Potrzebujesz szybkiej wyceny tłumaczenia włoskiego?

Skontaktuj się z nami!

Tłumaczenia włoski

Biuro Tłumaczeń (Śląsk, Chorzów) Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia świadczy usługi tłumaczeniowe między innymi na język włoski oraz z języka włoskiego na język polski (lub inny dowolny język obcy). Wykonywane tłumaczenia ustne lub pisemne cechują się należytą starannością oraz słownictwem, które jest zawsze dopasowane do odpowiedniego kontekstu oraz rodzaju tekstu. Nasi tłumacze oraz native speakerzy  zapewniają zawsze najwyższą jakość tłumaczenia oraz gwarancję zachowania terminowości zleceń.

Tłumaczenia z włoskiego na polski

Co więcej, nasze biuro tłumaczeń oferuje również tłumaczenia z przeróżnych kombinacji językowych, nie tylko z języka obcego na j. polski. Nasi klienci zamawiają tłumaczenia w kombinacjach takich jak: włoski <-> angielski, włoski <-> niemiecki, czy włoski <-> rosyjski. Bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje naszych tłumaczy pozwalają na wykonywanie przekładu z wielu różnorodnych dziedzin oraz w wielu nietypowych kombinacjach językowych. Efektem naszej pracy jest zawsze profesjonalnie przygotowane tłumaczenie, odzwierciedlające w należyty sposób oryginał.

Biuro tłumaczeń włoski

Naszą specjalnością jest tłumaczenie dokumentów takich jak:
  • dokumentacji techniczno-ruchowej;
  • instrukcji obsługi;
  • kart charakterystyki;
  • kontraktów i innych dokumentów administracyjnych i handlowych;
  • sprawozdań finansowych;
  • dokumentacji medycznej;
  • materiałów reklamowych;
  • tekstów z zakresu branży informatycznej (IT) i wielu innych.

Tłumacz przysięgły włoski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia oferuje sporządzanie tłumaczeń przysięgłych z włoskiego wszelkich dokumentów urzędowych, osobistych, procesowych czy samochodowych. Tłumaczenia przysięgłe przygotowywane są przez pracowników widniejących na państwowej liście tłumaczy przysięgłych sporządzonej przez Ministra Sprawiedliwości. Tłumaczenia uwierzytelnione, inaczej zwane przysięgłymi zawierają okrągłą pieczęć tłumacza przysięgłego włoskiego oraz jego podpis.

Tłumaczenie ustne włóski

Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta ma w swojej ofercie tłumaczenia symultaniczne bądź konsekutywne przydatne podczas różnego rodzaju wystąpień wykładów, konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych. Dodatkowo, w dobie pandemii tłumaczymy ustnie również przy użyciu takich narzędzi jak Zoom czy Skype, co pozwala na płynne i swobodne tłumaczenie online symultanicznie bądź konsekutywnie dla setki słuchaczy, będących w różnych krajach. Pamiętaj również, że nasi tłumacze przeprowadzą profesjonalne tłumaczenie języka włoskiego podczas spotkań biznesowych na Śląsku i w całej Polsce!

Tłumacz włoskiego

Skontaktuj się z nami!

Tłumacze włoskiego i native speakerzy

Naszym atutem jest długofalowa współpraca z ponad 200 wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami włoskiego i native speakerami, dzięki którym jakość tłumaczeń zachowujemy zawsze na najwyższym poziomie. Obsługujemy klientów z każdego sektora biznesowego, wiele firm produkcyjnych oraz dystrybucyjnych, od małych po duże międzynarodowe korporacje.

Język włoski - ciekawostki

Język włoski jest językiem europejskim należącym do grupy języków romańskich, który ukształtował się na podstawach łaciny. Język ten jest językiem urzędowym we Włoszech, San Marino, Watykanie oraz Szwajcarii, aczkolwiek włada się nim również w znacznej części krajów położonych w obrębie Morza Śródziemnego: Grecji, Chorwacji, na Malcie oraz Słowenii. Poza Europą, język włoski można usłyszeć również w Brazylii, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdyż część włoskiej populacji wyemigrowała właśnie do tych krajów.

Język włoski został ustanowiony jako jeden z języków urzędowych Unii Europejskiej. Obecnie posługuje się nim około 100 mln ludności.

Język włoski wyróżniają trzy najważniejsze dialekty: dialekt toskański, dialekt północny oraz południowo-centralny. Jednakże współczesna standardowa forma języka włoskiego opiera się na odmianie toskańskiej.

Staranność, profesjonalizm i terminowość wyróżnia Biuro Tłumaczeń Grzesiak & Zemsta Tłumaczenia wśród innych biur.