on funkcję urzędnika państwowego stąd też każde takie tłumaczenie musi zostać opatrzone jego pieczęcią oraz podpisem. Do najczęściej tłumaczonych dokumentów w trybie przysięgłym należą: akty notarialne, akty małżeństwa, zgonu i inne dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wnioski sądowe, wyroki sądowe, świadectwa, certyfikaty czy dokumenty ubezpieczeniowe. Nasi tłumacze przysięgli języka ukraińskiego od lat specjalizują się w tłumaczeniach tego typu dokumentów, tak więc sprostają Państwa oczekiwaniom nawet w trybie ekspresowym.

Tłumaczenia ustne ukraiński

Tłumaczenia ustne dzielimy głównie na konsekutywne oraz symultaniczne. Tłumaczenia konsekutywne przysięgłe bądź zwykłe są formą tłumaczeń ustnych, podczas których tłumacz po usłyszeniu kilkuminutowej wypowiedzi mówcy tłumaczy jej treść. Tłumaczenia konsekutywne najczęściej realizowane są na spotkaniach biznesowych, podczas negocjacji, przesłuchań na policji czy spraw sądowych. Z kolei tłumaczenia symultaniczne odbywają się w wyciszonych kabinach tłumaczeniowych, gdzie specjaliści korzystając ze słuchawek muszą dokonywać tłumaczeń niemalże jednocześnie z mówcą. Pozwala to na tłumaczenie równocześnie na kilka języków i jest najczęściej wykorzystywane podczas różnego rodzaju konferencji międzynarodowych, wykładów, szkoleń czy obrad, gdzie gromadzi się większa grupa ludzi. Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zapewni Państwu bezproblemową i płynną komunikację podczas każdego spotkania czy widowiska. Co więcej, w dobie pandemii, wykonujemy również tłumaczenia w formie zdalnej za pomocą platform Zoom bądź Skype, aby w bezpieczny sposób zapewnić Państwu stały kontakt z kontrahentami i współpracownikami.

Tłumacz ukraińskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze ukraińskiego i Native Speakerzy

Od lat współpracujemy z ponad 200 wykwalifikowanymi tłumaczami i native speakerami niemalże z całego świata. Dzięki swojemu doświadczeniu w wielu branżach i ukończonym studiom językowym nasi tłumacze ukraińskiego wykonują przekład w sposób niezwykle szybki, staranny i odpowiednio dopasowany terminologicznie do tłumaczonej treści.

Naszą misją jest zapewnienie bezproblemowej i płynnej komunikacji, stąd też obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych przedsiębiorstw, po duże międzynarodowe korporacje, jak również i klientów indywidualnych.

Język ukraiński - ciekawostki

Językiem ukraińskim posługuje się obecnie około 45 mln ludzi, głównie na Ukrainie oraz w Mołdawii, gdzie pełni on status języka urzędowego. Językiem ukraińskim nieoficjalnie posługują się również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady, Polski oraz Białorusi. Podobnie jak język rosyjski, język ten należy do grupy języków wschodniosłowiańskich, a współczesny alfabet ukraiński jest odmianą cyrylicy. Nie odgrywa on obecnie większej roli w stosunkach biznesowych, aczkolwiek wiele agencji z racji migracji, poszukuje kadry do pracy np. w Polsce, stąd też tłumaczenia na lub z języka ukraińskiego dokumentów zwłaszcza osobistych są bardzo często wymagane przez pracodawców.