Biuro tłumaczeń Chorzów, Śląsk

Potrzebujesz szybkiej wyceny
tłumaczenia DTP?

Skontaktuj się z nami!

Usługi DTP, Tłumaczenia DTP

Nasze biuro tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) posiada bogatą ofertę. Zajmujemy się nie tylko przekładem tekstów online na przeszło 13 języków obcych, w zakres naszych usług wchodzi również opracowanie graficzne i przygotowanie dokumentu do druku, czyli tzw. DTP.

Tłumaczenia DTP – czyli co?

Ten akronim pochodzi od angielskich słów “desktop publishing”, dosłownie tłumaczonych jako “publikowanie zza biurka”. Są to wszelkie procesy związane z przygotowaniem dokumentu do druku bądź publikacji online, jest to również odwzorowanie układu graficznego pliku źródłowego. Do najczęstszych form obróbki wykonywanej przez operatora DTP należy skład tekstu w programach InDesign, Photoshop, czy standardowa konwersja pliku poprzez utworzenie OCR. Opracowaniu najczęściej podlegają pliki zamknięte, zawierające nieedytowalne schematy, rysunki techniczne bądź zdjęcia, takie jak: ulotki, foldery, instrukcje obsługi czy katalogi.

Przygotowanie publikacji do druku krok po kroku

Tłumaczenia DTP w naszym biurze online rozpoczyna się od opracowania graficznego dokumentu. Po otrzymaniu pliku wprowadzamy go do komputera, a następnie zabieramy się do pracy nad jego układem. Dlaczego nie możemy pozostawić dokumentu w tej formie, w jakiej go nam przesłano? Gdyż po przetłumaczeniu tekstu jego objętość ulega zmianom, co odbija się na innych elementach znajdujących się w opracowywanym pliku: pola i zakotwiczone obiekty nierzadko zmieniają wtedy swoje położenie. Zadaniem naszego biura jest więc przywrócić dokument do jego pierwotnej formy. Następnym krokiem jest skład i łamania tekstu, czyli innymi słowy określenie rodzaju czcionki, ustalenie szerokości wierszy, ułożenie treści oraz wklejenie wszystkich grafik. Potem czas przychodzi na finalny proces, tj. przygotowanie dokumentu do publikacji online lub też poprzez dostosowanie pliku do rodzaju użytego papieru do wydruku.

Tłumaczenia DTP Chorzów, Śląsk

Opracowanie graficzne i przygotowanie dokumentu do druku to skomplikowany proces wymagający posiadania odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi komputerowych. Tylko nimi dysponując można podjąć się obróbki tekstu. My, biuro Grzesiak & Zemsta, takie umiejętności i oprogramowania posiadamy. Oferujemy realizację zlecenia w sposób kompleksowy, od tłumaczenia, również online, z dowolnego języka świata, poprzez opracowanie graficzne, skład i łamanie, aż po przygotowanie pliku do druku/publikacji. Gwarantujemy pełen profesjonalizm działań, rzetelność oraz terminowość prac.
Tłumaczenie szeptane