Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia węgierskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia węgierski

Język węgierski jest jednym z języków oferowanych w Biurze Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia. Tłumaczymy ustnie i pisemnie (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) nie tylko w kombinacjach tłumaczenie z węgierskiego na polski, ale również z węgierskiego na inne języki obce. Tłumacze i native speakerzy biura tłumaczeń posiadają doświadczenie oraz najwyższe kwalifikacje, umożliwiające przekład najwyższych standardów. Zajmujemy się tłumaczeniami niezależnie od terminu realizacji, nawet podczas bardzo napiętych terminów potrafimy sprostać zadaniu i wspomóc naszych partnerów tłumaczeniem.

Biuro tłumaczeń węgierski

Prężnie rozwijająca się branża techniczna jest dla nas chlebem powszednim, tłumaczymy dokumenty prawnicze i od lat zajmujemy się tłumaczeniem tekstów specjalistycznych. Lata doświadczeń sprawiły, że jakość stała się naszym priorytetem. Podejmujemy się tłumaczenia stron internetowych oraz treści reklamowych, nierzadko z korektą native speakera, aby odbiorca np. na Węgrzech mógł czytać treść jakby była napisana po węgiersku. Nie boimy się wyzwań i tłumaczeń z branży IT. Nasi partnerzy biznesowi to duże firmy, korporacje jak i mniejsi przedsiębiorcy z sektora produkcyjnego czy dystrybucyjnego.

Tłumacz języka węgierskiego

Najczęściej tłumaczymy z węgierskiego i na węgierski:

  • DTR – dokumentacje techniczno-ruchowe,
  • karty charakterystyki,
  • instrukcje obsługi,
  • umowy i inne dokumenty handlowe i administracyjne,
  • raporty i sprawozdania finansowe,
  • dokumentacje medyczne,
  • materiały marketingowe i reklamowe,
  • strony internetowe,
  • teksty z branży IT oraz wiele innych.
Tłumaczenie ustne

Tłumacz przysięgły węgierskiego

Co więcej, Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy również tłumaczenia przysięgłe różnych dokumentów osobistych, sądowych, procesowych czy urzędowych. Są one przygotowywane przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych węgierskiego znajdujących się na państwowej liście tłumaczy przysięgłych, sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nasi tłumacze przysięgli tłumaczą też ustnie często podejmując się tłumaczeń w sądzie, czy w przypadku podpisania umowy u notariusza, gdzie prawo wymaga, aby był tłumacz przysięgły języka węgierskiego poświadczający dokument.

Tłumaczenia ustne węgierski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczy ustnie podczas różnego rodzaju konferencji, szkoleń w firmach, czy spotkań biznesowych. Mamy możliwość tłumaczyć symultanicznie, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, jednocześnie na kilka języków. Konferencje obsługiwane przez nas często opiewają na kilkaset osób z różnych krajów. W dobie pandemii tłumaczymy ustnie również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na tłumaczenie online symultanicznie dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach.

Tłumaczenie z węgierskiego na polski

Skontaktuj się z nami!

Native speakerzy i tłumacze języka węgierskiego

W naszej bazie znajduje się ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy i native speakerów. Grono tłumaczy technicznych to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całego kraju, dzięki nim nasze tłumaczenia techniczne pozostają najwyższej jakości. Nasi tłumacze to też prawnicy i lekarze, często posiadają kwalifikacje z dwóch dziedzin np. językowej oraz technicznej czy medycznej.

Gdzie się mówi po węgiersku?

Język węgierski, który wydaje się być językiem rzadkim, jest językiem którym posługuje się aż 14 mln osób. Nie tylko na Węgrzech, ale w południowej Słowacji, środkowej Rumunii, północnej Serbii, zachodniej Ukrainie czy wschodniej Słowacji i Austrii. Jest to język z bardzo kontrowersyjnym pochodzeniem, początkowo problematyczna była wątpliwość czy j. węgierski ma pochodzenie fińskie czy tureckie. W XIX w. snuto teorie jakoby j. węgierski miał być spokrewniony z j. japońskim, miały na to wskazywać podobne niektóre słowa, natomiast do dziś żadne z tych teorii nie znalazły swojego potwierdzenia. Przyjmuje się zatem, iż j. węgierski jest pochodzenia fińskiego. Natomiast, powyższe teorie świadczą jednak o trudności i zawiłości j. węgierskiego i chyba każdy, kto kiedyś słyszał rodowitego węgrzyna, będzie w stanie to potwierdzić, gdyż mówiony język węgierski robi ogromne wrażenie.