Tłumaczenie

Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia włoskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia włoski

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy usługi tłumaczeniowe między innymi na język włoski oraz z języka włoskiego na język polski (lub inny dowolny język obcy). Wykonywane tłumaczenia ustne lub pisemne cechują się należytą starannością oraz słownictwem, które jest zawsze dopasowane do odpowiedniego kontekstu oraz rodzaju tekstu. Nasi tłumacze oraz native speakerzy  zapewniają zawsze najwyższą jakość tłumaczenia oraz gwarancję zachowania terminowości zleceń.

Tłumaczenia z włoskiego na polski

Co więcej, nasze biuro tłumaczeń oferuje również tłumaczenia z przeróżnych kombinacji językowych, nie tylko z języka obcego na j. polski. Nasi klienci zamawiają tłumaczenia w kombinacjach takich jak: włoski <-> angielski, włoski <-> niemiecki, czy włoski <-> rosyjski. Bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje naszych tłumaczy pozwalają na wykonywanie przekładu z wielu różnorodnych dziedzin oraz w wielu nietypowych kombinacjach językowych. Efektem naszej pracy jest zawsze profesjonalnie przygotowane tłumaczenie, odzwierciedlające w należyty sposób oryginał.

Jaki jest termin realizacji tłumaczeń na język włoski?

Biuro Tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia” wyróżnia 3 tryby realizacji usług tłumaczeniowych, zgodnie z uzgodnionymi wcześniej terminami realizacji z klientami. Termin realizacji w trybie standardowym oscyluje tłumaczeniem 6-8 stron obliczeniowych na dobę. Z kolei tryb przyspieszony to już 10-15 stron obliczeniowych, a ekspres dotyczy tłumaczeń powyżej 15 stron obliczeniowych w ciągu jednego dnia. Dlatego też jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających zleceń, a klienci są dla nas najważniejsi!

Jak wygląda proces tłumaczenia?

WYSŁANIE ZAPYTANIA
Kontakt z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów tłumaczenia i ogólnych potrzeb zlecenia.
WYCENA
Akceptacja warunków widniejących na przysłanej do klienta wycenie.
REALIZACJA TŁUMACZENIA
Uruchomienie procesu tłumaczenia i jego zakończenie w uzgodnionym z klientem terminie. Finalizacja zlecenia.

Biuro tłumaczeń włoski

W naszym biurze tłumaczeń zajmujemy się przekładem zwykłym, ustnym i przysięgłym na i z języka włoskiego. Naszą specjalnością jest tłumaczenie dokumentów takich jak:

  • dokumentacji techniczno-ruchowej;
  • instrukcji obsługi;
  • kart charakterystyki;
  • kontraktów i innych dokumentów administracyjnych i handlowych;
  • sprawozdań finansowych;
  • dokumentacji medycznej;
  • materiałów reklamowych;
  • tekstów z zakresu branży informatycznej (IT) i wielu innych.
Biuto tłumaczeń włoski

Oferta tłumaczeń na i z włoskiego

Tłumaczenia medyczne
Ten trudny i nieprzewidywalny rodzaj tłumaczeń bardzo często gości w naszym biurze, a jego odbiorcami są zarówno klienci indywidualni jak i firmowi. Zajmujemy się tłumaczeniami wyników badań, ulotek farmaceutycznych, prac naukowych czy epikryz.
Tłumaczenia
Są podstawą działania niemalże wszystkich firm produkcyjnych, budowlanych i przemysłowych. Tłumaczenia techniczne są szeroką dziedziną i dotyczą wielu gałęzi wiedzy, a do najczęściej tłumaczonych dokumentów z pewnością zaliczamy: instrukcje obsługi, dokumentacje DTR, specyfikacje produktów, karty charakterystyki i wiele innych. Kolejną formą tłumaczeń technicznych, którą również wykonujemy na porządku dziennym to tłumaczenia ustne podczas szkoleń pracowników w wielu firmach.
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia prawnicze i administracyjne
To realizacja tłumaczeń związanych z administracją i zarządzaniem czyli wszelkiego rodzaju umów, kontraktów, KRS-ów, pism i rozporządzeń. Co ważne, jesteśmy również profesjonalistami podczas przekładów ustnych na spotkaniach biznesowych czy podczas negocjacji handlowych.
Tłumaczenia finansowe
Ich realizacji wymagają spółki i firmy, gdyż należą do tłumaczeń raczej korporacyjnych, a więc są to głównie sprawozdania finansowe, audyty, raporty finansowe, czy dokumentacje bankowe. Naszą codziennością stały się również tłumaczenia ustne o tematyce ekonomicznej.
Tłumaczenia social media
Bardzo popularna i nad wyraz ważna forma kontaktu z potencjalnym klientem w wielu branżach i dziedzinach. Adekwatny przekład i odpowiedni dobór słownictwa jest kluczem w prawidłowym odbiorze przekazu. Stąd też niejednokrotnie tego rodzaju tłumaczeniami zajmują się native speakerzy. Do najczęściej tłumaczonych treści należą: ulotki, banery, hasła reklamowe, witryny internetowe i broszury.
Tłumaczenia biznesowe
To bardzo różnorodna branża o szerokim zakresie, która tak w zasadzie dotyczy wszelkiej dokumentacji zawierającej jakikolwiek specjalistyczny język czy żargon. Tłumaczenia specjalistyczne są dla nas „chlebem powszednim’” i dotyczą takich dziedzin jak: motoryzacja, ciepłownictwo, chemia, gastronomia, finanse, górnictwo, handel, sztuka, turystyka i wiele innych.
Biuto tłumaczeń włoski

Tłumacz przysięgły włoski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje sporządzanie tłumaczeń przysięgłych z włoskiego wszelkich dokumentów urzędowych, osobistych, procesowych czy samochodowych. Tłumaczenia przysięgłe przygotowywane są przez pracowników widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości. Tłumaczenia uwierzytelnione, inaczej zwane przysięgłymi zawierają okrągłą pieczęć tłumacza przysięgłego włoskiego oraz jego podpis.

Tłumaczenia przysięgłe na tle innych tłumaczeń wyróżnia ścisła forma, status dokumentów urzędowych i moc prawna, którą są owiane. Ten rodzaj tłumaczeń wymagany jest przez wszelkie instytucje państwowe, do których zaliczamy urzędy, sądy, policję, czy kancelarie notarialne i stosowany jest zarówno w tłumaczeniach dla osób prywatnych jak firm czy korporacji. Co więcej, podczas spraw sądowych, przesłuchań na policji czy nawet ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego – trzeba pamiętać o obecności tłumacza przysięgłego, który przetłumaczy ustnie wypowiadane treści, jeśli oczywiście wymaga tego dana sytuacja.

Tłumaczenie zwykłe

Tłumaczenie zwykłe, czyli nieprzysięgłe jest najczęściej stosowanym rodzajem przekładu, czy to pisemnego czy też ustnego. Każde zlecenie jest inne, stąd też do każdego klienta podchodzimy zawsze indywidualnie, a otrzymywane wyceny są spersonalizowane w zależności od wymagań klienta i innych wytycznych tłumaczenia.
Niemniej to co nas wyróżnia na tle innych biur to sposób rozliczenia! Jako jedni z nielicznych, rozliczamy się na podstawie znaków obliczeniowych, których 1 strona obliczeniowa wynosi aż 1800zzs (znaków ze spacjami), natomiast inne biura bardzo często stosują przelicznik 1 strony obl. = 1500, bądź 1600zzs. Przy rozliczeniu na 1800zzs finalnie koszt jest mniejszy, bowiem objętościowo wyjdzie mniej stron obliczeniowych tłumaczenia.

Tłumaczenie ustne włóski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta ma w swojej ofercie tłumaczenia symultaniczne bądź konsekutywne przydatne podczas różnego rodzaju wystąpień wykładów, konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych. Dodatkowo, w dobie pandemii tłumaczymy ustnie również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na płynne i swobodne tłumaczenie online symultanicznie bądź konsekutywnie dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach. Pamiętaj również, że nasi tłumacze przeprowadzą profesjonalne tłumaczenie języka włoskiego podczas spotkań biznesowych na Śląsku i w całej Polsce!
Tłumaczenie ustne włoski

Tłumacz włoskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze włoskiego i native speakerzy

Naszym atutem jest długofalowa współpraca z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami włoskiego i native speakerami, dzięki którym jakość tłumaczeń zachowujemy zawsze na najwyższym poziomie. Obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, wiele firm produkcyjnych oraz dystrybucyjnych, od małych po duże międzynarodowe korporacje.

Język włoski - ciekawostki

Język włoski jest językiem europejskim należącym do grupy języków romańskich, który ukształtował się na podstawach łaciny. Język ten jest językiem urzędowym we Włoszech, San Marino, Watykanie oraz Szwajcarii, aczkolwiek włada się nim również w znacznej części krajów położonych w obrębie Morza Śródziemnego: Grecji, Chorwacji, na Malcie oraz Słowenii. Poza Europą, język włoski można usłyszeć również w Brazylii, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdyż część włoskiej populacji wyemigrowała właśnie do tych krajów.

Język włoski został ustanowiony jako jeden z języków urzędowych Unii Europejskiej. Obecnie posługuje się nim około 100 mln ludności.

Język włoski wyróżniają trzy najważniejsze dialekty: dialekt toskański, dialekt północny oraz południowo-centralny. Jednakże współczesna standardowa forma języka włoskiego opiera się na odmianie toskańskiej.

Staranność, profesjonalizm i terminowość wyróżnia Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wśród innych biur.

Tłumaczenie z i na włoski

Najczęściej zadawane pytania w sprawie tłumaczeń

Jaki rodzaj przekładu na język włoski wykonuje biuro tłumaczeń „Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia”?

Bazując na 11-letnim doświadczeniu zawodowym właścicielek biura tłumaczeń, jesteśmy wszechstronni i nie boimy się żadnej z branż! Zespół naszych wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającą dziedziną wiedzy. Naszą codziennością są tłumaczenia z zakresu techniki, prawa, ekonomii, finansów, technologii, IT, budownictwa, marketingu czy medycyny.

Kiedy należy wykonać tłumaczenie w trybie przysięgłym na język włoski?

Wtedy, gdy wymaga tego dana instytucja, a najczęściej są to urzędy miasta, Urzędy Stanu Cywilnego, sądy, placówki oświatowe, kancelarie notarialne, czy zakłady ubezpieczeń. Jeśli dany dokument owiany jest mocą prawną, czyli jest dokumentem państwowym – zapewne należy go przetłumaczyć w trybie przysięgłym.

Jaki jest czas wykonania tłumaczenia na język włoski?

Realizujemy tłumaczenia w trzech trybach realizacji: tłumaczenia standardowe, przyspieszone i ekspresowe. Stąd też jesteśmy bardzo elastyczni pod względem terminów realizacji i pomożemy każdemu, kto potrzebuje tłumaczenia „na wczoraj”.

Ile kosztują tłumaczenia na język włoski?

Koszt tłumaczeń uzależniony jest od wielu czynników, a przygotowywane wyceny są zawsze spersonalizowane stąd też zapraszamy do kontaktu każdego, kto chociażby poglądowo chciałby dowiedzieć się jaka byłaby cena tłumaczenia danego dokumentu. Nasze wyceny są bezpłatne i niezobowiązujące! A przy obszerniejszych treściach udzielamy licznych rabatów.

Tłumaczenie włoski - przysięgłe, zwykłe, ustne

Potrzebujesz wyceny tłumaczenia z lub na norweski? Skontaktuj się z nami!

Oferta tłumaczenia biura G&Z Tłumaczenia