Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia chińskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia chiński

Język chiński jest językiem pozaeuropejskim natomiast w Biurze Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia zajmujemy się tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) na ten język jak i z niego, w różnych kombinacjach, czy to z polskim, czy z innym językiem obcym. Oferujemy najwyższą jakość jako, że nasi tłumacze to wykwalifikowani profesorowie czy osoby, które zajmują się tłumaczeniami całe życie. Tłumacze zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań na czas, czy to są tłumaczenia ekspresowe czy w trybie zwykłym.

Biuro tłumaczeń chiński

W ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia można znaleźć zarówno tłumaczenia pisemne, ale również ustne podczas różnego rodzaju konferencji naukowych, negocjacji handlowych czy szkoleń w firmach produkcyjnych. Jako że tłumaczenia to pasja nasza i naszych tłumaczy, nasze tłumaczenia są wykonywane z najwyższą starannością, a słownictwo jest dopasowane do każdej branży. Tłumaczymy treści z wielu różnych branż, oprócz wielu technicznych, specjalistycznych czy prawniczych treści, wykonujemy też rzadsze tłumaczenia takie jak gastronomiczne, co świadczy o tym, że nasi tłumacze są w stanie podjąć się każdego wyzwania.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język chiński?

Jest wiele składowych wpływających na termin realizacji tłumaczenia. Kluczowym oczywiście będzie ilość tekstu, natomiast ważny jest też rodzaj tekstu oraz typ tłumaczenia, czy ma być ono przysięgłe czy zwykłe. Przeciętnie w trybie nieprzyśpieszonym, czyli standardowym tłumaczymy między 6, a 8 stron na dobę, natomiast w trybie przyśpieszonym od 10 nawet do 15 stron na dobę. Tryb ekspresowy charakteryzuje się ogromną szybkością tłumaczenia i jest to nawet powyżej 15 stron na dobę. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych ustaleń i potrzeb Klienta.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Pierwszym krokiem będzie WYSŁANIE ZAPYTANIA z załącznikiem do tłumaczenia.
WYCENA
Przygotowujemy wówczas INDYWIDUALNĄ WYCENĘ pod treść, która jest do tłumaczenia.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Po zatwierdzeniu oferty przechodzimy do TŁUMACZENIA we wcześniej ustalonym terminie.

Tłumacz chińskiego

Nasze biuro tłumaczeń (chiński) specjalizuje się w tłumaczeniu zwykłym, ustnym i przysięgłym z lub na język chiński. Najczęściej tłumaczymy m.in.:
  • instrukcję obsługi,
  • karty charakterystyki,
  • DTR czyli dokumentację techniczno-ruchowej,
  • umowy i innych dokumentów handlowych i administracyjnych,
  • raporty i sprawozdania finansowych,
  • materiały marketingowe i reklamowe,
  • dokumentację medyczną,
  • strony internetowe,
  • treści z branży IT oraz wiele innych.
Biuto tłumaczeń chiński

Oferta tłumaczeń na i z chińskiego

Tłumaczenia medyczne
To wysokospecjalistyczne przekłady treści medycznych jak epikryzy, ulotki leków czy nawet prac naukowych. Tutaj z pomocą przychodzą specjaliści w tej dziedzinie oraz lekarze, którzy mogą tę treść skorygować w zakresie merytorycznym.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Są to tłumaczenia pisemne instrukcji obsługi, kart charakterystyki, dokumentacji DTR i wielu innych dokumentów technicznych, które są potrzebne zleceniodawcy. Oferujemy też usługi tłumaczeń ustnych np. podczas szkoleń w fabrykach i firmach produkcyjnych.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
Zajmujemy się przekładem treści prawniczych i administracyjnych takich jak umowy, KRSy, statuty, nierzadko w trybie przysięgłym. Co więcej, realizujemy tłumaczenia ustne podczas różnych spotkań, negocjacji handlowych, u notariusza czy w sądzie.
Tłumaczenia finansowe
Specjalizujemy się w tłumaczeniach raportów czy sprawozdań finansowych oraz audytów. Podejmujemy się przekładu dokumentacji bankowej. Świadczymy usługi tłumaczeń ustnych np. podczas audytów lub w banku.
Tłumaczenia social media
Promocja produktów wymaga wyjątkowo dobrego przekładu, dlatego podejmujemy się tłumaczenia stron internetowych, ulotek, banerów czy haseł reklamowych, gdzie bardzo często jest wymagana korekta native-speakerów, aby treść brzmiała zachęcająco dla odbiorcy.
Tłumaczenia biznesowe
Spotkania na szczeblu biznesowym wymagają wyjątkowo jasnej komunikacji. Dlatego dzięki tłumaczeniem ustnym i pisemnym, wspomagamy wszystkie sektory biznesu.
Biuto tłumaczeń chiński

Tłumacz przysięgły chiński

Tłumaczenie uwierzytelnione (przysięgłe) jest rodzajem przekładu, który ma moc prawną. Taki dokument pisemny można przedłożyć w instytucjach państwowych takich jak: Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego czy Sąd. Jest on opatrzony okrągłą pieczęcią tłumacza i jego podpisem, bowiem tylko urzędnik państwowy, czyli tłumacz przysięgły, może sporządzić takie tłumaczenie. Tłumaczenie przysięgłe występuje również w formie ustnej, takie tłumaczenie będzie konieczne np. w sądzie, w Urzędzie Stanu Cywilnego, na policji albo u notariusza.

Tłumaczenia z j. chińskiego są w ofercie biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, niezależnie od potrzeb, czy to będą dokumenty urzędowe, osobiste, sądowe – nasi tłumacze przysięgli chińskiego zajmą się ich przekładem. Tłumacze przysięgli znajdują się na liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, są urzędnikami państwowymi i wymaga się od nich rzetelności i skrupulatności, dlatego mogą pochwalić się jakością swoich przekładów. Tłumacze z biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia, tłumaczą również ustnie, gdzie jest wymagane poświadczenie tłumacza ustnego przysięgłego, między innymi: w sądzie, u notariusza, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Tłumaczenia zwykłe

W dobie otwartych granic i importowania masowej ilości produktów z Chin, tłumaczenia z języka chińskiego wykonujemy głównie dla firm i korporacji. Tłumaczymy ustnie i pisemnie. Dokumenty do tłumaczenia w celu wyceny należy przesłać na adres mailowy biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl. Wycena jest gotowa i wysyłana do klienta w ciągu kilkunastu minut. Na tle innych biur wyróżnia nas to, że 1 strona obliczeniowa to 1800 znaków ze spacjami, w innych biurach często jest to 1500 znaków ze spacjami, taki przelicznik znacznie zmniejsza u nas ilość stron, a co za tym idzie – cenę.

Tłumaczenia ustne chiński

Tłumacze nieprzysięgli biura tłumaczeń Grzesiak & Zemsta zajmują się również tłumaczeniami ustnymi na różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach w firmach np. produkcyjnych, spotkaniach handlowych. Podejmujemy się tłumaczeń symultanicznych, przy użyciu kabin tłumaczeniowych, co daje nam możliwość tłumaczyć jednocześnie nawet na kilka języków. Obsługujemy konferencje, gdzie znajduje się wielu obcokrajowców, a każdy otrzymuje przekład w swoim języku. Nasi tłumacze podejmują się tłumaczeń konsekutywnych podczas negocjacji handlowych gdzie jest mniejsze grono niż podczas tłumaczeń symultanicznych. W czasach pandemii z pomocą przychodzą nam takie narzędzia jak Zoom czy Skype, które pozwalają nam na tłumaczenie czy to symultaniczne czy to konsekutywne na konferencjach online. Wiele obsługiwanych przez nas konferencji zakończyło się ogromnym sukcesem.
Tłumaczenia ustne chiński

Tłumaczenie polsko-chińskie

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze chińskiego i native speakerzy

Baza naszych tłumaczy chińskiego i native speakerów opiewa na ponad dwieście wykwalifikowanych i doświadczonych osób. Spore grono to członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całej Polski, co sprawia że jakość naszych tłumaczeń technicznych jest bardzo wysoka. Posiadamy w swoim gronie prawników, tłumaczy przysięgłych z wieloletnim doświadczeniem, osoby z dwukierunkowym wykształceniem.

Język chiński w praktyce

Bez wątpienia język chiński, a dokładniej odmiana urzędowa czyli mandaryński jest aktualnie najpopularniejszym językiem na świecie, w j. chińskim mówi największa ilość ludzi na świecie bo aż 955 mln. Chiny stały się w ostatnich latach kolebką przemysłu i rozwijają się bardzo prężnie, w związku z tym nieuniknione jest posługiwanie się językiem chińskim. Natomiast trzeba pochylić się nad tematem i zwrócić uwagę na to że j. chiński to szereg dialektów: mandaryński (z pekińskim i nankińskim), wu (szanghajskim), min (z fujiańskim), yue (z kantońskim). Językami chińskimi posługuje się ponad 1,3 mld ludzi zamieszkujących Chińską Republikę Ludową,  Tajwan należący do Republiki Chińskiej to jest 20 mln, 5 mln w Malezji, 4 mln w Tajlandii, po 2 mln w Indonezji oraz Singapurze. Języki chińskie są językami ojczystymi ponad miliarda Chińczyków, a także ludów zasymilowanych, takich jak  Mandżurowie, Hui czy She.

Wiedza jest naszą podstawą, zatem Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia, cechuje chęć zdobywania wiedzy i rozwijania się każdego dnia.

Tłumaczenie chiński

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język chiński wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Tłumaczymy zarówno przysięgle jak i nieprzysięgle, ustnie oraz pisemnie. Posiadamy kilkuset tłumaczy w naszej bazie i niezależnie od potrzeb jesteśmy w stanie sprostać większości wyzwań.

Kiedy wykonujemy tłumaczenie przysięgłe na język chiński?

Tłumaczenie przysięgłe najczęściej jest tłumaczeniem dokumentów opieczętowanych i podpisanych lub dokumentów urzędowych. Celem tłumaczenia przysięgłego jest poświadczenie prawdziwości dokumentu przez tłumacza przysięgłego.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język chiński?

Podstawowym kryterium terminu realizacji zawsze będzie objętość tekstu natomiast w naszym biurze tłumaczeń współpracujemy z dużą ilością tłumaczy języka chińskiego, można zatem liczyć na realizację standardową, która opiewa na ok. 8 str. tłumaczenia na dobę lub więcej w przypadku zleceń przyspieszonych i ekspresowych.

Jaki jest koszt tłumaczenia na język chiński?

Cena przekładu jest uzależniona od rodzaju treści, jej ilości i terminu realizacji. Zatem, aby otrzymać rzetelną wycenę należy przesłać dokument do tłumaczenia na adres mailowy biura. W przypadku większej objętości jesteśmy w stanie zaoferować 5% czy 10% rabatu.

Tłumaczenie chiński - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczenia biura G&Z Tłumaczenia