Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia czeskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tumaczenia czeski

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy usługi tłumaczeniowe z czeskiego na polski ustne i pisemne (tłumaczenia nieprzysięgłe i przysięgłe) oraz na dowolny język obcy. Obecnie język czeski jest bardzo popularnym językiem zarówno podczas negocjacji handlowych, jak i w tłumaczeniach tekstów technicznych, budowlanych czy ekonomicznych. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe pisemne, przysięgłe oraz ustne – symultaniczne i konsekutywne. Kadra naszych wyspecjalizowanych tłumaczy sprosta Państwa oczekiwaniom i wykona tłumaczenia na najwyższym poziomie.

Czeski tłumaczenia

Co więcej, w razie pilnych zleceń, oferujemy również usługi w trybie przyspieszonym i ekspresowym w bardzo konkurencyjnych cenach. Biuro tłumaczeń Grzesiak & Zemsta tłumaczenia specjalizuje się głównie w tłumaczeniach tekstów ściśle specjalistycznych, branżowych tak więc dokumentacje DTR, budowlane czy z zakresu IT nie są nam obce. Dlatego też zachęcamy do kontaktu, nawet przy tłumaczeniach niezwykle zawiłych i skomplikowanych. Nasi tłumacze i native speakerzy zachowają pełen profesjonalizm i staranność.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia w przypadku czeskiego?

Terminy realizacji różnią się w zależności od języka, obszerności tekstu, tematyki, trybu czy formatu pliku. Niemniej, naszą misją jest zawsze indywidualne podejście do każdego klienta stąd też staramy się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej zawiłych projektów tłumaczeniowych. Dlatego, w naszym biurze, wyróżniamy 3 tryby realizacji tłumaczeń:
 • tryb standardowy, cechujący się tłumaczeniem 6-8 stron obliczeniowych dziennie;
 • tryb przyspieszony, opiewający na tłumaczenia ok. 10-15 stron obliczeniowych tekstu na dobę;
 • tryb ekspresowy, który pozwoli na przetłumaczenie nawet i 20 stron obliczeniowych w ciągu jednej doby.

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Przesłanie wiadomości drogą elektroniczną wraz załącznikiem, który ma być przetłumaczony.
WYCENA
Sporządzenie przez biuro spersonalizowanej oferty cenowej zlecenia tłumaczeniowego.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Rozpoczęcie procesu tłumaczenia po zaakceptowaniu przez klienta wyceny i terminu realizacji.

Tłumacz czeskiego

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia zwykłe, pisemne, ustane i przysięgłe na język czeski i z języka czeskiego. Zajmujemy się tłumaczeniami m.in.:
 • Umów;
 • Sprawozdań finansowych;
 • Treści marketingowych i reklamowych;
 • Stron internetowych;
 • Instrukcji obsługi;
 • Dokumentacji budowlanych;
 • Dokumentacji medycznej;
 • Tekstów ekonomicznych;
 • Dokumentów osobistych i samochodowych i wiele innych.
Biuto tłumaczeń czeski

Oferta tłumaczeń na i z języka czeskiego

Tłumaczenia medyczne
W dobie obecnych czasów, co rusz potrzebne są tłumaczenia z zakresu medycyny, czy to wyników badań, diagnoz, czy też ulotek leków bądź medycznych prac naukowych. Realizacją tego typu tłumaczeń zajmują się nasi specjaliści, znający doskonale środowisko medyczno-lekarskie.
Tłumaczenia
Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne
Najpopularniejszy rodzaj tłumaczeń pisemnych wykonywany w naszym biurze związany z wszelką dokumentacją techniczną. Treści wyróżnia ściśle specjalistyczny język oraz umiejętne dostosowanie słownictwa do żargonu używanego w poszczególnych fabrykach czy firmach produkcyjnych. Realizujemy również usługi tłumaczeń ustnych podczas szkoleń pracowników czy spotkań.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
Aby dana firma miała możliwość i sposobność na prowadzenie płynnej współpracy międzynarodowej i pozyskiwanie zagranicznych kontrahentów, niezbędnym okazują się tłumaczenia z zakresu prawa, które dotyczą przede wszystkich umów handlowych, kontraktów, KRS-ów czy pomoc naszych tłumaczy podczas spotkań osobistych, bądź online z zagranicznymi uczestnikami.
Tłumaczenia biznesowe
Aby każda współpraca biznesowa była owocna i długofalowa, niezbędny jest płynny, niezakłócony i jasny przekaz informacji, który jest kluczem do sukcesu. Aby nasi klienci mogli spać spokojnie, wspieramy ich podczas spotkań osobistych bądź online z zagranicznymi kontrahentami, a co więcej, pisemnie tłumaczymy liczne dokumentacje biznesowe, oficjalne listy czy zawiadomienia.
Tłumaczenia social media
Reklama dźwignią handlu! Na co dzień tłumaczymy strony internetowe, ulotki reklamowe, banery, hasła i inne formy przekazu skierowane głównie dla potencjalnych nowych kontrahentów naszych klientów. Aby treści brzmiały naturalnie, większość zleceń realizują nasi native speakerzy.
Tłumaczenia finansowe
To wszelka dokumentacja firmowa, związana z płynnością finansową danej spółki czy firmy i innymi dokumentami i analizami ekonomicznymi. Najczęściej tłumaczymy raporty roczne, sprawozdania finansowanie czy dokumentacje audytowe. Ponadto, wspieramy naszych klientów odbywając tłumaczenia ustne podczas wizytacji czy spotkań biznesowych.
tłumaczenie czeski

Tłumacz przysięgły języka czeskiego

Tłumaczenia przysięgłe, inaczej nazywane uwierzytelnionymi wymagane są zawsze przez wszelkie instytucje państwowe i dotyczą takich dokumentów, jak: dowody osobiste, akty notarialne, prawa jazdy, dokumenty samochodowe, dyplomy, świadectwa, polisy ubezpieczeniowe, czy wyciągi bankowe. Każde tłumaczenie przysięgłe jest oficjalnym, urzędowym dokumentem, który zawiera okrągłą pieczęć tłumacza przysięgłego wraz z jego podpisem i stanowi swego rodzaju potwierdzenie zgodności dokumentu z przedstawionym wcześniej oryginałem.
Tłumaczeń przysięgłych w biurze tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia dokonują tłumacze przysięgli języka czeskiego wpisani na państwową listę tłumaczy przysięgłych ustanowioną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W sposób uwierzytelniony, czyli przysięgły należy tłumaczyć wszelkie dokumenty dla instytucji państwowych, takie jak: akty notarialne, dokumenty osobiste, dokumenty samochodowe, wyciągi bankowe, wyroki, czy inne dokumenty procesowe.
Tłumaczenie przysięgłe może okazać się potrzebne również w formie ustnej, na przykład podczas ceremonii zaślubin, przesłuchań na policji, spraw sądowych czy u notariusza.

Tłumaczenie zwykłe pisemne czeski

Tłumaczenia zwykłe na język czeski realizowane są na porządku dziennym i dotyczą przeróżnych branż i dzień wiedzy, od technologii, IT czy ciepłownictwa, aż po gastronomię, górnictwo czy handel. Abyśmy mogli sporządzić spersonalizowane wyceny, treści podlegające tłumaczeniu należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy biura biuro@gztlumaczenia.pl lub info@gztlumaczenia.pl.
Wyceny przygotowujemy w ciągu kilkunastu minut, a co więcej – są one niezobowiązujące dla klienta. To, co wyróżnia nasze biuro na tle innych biur, to kwestia rozliczenia tłumaczeń zwykłych. W naszym biurze, 1 strona obliczeniowa stanowi 1800 znaków ze spacjami, a z kolei w innych biurach często jest to 1500 znaków ze spacjami co przekłada się na znaczną różnicę w cenie.

Czeski - tłumaczenia konferencyjne

Poza tłumaczeniami pisemnymi, oferujemy również skorzystanie z usług tłumaczeń ustnych: konsekutywnych bądź symultanicznych podczas różnego rodzaju wystąpień, szkoleń, wykładów, negocjacji handlowych czy konferencji. Co więcej, aby ułatwić swobodny przepływ informacji i międzynarodową komunikację, świadczymy również tłumaczenia ustne w formie zdalnej, korzystając z takich narzędzie jak Zoom lub Skype. Bez wychodzenia z domu zapewnimy Państwu tłumaczenie konferencyjne dla setek słuchaczy w wielu różnorodnych językach.
Tłumaczenie przysięgłe czeski

Bezpłatna wycena tłumaczeń czeski

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze czeskiego i native speakerzy

Od lat współpracujemy z kadrą doświadczonych, wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych w konkretnych branżach i dziedzinach nauki tłumaczami czeskiego oraz native speakerami z całego świata. Co więcej, nasi tłumacze czeskiego są członkami Naczelnej Organizacji Technicznej zrzeszającej tłumaczy technicznych z całej Polski, dzięki którym jakość tłumaczeń stawiamy na piedestale, zachowując ją zawsze na najwyższym poziomie.


Obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, od małych jednoosobowych działalności po duże, międzynarodowe korporacje jak i również klientów indywidualnych.

O języku czeskim

Język czeski należy do grupy języków słowiańskich, stanowiącej część rodziny indoeuropejskiej. Co ciekawe, język czeski najbliżej spokrewniony jest z językiem słowackim, a w dalszej kolejności również z językiem polskim, głownie ze względu na bardzo zbliżoną leksykę i gramatykę.

Obecnie językiem czeskim posługuje się około 11,5 mln ludności, z czego ponad 10 mln to mieszkańcy i obywatele Czech. Język czeski jest językiem urzędowym tylko w Czechach, ale stanowi jeden z języków oficjalnych Unii Europejskiej.

Tłumaczenia czeski

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język czeski wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów tłumaczeniowych, działamy w różnych branżach. Bazując na prawie 11-letnim doświadczeniu zawodowym, nasi specjaliści realizują tłumaczenia zaczynając od tłumaczeń zwykłych specjalistycznych, aż po techniczne, marketingowe czy finansowe. Świadczymy również usługi tłumaczeń ustnych, jak i również przysięgłych.

Kiedy wykonujemy tłumaczenie przysięgłe na język czeski?

Tłumaczenia przysięgłe są tłumaczeniami urzędowymi i wymaganymi zawsze przez wszelkie instytucje państwowe. Stąd też, wszelkie dokumenty urzędowe, które zawierają pieczęci, sygnatury bądź podpisy z reguły należy przetłumaczyć w trybie przysięgłym, bowiem chodzi o to, by tłumacz przysięgły, będący jednocześnie urzędnikiem państwowym, poświadczył prawdziwość dokumentu oryginalnego.

Jaki jest termin realizacji tłumaczenia na język czeski?

Terminy realizacji tłumaczeń na język czeski uzależnione są od wielu czynników i uzgadniane indywidualnie z każdym klientem, zgodnie z jego potrzebami i wymaganiami. Dysponujemy trzema trybami realizacji zleceń: standardowym, przyspieszony oraz ekspresem.

Jaki jest koszt tłumaczenia na język czeski?

Aby nasza oferta była szyta na miarę dla każdego klienta, nie jesteśmy w stanie oszacować konkretnego kosztu tłumaczeń, gdyż wszystko jest uzależnione od ilości stron, specyfiki tekstu oraz terminu realizacji. Co ważne, w przypadku zleceń opiewających na większą ilość stron bądź dłuższy termin realizacji, udzielamy zawsze rabatów, 5%, 10% lub nawet 15%.

Tłumaczenia czeski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczeniowa G&Z Tłumaczenia