Język portugalski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia posiada w swojej ofercie tłumaczenia na język portugalski oraz z języka portugalskiego na język polski (lub inny język obcy). Język portugalski coraz częściej jest wykorzystywany podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych czy w dokumentacjach handlowych dlatego też świadczymy usługi tłumaczeniowe właśnie na ten język. Przekład wykonywany jest zawsze na najwyższym poziomie, w terminach realizacji uprzednio uzgodnionych z naszymi kontrahentami.

Oferujemy tłumaczenia w trybie zwykłym, przyspieszonym oraz ekspresowym. Tłumacze oraz native speakerzy, z którymi współpracuje nasze biuro, zapewnią Państwu szybką realizację i pełen profesjonalizm. Zajmujemy się tłumaczeniami głównie specjalistycznymi, tak więc przekłady z zakresu budownictwa, ekonomii, techniki, medycyny, finansów czy IT nie są nam obce. Poza tłumaczeniami pisemnymi, oferujemy również tłumaczenia ustne konsekutywne bądź symultaniczne, w zależności od Państwa potrzeb. Poza pełnym zaangażowaniem i sumiennością, które Państwu zapewnimy, oferujemy również długofalową, stałą współpracę.

Dokumenty, które tłumaczymy:

• Dokumentacje techniczno-ruchowe;
• Instrukcje obsługi;
• Teksty ekonomiczne;
• Umowy;
• Sprawozdania finansowe;
• Dokumentacje medyczne;
• Strony internetowe;
• Materiały reklamowe i marketingowe;
• Dokumentacje z zakresu budownictwa;
• Treści IT oraz wiele innych.

Tłumaczenia przysięgłe

Nasze biuro tłumaczeń świadczy również usługi z zakresu tłumaczeń przysięgłych, inaczej zwanych uwierzytelnionymi. Ten rodzaj tłumaczeń odbywa się, kiedy mamy kontakt z instytucjami państwowymi, które wymagają, aby na tłumaczeniu znalazła się pieczęć oraz podpis tłumacza przysięgłego, który został wpisany na państwową listę tłumaczy przysięgłych utworzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Do dokumentów, które należy przetłumaczyć przysięgłe z pewnością należą: akty notarialne, dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wyciągi bankowe, dokumenty ubezpieczeniowe oraz różnego rodzaju certyfikaty i zaświadczenia. Nasze biuro tłumaczeń pomoże Państwu w tego typu przekładach szybko i rzetelnie.

Tłumaczenia ustne

Poza tłumaczeniami pisemnymi, biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje również tłumaczenia ustne: symultaniczne i konsekutywne. Tłumaczenia symultaniczne odbywają się najczęściej podczas dużych widowisk i konferencji ze sporą liczbą słuchaczy. Tłumacze zasiadający w kabinach tłumaczeniowych, w słuchawkach i z pomocą mikrofonów wykonują tłumaczenie niemalże równocześnie z przemową wypowiadaną przez prelegenta. Dzięki temu widzowie za pomocą słuchawek na bieżąco słuchają przekładu w ich wybranym języku. Tłumaczenia ustne konsekutywne najczęściej wykorzystywane są podczas spotkań biznesowych, negocjacji handlowych czy szkoleń, podczas których uczestniczy mniejsze grono słuchaczy. Po wysłuchaniu fragmentu wypowiedzi mówcy, tłumacz konsekutywny rozpoczyna tłumaczenie wcześniej wypowiedzianej treści.

Nasze biuro tłumaczeń wykonuje również tłumaczenia w formie zdalnej, bez konieczności wychodzenia z domu, wykorzystując do tego platformę Zoom czy Skype.

Kadra naszych tłumaczy oraz native speakerów

Baza naszych wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych w wielu branżach tłumaczy oraz native speakerów z całego świata sprawia, że każdy rodzaj tłumaczenia, nawet bardzo specjalistycznego nie stanowi żadnego problemu i w sposób profesjonalny oraz sumienny dane tłumaczenie zostanie wykonane. Poza studiami lingwistycznymi, które nasi tłumacze ukończyli, wielu z nich posiada również wykształcenie z zakresu prawa, medycyny, budownictwa, czy IT, aby spora wiedza i doświadczenie mogła zapewnić najwyższą jakość nawet najtrudniejszych tekstów i dokumentacji.

O języku portugalskim

Podobnie, jak język hiszpański, język portugalski należy do grupy języków romańskich, indoeuropejskich, występujący w dwóch standardach: brazylijskim oraz europejskim, które różnią się w niektórych przypadkach głównie wymową i słownictwem, aniżeli gramatyką i ortografią. Na całym świecie, językiem portugalskim posługuje się aż 270 mln ludności, z czego jako językiem ojczystym – aż 250 mln ludzi.

Poza Portugalią, język portugalski ma status oficjalny również w Angoli, Brazylii, Gwinei, Mozambiku, Republice Zielonego Przylądka, na Wyspach Św. Tomasza i Książęca, Timorze Wschodnim oraz Makau. Z kolei do krajów, w których ludność posługuje się językiem portugalskim, aczkolwiek nie ma statusu urzędowego należą m.in.: Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Południowa Afryka, Wenezuela, Kanada, Szwajcaria, Hiszpania, Niemcy.