Język czeski

Nasze biuro tłumaczeń świadczy usługi tłumaczeniowe na język czeski oraz z języka czeskiego na dowolny język obcy. Obecnie język czeski jest bardzo popularnym językiem zarówno podczas negocjacji handlowych, jak i w tłumaczeniach tekstów technicznych, budowlanych czy ekonomicznych. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe pisemne, przysięgłe oraz ustne – symultaniczne i konsekutywne. Kadra naszych wyspecjalizowanych tłumaczy sprosta Państwa oczekiwaniom i wykona tłumaczenia na najwyższym poziomie.

Co więcej, w razie pilnych zleceń, oferujemy również usługi w trybie przyspieszonym i ekspresowym w bardzo konkurencyjnych cenach. Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia specjalizuje się głównie w tłumaczeniach tekstów ściśle specjalistycznych, branżowych tak więc dokumentacje DTR, budowlane czy z zakresu IT nie są nam obce. Dlatego też zachęcamy do kontaktu, nawet przy tłumaczeniach niezwykle zawiłych i skomplikowanych. Nasi tłumacze i native speakerzy zachowają pełen profesjonalizm i staranność.

Zajmujemy się tłumaczeniami:

• Umów;
• Sprawozdań finansowych;
• Treści marketingowych i reklamowych;
• Stron internetowych;
• Instrukcji obsługi;
• Dokumentacji budowlanych;
• Dokumentacji medycznej;
• Tekstów ekonomicznych;
• Dokumentów osobistych i samochodowych i wiele innych.

Tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczeń przysięgłych w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia dokonują tłumacze przysięgli wpisani na państwową listę tłumaczy przysięgłych ustanowioną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W sposób uwierzytelniony, czyli przysięgły należy tłumaczyć wszelkie dokumenty dla instytucji państwowych, takie jak: akty notarialne, dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wyciągi bankowe, wyroki, czy inne dokumenty procesowe.

Tłumaczenia ustne

Poza tłumaczeniami pisemnymi, oferujemy również skorzystanie z usług tłumaczeń ustnych: konsekutywnych bądź symultanicznych podczas różnego rodzaju wystąpień, szkoleń, wykładów, negocjacji handlowych czy konferencji. Co więcej, aby ułatwić swobodny przepływ informacji i międzynarodową komunikację – świadczymy również tłumaczenia ustne w formie zdalnej, korzystając z takich narzędzie jak Zoom lub Skype. Bez wychodzenia z domu zapewnimy Państwu tłumaczenie dla setek słuchaczy w wielu różnorodnych językach.

Tłumacze i native speakerzy w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia

Od lat współpracujemy z kadrą doświadczonych, wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych w konkretnych branżach i dziedzinach nauki tłumaczami oraz native speakerami z całego świata. Co więcej, nasi tłumacze są członkami Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całej Polski, dzięki którym jakość tłumaczeń stawiamy na piedestale, zachowując ją zawsze na najwyższym poziomie.

Obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych jednoosobowych działalności po duże, międzynarodowe korporacje jak i również klientów indywidualnych.

O języku czeskim

Język czeski należy do grupy języków słowiańskich, stanowiącej część rodziny indoeuropejskiej. Co ciekawe, język czeski najbliżej spokrewniony jest z językiem słowackim, a w dalszej kolejności również z językiem polskim, głownie ze względu na bardzo zbliżoną leksykę i gramatykę.

Obecnie językiem czeskim posługuje się około 11,5 mln ludności, z czego ponad 10 mln to mieszkańcy i obywatele Czech. Język czeski jest językiem urzędowym tylko w Czechach, ale stanowi jeden z języków oficjalnych Unii Europejskiej.