Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia węgierskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia węgierski

Język węgierski jest jednym z języków oferowanych w Biurze Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia. Tłumaczymy ustnie i pisemnie (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) nie tylko w kombinacjach tłumaczenie z węgierskiego na polski, ale również z węgierskiego na inne języki obce. Tłumacze i native speakerzy biura tłumaczeń posiadają doświadczenie oraz najwyższe kwalifikacje, umożliwiające przekład najwyższych standardów. Zajmujemy się tłumaczeniami niezależnie od terminu realizacji, nawet podczas bardzo napiętych terminów potrafimy sprostać zadaniu i wspomóc naszych partnerów tłumaczeniem.

Biuro tłumaczeń węgierski

Prężnie rozwijająca się branża techniczna jest dla nas chlebem powszednim, tłumaczymy dokumenty prawnicze i od lat zajmujemy się tłumaczeniem tekstów specjalistycznych. Lata doświadczeń sprawiły, że jakość stała się naszym priorytetem. Podejmujemy się tłumaczenia stron internetowych oraz treści reklamowych, nierzadko z korektą native speakera, aby odbiorca np. na Węgrzech mógł czytać treść jakby była napisana po węgiersku. Nie boimy się wyzwań i tłumaczeń z branży IT. Nasi partnerzy biznesowi to duże firmy, korporacje jak i mniejsi przedsiębiorcy z sektora produkcyjnego czy dystrybucyjnego.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język węgierski?

Na termin realizacji ma wpływ wiele czynników. Począwszy od ilości tekstu, poprzez rodzaj tekstu (poszczególni tłumacze zajmują się tłumaczeniem tekstów z różnych branż), aż po rodzaj tłumaczenia (uwierzytelnione czyli przysięgłe czy też nieprzysięgłe). W trybie standardowym tłumaczymy ok. 8 stron na dzień, w trybie przyśpieszonym 10-15 stron na dzień, a w trybie ekspresowym powyżej 15 stron na dobę. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z Klientem i jego potrzeb.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Wysłanie zapytania z załącznikiem, który ma być przetłumaczony.
WYCENA
Na podstawie tego dokumentu otrzymują państwo indywidualną wycenę. Po zaakceptowaniu ceny i ustaleniu rodzaju płatności przechodzimy do tłumaczenia.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Odsyłamy tłumaczenie w uzgodnionym wcześniej terminie realizacji wraz z fakturą końcową.

Tłumacz języka węgierskiego

Najczęściej tłumaczymy z węgierskiego i na węgierski:

  • DTR – dokumentacje techniczno-ruchowe,
  • karty charakterystyki,
  • instrukcje obsługi,
  • umowy i inne dokumenty handlowe i administracyjne,
  • raporty i sprawozdania finansowe,
  • dokumentacje medyczne,
  • materiały marketingowe i reklamowe,
  • strony internetowe,
  • teksty z branży IT oraz wiele innych.
Biuto rłumaczeń węgierski

Oferta tłumaczeń na i z języka węgierskiego

Tłumaczenia medyczne
Świadczymy usługę tłumaczeń medycznych takich jak epikryzy, ulotki leków czy medyczne prace naukowe. Współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie, wysoko wykształconymi tłumaczami oraz konsultujemy przekład z lekarzami.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Są to tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentów technicznych takich jak instrukcje obsługi, dokumentacje DTR, karty charakterystyki i wielu innych, które są wymagane. Świadczymy również usługi tłumaczeń ustnych podczas szkoleń w fabrykach i firmach produkcyjnych.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
Specjalizujemy się również w tłumaczeniach wszelkiej maści przekładach umów i kontraktów, KRS-ów. Ponadto, realizujemy tłumaczenia ustne podczas wszelakich spotkań i negocjacji handlowych.
Tłumaczenia biznesowe
Wspomagamy płyną komunikację w środowiskach biznesowych, która jest filarem działalności większości firm i korporacji. Obsługujemy firmy w zakresie tłumaczeń pisemnych ale też ustnych.
Tłumaczenia social media
Podejmujemy się tłumaczeń ulotek, stron internetowych, banerów czy haseł reklamowych, gdzie nierzadko jest wymagana korekta native-speakerów, aby treść brzmiała dobrze dla odbiorcy, jako że ma go zachęcić do promowanego produktu.
Tłumaczenia finansowe
Realizujemy tłumaczenia sprawozdań finansowych, raportów finansowych i audytów. Przekład dokumentacji bankowej jest dla nas codziennością.
Tłumacz przysięgły węgierski

Tłumacz przysięgły węgierskiego

Co więcej, Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy również tłumaczenia przysięgłe różnych dokumentów osobistych, sądowych, procesowych czy urzędowych. Są one przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych węgierskiego znajdujących się na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nasi tłumacze przysięgli tłumaczą też ustnie często podejmując się tłumaczeń w sądzie, czy w przypadku podpisania umowy u notariusza, gdzie prawo wymaga, aby był tłumacz przysięgły języka węgierskiego poświadczający dokument.

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe) jest to dokument prawny, który można przedłożyć w instytucjach państwowych takich jak: Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego czy Sąd. Taki dokument jest opatrzony okrągłą pieczęcią tłumacza, jego podpisem i ma moc prawną. Przed tłumaczeniem zawsze należy się upewnić, że właśnie takiego dokumentu potrzebuje dana instytucja. Tłumaczenie przysięgłe może być również w formie ustnej, takie tłumaczenie będzie konieczne np. na policji, w sądzie, w Urzędzie Stanu Cywilnego czy u notariusza.

Tłumaczenia zwykłe na lub z języka węgirskiego

Tłumaczeń zwykłych oraz przysięgłych na język węgierski świadczymy stosunkowo często głównie dla firm, ale i osób prywatnych. Treści do tłumaczenie w celu wyceny należy przesłać na adres mailowy biura biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl za pośrednictwem poczty elektronicznej. W ciągu kilkunastu minut otrzymają Państwo wycenę. Co wyróżnia nas na tle innych biur, to że 1 strona obliczeniowa to 1800 znaków ze spacjami, w innych biurach często jest to 1500 znaków ze spacjami co przekłada się na znaczną różnicę w cenie.

Tłumaczenia ustne węgierski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczy ustnie podczas różnego rodzaju konferencji, szkoleń w firmach, czy spotkań biznesowych. Mamy możliwość tłumaczyć symultanicznie, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, jednocześnie na kilka języków. Konferencje obsługiwane przez nas często opiewają na kilkaset osób z różnych krajów. W dobie pandemii tłumaczymy ustnie również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na tłumaczenie online symultanicznie dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach.
Tłumacz zwykły węgierski

Tłumaczenie z węgierskiego na polski

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia węgierski

Native speakerzy i tłumacze języka węgierskiego

W naszej bazie znajduje się ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy i native speakerów. Grono tłumaczy technicznych to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całego kraju, dzięki nim nasze tłumaczenia techniczne pozostają najwyższej jakości. Nasi tłumacze to też prawnicy i lekarze, często posiadają kwalifikacje z dwóch dziedzin np. językowej oraz technicznej czy medycznej.

Gdzie się mówi po węgiersku?

Język węgierski, który wydaje się być językiem rzadkim, jest językiem którym posługuje się aż 14 mln osób. Nie tylko na Węgrzech, ale w południowej Słowacji, środkowej Rumunii, północnej Serbii, zachodniej Ukrainie czy wschodniej Słowacji i Austrii. Jest to język z bardzo kontrowersyjnym pochodzeniem, początkowo problematyczna była wątpliwość czy j. węgierski ma pochodzenie fińskie czy tureckie. W XIX w. snuto teorie jakoby j. węgierski miał być spokrewniony z j. japońskim, miały na to wskazywać podobne niektóre słowa, natomiast do dziś żadne z tych teorii nie znalazły swojego potwierdzenia. Przyjmuje się zatem, iż j. węgierski jest pochodzenia fińskiego. Natomiast, powyższe teorie świadczą jednak o trudności i zawiłości j. węgierskiego i chyba każdy, kto kiedyś słyszał rodowitego węgrzyna, będzie w stanie to potwierdzić, gdyż mówiony język węgierski robi ogromne wrażenie.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język węgierski wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Aby sprostać wymaganiom naszych klientów działamy w różnych branżach. Zaczynając od tłumaczeń zwykłych specjalistycznych, aż po techniczne, marketingowe czy finansowe. Świadczymy również usługi tłumaczeń ustnych ale i przysięgłych.

Kiedy wykonujemy tłumaczenie przysięgłe na język węgierski?

Tłumaczenie przysięgłe wykonujemy wtedy, gdy dana instytucja lub urząd od nas tego wymaga. Nie ma potrzeby tłumaczyć przysięgłe np. instrukcji obsługi bez podpisów i pieczęci, bo właśnie to podpisy i pieczęcie będą pierwszym wskazaniem do tłumaczenia przysięgłego. Chodzi o to, aby tłumacz poświadczył prawdziwość dokumentu oryginalnego. Takich tłumaczeń zwykle wymaga się w sądach i urzędach.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język węgierski?

Termin realizacji zawsze uzależniony jest od ilości stron, natomiast z uwagi na to, że w naszym biurze tłumaczeń współpracujemy z dużą ilością tłumaczy węgierskich, można liczyć na realizację standardową jak w przypadku języków bardziej popularnych czyli ok. 8 str. na dobę lub więcej w przypadku zleceń przyśpieszonych i ekspresowych.

Jaki jest koszt tłumaczenia na język węgierski?

Aby nasza oferta była szyta na miarę, nie jesteśmy w stanie określić kosztu, gdyż wszystko jest uzależnione od ilości stron, specyfiki tekstu oraz terminu realizacji, natomiast w przypadku większych zleceń zawsze są udzielane rabaty 5% i 10%.

Tłumaczenie węgierski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia