Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia chińskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia chiński

Język chiński jest językiem pozaeuropejskim natomiast w Biurze Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) na ten język jak i z niego, w różnych kombinacjach, czy to z polskim, czy z innym językiem obcym. Oferujemy najwyższą jakość jako, że nasi tłumacze to wykwalifikowani profesorowie czy osoby, które zajmują się tłumaczeniami całe życie. Tłumacze zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań na czas, czy to są tłumaczenia ekspresowe czy w trybie zwykłym.

Biuro tłumaczeń chiński

W ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia można znaleźć zarówno tłumaczenia pisemne, ale również ustne podczas różnego rodzaju konferencji naukowych, negocjacji handlowych czy szkoleń w firmach produkcyjnych. Jako że tłumaczenia to pasja nasza i naszych tłumaczy, nasze tłumaczenia są wykonywane z najwyższą starannością, a słownictwo jest dopasowane do każdej branży. Tłumaczymy treści z wielu różnych branż, oprócz wielu technicznych, specjalistycznych czy prawniczych treści, wykonujemy też rzadsze tłumaczenia takie jak gastronomiczne, co świadczy o tym, że nasi tłumacze są w stanie podjąć się każdego wyzwania.

Tłumacz chińskiego

Nasze biuro tłumaczeń (chiński) specjalizuje się w tłumaczeniu:

  • instrukcji obsługi,
  • kart charakterystyki,
  • DTR czyli dokumentacji techniczno-ruchowej,
  • umów i innych dokumentów handlowych i administracyjnych,
  • raportów i sprawozdań finansowych,
  • materiałów marketingowych i reklamowych,
  • dokumentacji medycznej,
  • stron internetowych,
  • treści z branży IT oraz wiele innych.
Biuro tłumaczeń Chorzów, Śląsk

Tłumacz przysięgły chiński

Tłumaczenia z j. chińskiego są w ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, niezależnie od potrzeb, czy to będą dokumenty urzędowe, osobiste, sądowe – nasi tłumacze przysięgli chińskiego zajmą się ich przekładem. Tłumacze przysięgli znajdują się na liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, są urzędnikami państwowymi i wymaga się od nich rzetelności i skrupulatności, dlatego mogą pochwalić się jakością swoich przekładów. Tłumacze z biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, tłumaczą również ustnie, gdzie jest wymagane poświadczenie tłumacza ustnego przysięgłego, między innymi: w sądzie, u notariusza, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Tłumaczenia ustne chiński

Tłumacze nieprzysięgli biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta zajmują się również tłumaczeniami ustnymi na różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach w firmach np. produkcyjnych, spotkaniach handlowych. Podejmujemy się tłumaczeń symultanicznych, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, co daje nam możliwość tłumaczyć jednocześnie nawet na kilka języków. Obsługujemy konferencje, gdzie znajduje się wielu obcokrajowców, a każdy otrzymuje przekład w swoim języku. Nasi tłumacze podejmują się tłumaczeń konsekutywnych podczas negocjacji handlowych gdzie jest mniejsze grono niż podczas tłumaczeń symultanicznych. W czasach pandemii z pomocą przychodzą nam takie narzędzia jak Zoom czy Skype, które pozwalają nam na tłumaczenie czy to symultaniczne czy to konsekutywne na konferencjach online. Wiele obsługiwanych przez nas konferencji zakończyło się ogromnym sukcesem.

Tłumaczenie polsko-chińskie

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze chińskiego i native speakerzy

Baza naszych tłumaczy chińskiego i native speakerów opiewa na ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych osób. Spore grono to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całej Polski, co sprawia że jakość naszych tłumaczeń technicznych jest bardzo wysoka. Posiadamy w swoim gronie prawników, tłumaczy przysięgłych z wieloletnim doświadczeniem, osoby z dwukierunkowym wykształceniem.

Język chiński w praktyce

Bez wątpienia język chiński, a dokładniej odmiana urzędowa czyli mandaryński jest aktualnie najpopularniejszym językiem na świecie, w j. chińskim mówi największa ilość ludzi na świecie bo aż 955 mln. Chiny stały się w ostatnich latach kolebką przemysłu i rozwijają się bardzo prężnie, w związku z tym nieuniknione jest posługiwanie się językiem chińskim. Natomiast trzeba pochylić się nad tematem i zwrócić uwagę na to że j. chiński to szereg dialektów: mandaryński (z pekińskim i nankińskim), wu (szanghajskim), min (z fujiańskim), yue (z kantońskim). Językami chińskimi posługuje się ponad 1,3 mld ludzi zamieszkujących Chińską Republikę Ludową,  Tajwan należący do Republiki Chińskiej to jest 20 mln, 5 mln w Malezji, 4 mln w Tajlandii, po 2 mln w Indonezji oraz Singapurze. Języki chińskie są językami ojczystymi ponad miliarda Chińczyków, a także ludów zasymilowanych, takich jak  Mandżurowie, Hui czy She.

Wiedza jest naszą podstawą, zatem Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, cechuje chęć zdobywania wiedzy i rozwijania się każdego dnia.