Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia portugalskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia portugalski

Biuro Tłumaczeń (Chorzów, Śląsk) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia posiada w swojej ofercie tłumaczenia ustne i pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) na język portugalski oraz z języka portugalskiego na język polski (lub inny język obcy). Język portugalski coraz częściej jest wykorzystywany podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych czy w dokumentacjach handlowych dlatego też świadczymy usługi tłumaczeniowe właśnie na ten język. Przekład wykonywany jest zawsze na najwyższym poziomie, w terminach realizacji uprzednio uzgodnionych z naszymi kontrahentami.

Biuro tłumaczeń portugalski

Oferujemy tłumaczenia w trybie zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowym. Tłumacze oraz native speakerzy, z którymi współpracuje nasze biuro, zapewnią Państwu szybką realizację i pełen profesjonalizm. Zajmujemy się głównie tłumaczeniami specjalistycznymi, tak więc przekłady z zakresu budownictwa, ekonomii, techniki, medycyny, finansów czy IT nie są nam obce. Poza tłumaczeniami pisemnymi, oferujemy również tłumaczenia ustne konsekutywne bądź symultaniczne, w zależności od Państwa potrzeb. Poza pełnym zaangażowaniem i sumiennością, które Państwu zapewnimy, oferujemy również długofalową, stałą współpracę.

W jakim terminie realizujemy tłumaczenia portugalskiego?

Termin realizacji tłumaczenia jest zależny od jego rodzaju (zwykłe czy przysięgłe), długości tekstu, jego specyfiki czy formatu pliku. Wykonujemy także tłumaczenia ekspresowe, podczas którego liczba tłumaczonych stron zwiększa się z 6-8 stron / dzień do 12-15 stron / dzień.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i wyślij zapytanie!

WYCENA

Na podstawie dokumentu prześlemy darmową wycenę tłumaczenia.

REALIZACJA TŁUMACZENIA

Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne tłumaczenie na lub z języka portugalskiego.

Tłumacz portugalskiego

Jako profesjonalne biuro tłumaczeń oferujemy tłumaczenia zwykłe, przysięgłe, ustne i ustne uwierzytelnione z i na portugalski. Dokumenty, które najczęściej tłumaczymy na i z języka portugalskiego:
  • Dokumentacje techniczno-ruchowe;
  • Instrukcje obsługi;
  • Teksty ekonomiczne;
  • Umowy;
  • Sprawozdania finansowe;
  • Dokumentacje medyczne;
  • Strony internetowe;
  • Materiały reklamowe i marketingowe;
  • Dokumentacje z zakresu budownictwa;
  • Treści IT oraz wiele innych.
Tłumaczenia portugalski

Oferta tłumaczeń na i z portugalskiego

Tłumaczenia medyczne
Tłumaczenie wysoce specjalistyczne. Zazwyczaj dotyczy dokumentacji medycznej, ulotek leków, dokumentów patentowych.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Przekład dokumentacji techniczno-ruchowej, kart charakterystyki, instrukcji obsługi, certyfikatów i wielu innych dokumentów.
Tłumaczenia prawnicze

Tłumaczenia tekstów prawniczych to obecnie jeden z najbardziej rozwijających się rodzajów tłumaczeń.

Tłumaczenia biznesowe
Tłumaczenia biznesowe dotyczą najczęściej umów, sprawozdań, biznesplanów, bilansów czy dokumentacji administarcyjnej.
Tłumaczenia social media
Tłumaczenia marketingowe najczęściej są wymagane w przypadku stron www, ulotkach firm i innych materiałach promocyjnych.
Tłumaczenia książek
Dzięki tłumaczeniom książek i filmów, możemy dotrzeć do większej liczby odbiorców na całym świecie!
Tłumaczenia przysięgłe portugalski

Tłumacz przysięgły portugalski

Nasze biuro tłumaczeń świadczy również usługi z zakresu tłumaczeń przysięgłych, inaczej zwanych uwierzytelnionymi. Ten rodzaj tłumaczeń odbywa się, kiedy mamy kontakt z instytucjami państwowymi, które wymagają, aby na tłumaczeniu znalazła się pieczęć oraz podpis tłumacza przysięgłego portugalskiego, który został wpisany na państwową listę tłumaczy przysięgłych utworzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Do dokumentów, które należy przetłumaczyć przysięgle z pewnością należą: akty notarialne, dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wyciągi bankowe, dokumenty ubezpieczeniowe oraz różnego rodzaju certyfikaty i zaświadczenia. Nasze biuro tłumaczeń pomoże Państwu w tłumaczeniu przysięgłym języka portugalskiego szybko i rzetelnie.
Tłumaczenia przysięgłe z lub na język portugalski wykonujemy także na podstawie kopii lub skanu. W tym przypadku odpowiednia informacja zostanie zamieszczona na tłumaczeniu. Przed zleceniem online tłumaczenia przysięgłego sprawdź, czy instytucja wymagająca tłumaczenie przysięgłe akceptuje przekład z kopii. Jeśli potrzebujesz tłumaczenia zgodnego z oryginałem, musisz dostarczyć go do naszego biura w Chorzowie lub Wilcczej.
Nasi tłumacze przysięgli także zajmują się tłumaczeniem uwierzytelnionym ustnym przy zawieraniu aktów notarialnych.
Jeśli chcesz poznać koszt tłumaczenia przysięgłego z lub na język grecki, skontaktuj się z nami! Przygotujemy darmową wycenę tłumaczenia przysięgłego na podstawie przesłanego dokumentu!

Tłumaczenia zwykłe na/z portugalskiego

Oprócz tłumaczeń przysięgłych, oferujemy także tłumaczenia zwykłe. Najczęściej tego rodzaju tłumaczenia są stosowane w branżach technicznej, informatycznej, marketingowej i ekonomicznej, gdyż nie mają charakteru prawnego i nie są przeznaczone do użytku instytucjonalnego.

Tłumaczenia ustne

Poza tłumaczeniami pisemnymi, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również tłumaczenia ustne: symultaniczne i konsekutywne. Tłumaczenia symultaniczne odbywają się najczęściej podczas dużych widowisk i konferencji ze sporą liczbą słuchaczy. Tłumacze zasiadający w kabinach tłumaczeniowych, w słuchawkach i z pomocą mikrofonów wykonują tłumaczenie niemalże równocześnie z przemową wypowiadaną przez prelegenta. Dzięki temu widzowie za pomocą słuchawek na bieżąco słuchają przekładu w ich wybranym języku. Tłumaczenia ustne konsekutywne najczęściej wykorzystywane są podczas spotkań biznesowych, negocjacji handlowych czy szkoleń, podczas których uczestniczy mniejsze grono słuchaczy. Po wysłuchaniu fragmentu wypowiedzi mówcy, tłumacz konsekutywny rozpoczyna tłumaczenie wcześniej wypowiedzianej treści. Nasze biuro tłumaczeń wykonuje również tłumaczenia w formie zdalnej, bez konieczności wychodzenia z domu, wykorzystując do tego platformę Zoom czy Skype.
Tłumaczenia portugalski

Tłumaczenie portugalski

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczy oraz native speakerzy

Baza naszych wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych w wielu branżach tłumaczy portugalskiego oraz native speakerów z całego świata sprawia, że każdy rodzaj tłumaczenia, nawet bardzo specjalistycznego nie stanowi żadnego problemu i w sposób profesjonalny oraz sumienny dane tłumaczenie portugalskiego zostanie wykonane. Poza studiami lingwistycznymi, które nasi tłumacze ukończyli, wielu z nich posiada również wykształcenie z zakresu prawa, medycyny, budownictwa, czy IT, aby spora wiedza i doświadczenie mogła zapewnić najwyższą jakość nawet najtrudniejszych tekstów i dokumentacji.

O języku portugalskim

Podobnie, jak język hiszpański, język portugalski należy do grupy języków romańskich, indoeuropejskich, występujący w dwóch standardach: brazylijskim oraz europejskim, które różnią się w niektórych przypadkach głównie wymową i słownictwem, aniżeli gramatyką i ortografią. Na całym świecie, językiem portugalskim posługuje się aż 270 mln ludności, z czego jako językiem ojczystym – aż 250 mln ludzi.

Poza Portugalią, język portugalski ma status oficjalny również w Angoli, Brazylii, Gwinei, Mozambiku, Republice Zielonego Przylądka, na Wyspach Św. Tomasza i Książęca, Timorze Wschodnim oraz Makau. Z kolei do krajów, w których ludność posługuje się językiem portugalskim, aczkolwiek nie ma statusu urzędowego należą m.in.: Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Południowa Afryka, Wenezuela, Kanada, Szwajcaria, Hiszpania, Niemcy.

Tłumacz rpzysięgły portuglaskiego

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jakie tłumaczenia portugalskiego wykonuje biuro G&Z Tłumaczenia?

W zależności od potrzeb wykonujemy tłumaczenia zwykłe, przysięgłe i ustne (w tym przysięgłe). Wykonujemy także specjalistyczne tłumaczenia z lub na portugalski: tłumaczenia techniczne, medyczne, prawnicze, finansowe, biznesowe i inne. Oprócz tego śmiało wyślij zapytanie na tłumaczenie książek, filmów, stron internetowych czy reklam.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia z lub na portugalski?

Termin realizacji tłumaczenia zależy od długości dokumentu i jego specyfikacji. Zwykły czas tłumaczenia to 6/8 stron dziennie, natomiast jest możliwość wykonania także tłumaczenia ekspresowego.

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe z portugalskiego?

Najczęściej tłumaczymy przysięgle dokumenty wymagane przez instytucje państwowe: akty zgonu, akty urodzenia, dokumenty samochodowe, akty notarialne, świadectwa, certyfikaty, dokumenty bankowe, ubezpieczeniowe czy akty stanu cywilnego.

Ile kosztuje tłumaczenie na lub z portugalskiego?

Nie ma określonej uniwersalnej stawki za tłumaczenie z lub na portugalski. Wszystko zależy od rodzaju dokumentu, który tłumaczymy, i jego specyfiki, rodzaju tłumaczenia (przysięgłe lub zwykłe), a także terminu wykonania.

Tłumaczenie portugalski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia